Skocz do zawartości
Drusek

Chłodzenie Na E6300

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż zakupiłem już HD4850 więc zamierzam podkręcić procka e6300 tak do ok 2,6 około żeby nie spowalniał karty.

Z tego co pamiętam to Scythe Infinity był dobry ale może dziś opłaca się kupić coś innego?

Tak max 80zł myśle na to wydać (najlepiej z przesyłką :) ) Paste już kupiłem: MX-2

 

Dodam jeszcze że upgrade procka zrobię może za pół roku - rok, pewnie na 8x000 lub quada jakiegoś, których nie planuje podkręcać więcej niż +20% i chciałbym żeby to chłodzenie też na przyszłość starczyło.

 

Jak ktoś mógłby jeszcze mi powiedzieć czego mogę się spodziewać przy usuwaniu starej boxowej pasty z e6300 która grzeje się już 2 lata to byłbym wdzięczny :)

Edytowane przez Drusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować pentagram karakorum. Duży, radiator, heatpipe, duży wolno obrotowy wentylator na pewno starczy i będzie ciche.

http://www.allegro.pl/item467009753_pentag...lcu_wys24h.html

W sumie 88zł jeszcze mógłbym wydać...

 

A Ultra120A widze za 110zl ale bez wentylatora, trochu drogo by wyszedl

 

A i co sadzicie jeszcze o takim czyms:

http://www.allegro.pl/item462118726_auras_..._am2_gw_fv.html ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być gorsze od pentagrama ponieważ rurki są z alu a w pentagramie z miedzi, pentagram ma b.dużo przydatnych dodatków poczytaj na jego temat recenzje. A to 88zł to razem z przesyłkom? Tu masz porównanie cen

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być gorsze od pentagrama ponieważ rurki są z alu a w pentagramie z miedzi, pentagram ma b.dużo przydatnych dodatków poczytaj na jego temat recenzje. A to 88zł to razem z przesyłkom? Tu masz porównanie cen

alu?? one są miedziane, niklowane...

4 miedziane rurki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo podobieństw kilka.

 

E6400 z boxowym chłodzeniem. Chciałbym kupić coś efektywnego i przede wszystkim cichego. Już nie bawię się w kręcenie, więc wydajność spada na dalszy plan. Priorytet to cisza. Co byście zaproponowali? To co powyżej czy coś innego może, cichszego? Dawno już straciłem kontakt z nowinkami i nie jestem na bieżąco z chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko jakieś testy przejrzałem i widzę, że Thermalright Ultra 120 eXtreme jest niezły oraz Noctua NH-U12P, pytanie czy mi to się zmieści. :P

Ninja w tych testach źle nie wypadł, ale ciut gorzej jednak (chociaż pewnie cenowo lepiej wypadnie, jeszcze nie sprawdzałem).

 

PS. jakichś ograniczeń cenowych za bardzo nie mam. Tzn. w granicy rozsądku, ale tak 200,- za kompletną (no, prawie bo zostanie mi zasilacz i prykające dyski) ciszę to dać mogę. ;)

 

PPS. a teraz rozumiem skąd ta Ninja - passive? No nie pomyślałem o tym.

 

Może trochę rozwinę to co teraz mam. Wg everesta:

Normal_______Temp [°C]

Case__________34

CPUCore_______43

@1900rpm

 

Stress (Prime)___Temp [°C]

Case_____________47

CPU______________55

@2300rpm

 

Temp mnie aż tak bardzo nie interesuje jak hałas. Ma go nie być.

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli do 200 to TRUE odpada ze wzgledu na brak wentylatora w komplecie [; I cokolwiek wybierzesz bedzie cichsze od boxa i wydajniejsze ;] Jesli obawiasz sie o to czy wejdzie z malenstw na Twoim miejscu najpierw rozgladalbym sie za Ultima90i.

A Ninja nawet nie pasywnie. Bo to jest sztuka dla sztuki i sam testowalem HR-01 Plus bez wentylatora. Ciagnal stabilnie na 3GHz i def v. Ninja zapewne mialaby nizsze tempy ale takie rozwiazanie wymaga jednak dobrej wentylacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam jednak chyba sklerozę - zapomniałem dodać, że chcę jak najłatwiejszy montaż. Ostatnio jak montowałem tego boxowego to szlag mnie prawie trafił. Jedna ta śrubko-sprężynka się spaczyła (używaka kupiłem) i nie mogłem przez dobre 20 min tego zapiąć. Już myślałem, że EVGA pójdzie w .... bo już tak się uginała. Ma być klik, klik i koniec ;-) No, chyba, że to bardzo utrudnia znowu wybór. Pierwszy lepszy test Ultimy90 i widzę w minusach wzmiankę o problematycznym montażu... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...