Skocz do zawartości
McFokus

Co jest?JIUHB 0307 temperatura Zobaczcie i Pomóżcie.PLEASE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problemik wiem że ten temat był już kilka razy poruszany na forum ale mój to zupełnie odosobniony przypadek.

A więc przechodze do rzeczy : Mam procka oczywiscie Athlon XP 1700+ JIUHB 0307 xxxx i chodzi mi o temperature. Niepodkręcony procek zaraz po uruchomieniu ma ok 55-59 stopni!!!(kręciłem do 2000+ i w Biosi pokazywało mi cos ponad 70 stopni!!!!!!jak kreciłem przez mnoznik ; gdy podwyższyłem magistrale i zmniejszyłem mnoznik o 0.5x to temp jaki podawał Bios wachał sie w granicach 65 stopni)

Jest to wersja Box mam zalozony coolerek który dostałem z prockiem do tego jeszcze Cooper Shim.Mam kilka hipotez dotyczacych tego problemu ale chciałbym sie was proadzić moze już ktos miał taki sam problem.

1.Mam płytę Gigabyt GA7-VRXP czujnik na tej płycie bezposredni dotyka procka z tąd ta temperatura.

2."Walnięty" czujnik temp.

3.Wentylatorek z serii box ma pod radiatorkiem cos w rodzju naklejki z silikonu jak mi go pewien gosc zakładał to niesmarował procka pasta

poniewaz wydawalo mu sie ze ta silkikonowa warstewka wystarczy (szczerze powiedziawszy ja tez tak myslałem czytałem że te procki charakteryzuja się niska temp tak więc nic niemówiłem) kupił bym jakas paste posmarował proca sciagnal ten silikon z radiatora i załozyl na procka

ale troche sie cykam po moich niedawnych doswiadczeniach z Thunderbirdem 1333MhZ(co tu duzo mówic ukruszył się) gdyby cos teraz poszło niepomojej mysli to przypuszczam ze na nowego proca byłoby mnie stac dopiero za jakies pół roku:-( dlatego niechce kombinować przy coolerku.

Prosze o jakies rady, opinie. Moze ktos tez miał złozony box'owy coolerek jesli tak to czekam na uwagi.

Z góry dzięki.

P.S.Moglibyscie mi polecic jakąś dobrą paste do 15zł i dobry coolerek do 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten procesor ma ~40 st. w pelnym obciazeniu wiec nie wiem co jest nie tak. Pasta moze byc dowolna, chociazby silikonowa produkcji AG Chemia a radiatorek, tu glosy beda podzielone, wiekszosc poradzi pewnie Titana, ja jednak raczej radzil bym zakupic Coolermastera X-Dream.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasta : nie wiem (jakas srebrna :P)

cooler : SPire Falconrock2 (2500 obrotw - nie sychac 26 dB, mozna go zakladac do ATHLONA 3000XP+ - polecam !!!!) sam na nim mam jakies 30-32 stopnie w idle, w stresie nie wiem, jutro ci powiem :D cooler kupilem u siebie za 45 PLN, w siriusie widzialem za 69, a u systrybutora za 48.50 - ale na stanie nei ma, w kazym razie ten coolerek jak njbardziej, kolega ma tytana - hmm to jest jak maluch i mercedes ;) - powaga

 

a co do procka to jeszzce zobacz czy napiecia za wysokiego nie ma, ustaw default..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka temperatura jest wina źle zamontowanego coolera, po pierwsze trzeba sciagnąc go, zedrzec tą silikonową gume, na palec wes nieco pasty termoprzewodzacej rozsmaruj cieńko po jądrze (procesora 8O :lol: ) - jak masz shima to niepołamiesz go zakładając radiator.

 

Jak chesz podkrecac procka ( wypadało by :D ) to zmien tego boxowego coolerka, ta jak radzili poprzednicy na cos sporego i wolnoobrotowego :P, bo te co dają do 1,7 to są bardzo przeciętne, wrecz marne do o/c

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz sie co martwic,skladalem qmplowi kompa i nie bylo juz w sklepie Oema wiec wzielismy Boxa z tym zwalonym wiatrakim,co za badziewie.na dziendobry zerwalem ten pasek o ktorym piszesz pod radiatorem i pojechalem go zwykla pasta.U niego pokazywal bez krecenia temp. ok 53 stopni po krotkim meczeniu,olecial wiec szybko wymienic wentyla na inny.Kupil zwyklego Titana za 35 zetow(taki z pokaznym radiatorem) i wszystko jest w the best porzadku,po kreceniu do 2600+ 47C i to juz na maxa.

A wybor wentyla zalezy od kieszeni luknij tutaj,im niejsza temp na procku tym lepiej:

http://www.sirius.pl/index.php?sid=1&mcid=2&scid=23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...