Skocz do zawartości
Malik

Wc By Malik

Rekomendowane odpowiedzi

Sa dwa warianty:

 

1. EK Waterblocks + Ek Supreme LT for CPU

 

Dołączona grafika

 

2. Bitpower blocks + Watercool HK 3.0 LT for CPU

 

Dołączona grafika

 

Oby dwa warianty beda mialy czerwone weze i czerwony plyn.

 

Ktore polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jakis ciekawy kolorek płynu/wynży do tego jeszcze :rolleyes:

Napisał, że będzie czerwony

 

 

Jakbyś wybrał set Bitspower + HK 3.0 to chciałbym zobaczyć mały test wydajności tego heat killera, bo wg szwabów bije wszystkie inne bloki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie juz dowiedzialem - bits jest bardziej restrykcyjny niz zestaw koolance. Teoretycznie wiec EK bedzie mial najlepszy flow, gdyz kanaly sa o wiele wieksze niz w bits czy koolance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz wszystko jasne Malik :)

Jak czerwony płyn to oczywiście set na płyte czarny i na cepa BP!

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz wszystko jasne Malik :)

Jak czerwony płyn to oczywiście set na płyte czarny i na cepa BP!

Na cepa nie bedzie BP poniewaz BP nie robi blokow na cpu ( narazie ). Sklaniam sie oo bling bling EK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK jest lepszy bo:

-jest imo ładniejszy

-produkowany w europie a nie chgw jakimś Taiwanie

-przez plexi będzie widać płyn a to MA znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mój głos idzie na EK, BP odpada ze względu na "kloca" i top'y BP jakoś mi nie podchodzą. Jeśli miałby być czarny zestaw na mobo to bym proponował EK Acetal ;)

 

@Arni czy to ważne gdzie jest produkowane ? IMO ważna jest jakość materiałów oraz wykonania, a gdzie to wystrugali i skręcili to jak dla mnie bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyny mankament EK to to o czym wspomnial Seba, to malo cus potrafi sie ostro podgrzac.

Maliczku nie ma co się obawiać o to ustrojstwo :wink: przy Twoim OC spokojnie styka to co jest teraz :wink: sam wiesz, że żona Cię spakuje jak będziesz jechał 4.4GHz na 24/7 :D poza tym jestem pewien iż w głowie masz petenta jak zrobić na to "mocniejsze" chłodzenie :D

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HK może i bije, ale nie jest tez piękny.

BP jakoś taki "too much" w czarnym. Ładne no ale już jest czarny mobas, więc nie jestem pewien czy będzie to dobrze grało. A poza tym, z czarnym blokiem HK na procku to, imo, będzie na prawde za dużo tego czarnego.

EK jest leciutke na oko bo jest z plexy, więc ja bym tego wziął, ale również z bloczkiem od nich. ;)

Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i panowie nie ma tak pieknie jakby moglo sie wydawac. Zestaw EK nie bedzie na chwile obecna zamontowany, gdyz Eddy ktorego wszyscy znamy - popelnil blad przy wymiarowaniu bloku na mosfet. Przesuniecie rzedu 1.25mm nie pozwala na przykrecenie tego bloku. Info poszlo juz do producenta, obiecal ze zajmie sie szybko ta sprawa i wysle nowe bloki. Kiedy to bedzie... nie wiadomo. Dlatego poki co prace zawieszone.

 

Poki co fotki z wczorajszej walki i suchym przymierzaniu setupow:

 

1. EK

 

Dołączona grafika

 

2. BP

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mówiąc szczerze to średnio aba zestawy wygladają... 

 

1. BP 

 

-Fajnie bloczki wyglądają jak leżą na ładnym tle. Na mobo już takiego efektu nie ma jest za czarno. Wszystko się zlewa w jedną całość Chcesz zapodać  to tego jeszcze czerwony płyn który średnio będzie wygladał z niebiesko bialymi slotami...

 

 

 

2. EK 

 

bloczki z ładnie na mobo wygladają ale średnio się będą komponować. Czerwony płyn bardzo widoczny i do tego niebiesko białe sloty.

 

 

 

Suma sumarum. Opcja są 2

 

1. Bloczki EK z innym kolorem płynu. 

 

2. Wymiana slotów z niebiesko białych na czerwone :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt czarny wyglada fajnie, tyle tylko, że efekt po zalaniu blokow z plexi czerwonym feserem może być jeszcze lepszy niż czarny set :)

 

Cieżki wybór przed Tobą Malik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie i drogo :D.

Przy EK dobrze by było kupić jakieś czarne radiatorki na te ustrojstwa zwane mosfetami, co by się nie zjarały :P. To samo z tymi od pamięci bo te mają co robić przy takiej ilości kostek (chociaż można sprawdzić jak się to grzeje i samemu zdecydować czy trzeba to dodatkowo chłodzić czy nie ;) ).

 

Dołączona grafika

 

Jak dla mnie zestaw EK lepiej wygląda tyle że jest mniej praktyczny bo trzeba jakieś żelastwo na te sekcje zasilania VTT czy od czego to jest :D..

 

Malik wybierz co Ci się bardziej podoba :).

 

Edit: Do czego wykorzystasz taką ilość ramu? ;)

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie no BP zdecydowanie za olopiasty, szczególnie ten blok wiszący na PLL-u.

A pozatym, jak mówiłem wyżej, wszystko się zlewa, czarny mobas, 3 czarne bloki (i jeszcze ten na procka to 4 czarne), czarne dominatorki, czarna karta muzyczna, czarna grafa.... Za dużo tego wszystkiego.

EK wygląda pięknie, bo z plexy. Ale jest niklowany czy nie? Jakoś nie widzę na zdjęciu :) Jeśli nie, to trzeba by, bo kolor miedzie to nie zabardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak o ta dodatkowa sekcje zasilania sie nie boje, gdyz juz mam patent na zrobienie customowego chlodzenia na to. EK jest jak dla mnie pozytywnie "lekkie" nie przytlacza tak plyty jak BP. BP natomiast poszlo grubo i chlodzi wszystko co spotyka blok po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie no BP zdecydowanie za olopiasty, szczególnie ten blok wiszący na PLL-u.

A pozatym, jak mówiłem wyżej, wszystko się zlewa, czarny mobas, 3 czarne bloki (i jeszcze ten na procka to 4 czarne), czarne dominatorki, czarna karta muzyczna, czarna grafa.... Za dużo tego wszystkiego.

EK wygląda pięknie, bo z plexy. Ale jest niklowany czy nie? Jakoś nie widzę na zdjęciu :) Jeśli nie, to trzeba by, bo kolor miedzie to nie zabardzo...

Jeśli nie byłby niklowany, to nigdy by nie zawitał na płycie u Łukasza :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...