Skocz do zawartości
alvaren

Ati Hd3200 Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam laptopa HP6735s i w/w kartę graficzną. Chciałbym ją bezpiecznie podkręcić ale nie wiem w jaki sposób to zrobić i do jakich wartości podkręcić.......

Sytem zainstalowany to Vista 32bity 3gb Ram-u procek AMD QL-60 1,9x2

 

Może podsuniecie jakieś inne metody usprawnienia lapka poprzez procka lub RAM????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XP i stacjonarnym kompie dobrze się podkręcało z biosu. Można było podnieść taktowanie rdzenia nawet (nie testowałem tego) do 900 MHz (domyślnie było chyba 500?). Ja podnosiłem do 750 bez dodatkowego chłodzenia i nie było problemów w testach.

Innym sposobem na oc integry może być ATT. Używaj najnowszego ATT. Nie wiem czy działa na viście?

Edit:

OC powyżej 700MHz daje znacznie mniej niż to do 700. Poza tym kontroluj temperatury bo szkoda było by spalić chipset.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za rade jeśli nie spale grafy to napisze jak mi poszło :)

Jak się boisz że spalisz, to nie podkręcaj powyżej 700. Tyle hd3200 powinien bez radiatora dodatkowego znosić, ale weź poprawkę, że ja kręciłem na stacjonarce a w laptopie możesz mieć obcięty radiator grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic tylko poprosić użytkowników laptopów z tych chipem, jak u nich ATT się sprawuje. Teoretycznie powinno śmigać.

A jaki masz sys? Xp czy Viste? Może to wywołuje różnicę?

XP.

Cięzko będzie o userów takiego lapka bo to raczej świeżynka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerStrip wykrywa poprawnie taktowania, zmieniam, ale system na zmiany nie reaguje. Nadal twardo 500MHz na GPU. Przy nowszych sterownikach do grafiki AtiTrayTools restartuje lapka. w AtiTool nie ma możliwości zmiany MHz, podobni jak w rivatunner. Jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerStrip wykrywa poprawnie taktowania, zmieniam, ale system na zmiany nie reaguje. Nadal twardo 500MHz na GPU. Przy nowszych sterownikach do grafiki AtiTrayTools restartuje lapka. w AtiTool nie ma możliwości zmiany MHz, podobni jak w rivatunner. Jakies pomysly ?

Na stacjonarnym kompie jest możliwość OC rdzenia graficznego z biosu. Sprawdź, może tak tez masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zysk z takiego kręcenia nie jest duży, choć kręci się bardzo ładnie (wysoko). Robiłem testy w smarkach i o ile pamiętam zyskałem ok 10%. W sumie to bardzo przydatne 10% bo raczej będzie brakować, ale radykalnej poprawy jak kiedyś w przypadku 9550 nie dostaniesz.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Of course o stacjonarnym, co już pisałem. I o tej samej kości HD3200 zintegrowanej na płycie gigabyte 780g. Usiłuję dociec, czy da się ją kręcić za pomocą ATT lub AT. Ale widzę z komentarzy użytkowników, że jednak nie ma takiej możliwości, więc temat skończony do nowszej wersji at i att., one mogą dać możliwość OC.

Co do przegrzewania, na płycie gb nie ma żadnego wentylatorka a radiator jest raczej lichy. Mimo to podkręcenie o 200 MHz nie zmniejszyło w żaden sposób stabilności systemu, testowane.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat bo mam dziwną problem. Mam mobo Asus M3A78-T czyli GX790 a więc powinien tam siedzieć HD3300, którego taktowania to 700 / 1066 MHz zaś ja mam taktowania 500 / 667 MHz (HD3200 ma mieć 500 / 800 MHz). Co jest grane? CPU-Z pokazuje, że mam 780G / SB700 i HD3200 ale on się może mylić (zwłaszcza, że mam odblokowane rdzenie co nie jest możliwe na SB700). Problem jest taki, że ręczne o/c daje mierne efekty, 550 MHz to raczej max stabilne, wyżej wyrzuca albo białe tło albo artefakty, nie wiem może, którąś z opcji w biosie trzeba by się pobawić?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie wiem czy odblokowane rdzenie cos mają na rzeczy, całkiem możliwe.

Ty na pewno masz 790gx/sb750. Faktycznie chyba cos niskie zegary ale możesz mieć po prostu jakąś wersję "obciętą" np sideport zamiast ddr3 masz np ddr2 i niższe zegary gfx.

To co daje kopa zawsze w takich integrach to podniesienie standardowego zegara HT Link (da sie i to nawet wysoko).

Tylko abstraciach!ąc od tego, nie masz za niskiego tego zegara HT? Czy może to oryginalnie procek ma tak a odblokowane rdzenie zamazują obraz sytuacji? (bo nie wiem z czego na co odblokowałeś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...