Skocz do zawartości
und3r

Civic 2008

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ogladalem jeszcze dwa type-s po 20k km kazdy i jest roznica uwierz mi :)

Tamte wygladaly jakby ktos w nich wozil swinie. Bylem zdruzgotany, jak w ciagu dwoch lat mozna doprowdzic auto do takiego stanu.

Juz pomijam magiczny Milano Red, ktory jest tak samo piekny, jak beznadziejny (stone chips ;)

 

Auto jest w stanie idealnym, dojrzalem 3 male ryski na dachu i drzwiach, wyglada na to, ze ktos jezdzil na myjnie automatyczna ;/

Poza tym to smierdzi nowoscia, kierownica jak nowa, piano zero rys, z tylu i na miejscu pasazera chyba nikt nie jezdzil, progi sa jak nowe, felgi jak nowki - w type-s byly ubite "real" Nawet sprzeglo nie klika, jeszcze ;) (w obu type-s kilkalo).

Auto kupione na zadupiu, 150km od Dublina, odkupuje od tego samego dealera co je sprzedal, jezdzic to tam nie ma gdzie :D wiec ten przebieg jest w 100% real.

 

Do tego rok gwarancji Hondy + 1 rok gwarancji od tego dealera Hondy wiec powinno byc ok.

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje kucu! Zadowolenia z autka, choć szkoda tego grilla (u nas po lifcie już nie jest cały szklany, imho tak jest ładniej) ;)

Spoko, grill mam dostac tak czy siak, to wymienie za miesiac, kobieta nawet nie bedzie wiedziala ;)

 

A jak sie sprawuje wasz cif?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w ciągu zimy, trasy:miasto (30:70) to 9,1l, więc bardzo przyzwoicie. I jak się nie kręci silnika >4k rpm, to jest w nim cichutko. Ogólnie, zadowoleni jesteśmy z zakupu, czego życzę i Tobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

I jak się nie kręci silnika >4k rpm, to jest w nim cichutko.(...)

Cichutko i dynamika również "cichutka". Nie wiem nie jechałem (benzyną), ale z tego co piszą (nawet w tym temacie) to auto do 3,5k jest trochę ospałe, więc przyjemność średnia, ale za to w miarę oszczędnie i cicho z tego co piszesz :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona przesiadła się do civica z Micry 1.2 80km, więc i poniżej 4k dla niej jest już żwawo ;) Dla mnie i powyżej 6,5k jedzie tak sobie (w porównaniu z moimi 4 kółkami). Relatywizm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucu, tylko pozazdroscic, ze masz to juz za soba. Mnie w tym tygodniu czeka wycieczka 300km od Pragi, zeby przyjrzec sie Mazdzie 3 mps. Do tej pory obejrzalem tuzin samochodow i kazdy wymagal dosc sporych nakladow fonansowo-naprawczych. To jest ostatni mps, ktorego tutaj znalazlem. Na wszelki wypadek zarezerwowalem jedna mazde 2.0 sport, ale na 100% pasek rozrzadu jest do wymiany. Oby tylko to, bo sie zalamie. Jak to nie wyjdzie, przerzucam swoje poszukiwania i testy na civica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucu, tylko pozazdroscic, ze masz to juz za soba. Mnie w tym tygodniu czeka wycieczka 300km od Pragi, zeby przyjrzec sie Mazdzie 3 mps. Do tej pory obejrzalem tuzin samochodow i kazdy wymagal dosc sporych nakladow fonansowo-naprawczych. To jest ostatni mps, ktorego tutaj znalazlem. Na wszelki wypadek zarezerwowalem jedna mazde 2.0 sport, ale na 100% pasek rozrzadu jest do wymiany. Oby tylko to, bo sie zalamie. Jak to nie wyjdzie, przerzucam swoje poszukiwania i testy na civica.

Jak już to Civic type-R bo tylko taki może konkurować z Mazdą :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam szlaban na 3-drzwiowe :D Na poczatku o malo co nie kupilismy mazdy rx8. Zona sie w nim zakochala. Ale po podliczeniu kosztow spalania, kosztowalo by mnie to jakies 110 litrow benzyny w jedna strone... No coz, marzenia trzeba zostawic na pozniej ;)

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam szlaban na 3-drzwiowe :D Na poczatku o malo co nie kupilismy mazdy rx8. Zona sie w nim zakochala. Ale po podliczeniu kosztow spalania, kosztowalo by mnie to jakies 110 litrow benzyny w jedna strone... No coz, marzenia trzeba zostawic na pozniej ;)

Szkoda że nie Type-R. 

 

Akurat dobrze że nie RX-8 jakoś nie wierze że zrobili dlugowieczne uszczelnienie tłoka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym przypadku tak, bo w Type-R brakuje turbo i silnik to 2.0, więc nie ma co porównywać. Ogólnie to Mazda się nie wysiliła moim zdaniem jeśli chodzi o specyfikacja silnika / moc.

 

Znając Hondę to gdyby zbudowali silnik o tej samej pojemności i dodali turbo byłoby jeszcze weselej niż w Maździe MPS.

 

Trzeba zaznaczyć, że różnica przyspieszenia to "tylko" 0,5 sekundy co przy wyraźnej różnicy mocy i braku turbo w civicu i tak stawia go imponująco...

 

PS: Co tam Mazda:

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym przypadku tak, bo w Type-R brakuje turbo i silnik to 2.0, więc nie ma co porównywać. Ogólnie to Mazda się nie wysiliła moim zdaniem jeśli chodzi o specyfikacja silnika / moc.

 

Znając Hondę to gdyby zbudowali silnik o tej samej pojemności i dodali turbo byłoby jeszcze weselej niż w Maździe MPS.

 

Trzeba zaznaczyć, że różnica przyspieszenia to "tylko" 0,5 sekundy co przy wyraźnej różnicy mocy i braku turbo w civicu i tak stawia go imponująco...

 

PS: Co tam Mazda:

Tak wszystko ładnie pieknie, ale Mazda ma mega problem z trakcją 260Km i duży moment robią swoję. Nie pamietam czy ma szperę, o ile dobrze pamietam to w Hondzie szpera jest. 

 

 

Widzisz w Hondzie masz 200KM z 2,0l w rejonie 7k i więcej. A Mazda ma zupelnie inna charakterystykę silnika. Nie ma co porównywać turbo z NA. 

 

A różnica 0,5s to nie jest dużo jak na taką moc. BTW łatwo do 2,0 dolożyć kompresorek i moc slicznie rośnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kucyk wielkie graty widze ze nie dosc szybko sie zdecydowales :) z tego co pamietam mowiles o lutym :D - u mnie z grillem jest podobna sprawa lasce sie podoba bardziej ten szklany :P - ale mysle ze zrobie tak jak ty - zmienie, pewnie sie zorientuje po miesiacu ze jest jakas roznica :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kucyk wielkie graty widze ze nie dosc szybko sie zdecydowales :) z tego co pamietam mowiles o lutym :D - u mnie z grillem jest podobna sprawa lasce sie podoba bardziej ten szklany :P - ale mysle ze zrobie tak jak ty - zmienie, pewnie sie zorientuje po miesiacu ze jest jakas roznica :D

Nie bylo sie nad czym dluzej zastanawiac. Nie ma takiego drugiego auta na rynku, ktore w tym przedziale cenowym, potrafiloby cos fajnego soba zaprezentowac. Cala reszta jest smutna jak pi*** - i z zewnatrz i wewnatrz ;)

 

Daleko szukac nie trzeba. Ostatnio mialem okazje zrobic 1500km Focusem najnowszym. To bylo 3 tygodnie temu, a juz nie pamietam jak wygladal w srodku, deska rozdzielcza itp, byl po prostu tak smutny, ze nie warty zapamietania :rolleyes:

 

 

Co do grilla to sie na bank kiedys zalozy, na razie sobie bedzie lezal i czekal ;)

 

Jeszcze raz dzieki za twoja pomoc i cierpliwosc!

 

BTW to angielskojezyczne forum jest niezastapione. Jestem troche zawiedziony, ze nikt nie zeskanowal do PDF manuala. Auto odbiore pewnie dopiero w srode/czwartek, poczytalbym sobie troche, a tu nie ma jak...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko ładnie pieknie, ale Mazda ma mega problem z trakcją 260Km i duży moment robią swoję. Nie pamietam czy ma szperę, o ile dobrze pamietam to w Hondzie szpera jest. 

 

 

Widzisz w Hondzie masz 200KM z 2,0l w rejonie 7k i więcej. A Mazda ma zupelnie inna charakterystykę silnika. Nie ma co porównywać turbo z NA. 

 

A różnica 0,5s to nie jest dużo jak na taką moc. BTW łatwo do 2,0 dolożyć kompresorek i moc slicznie rośnie. 

W pełni podzielam Twoje zdanie. Silniki Hondy mają świetny charakter i duszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko odebrane. Trzasnalem dzisiaj 200km, na razie wsio dziala ;) Musze wymienic W5W na blue vision, bo te standardowe przy xenonach wygladaja ochydnie. Kilka rzeczy o ktorych nie wiedzialem zaskoczylo mnie pozytywnie - chocby chlodzony schowek ;) ale jedna zaskoczyla mnie negatywnie - brak "spinek" do tylnych pasow, przez co na wiekszych dziurach uderzaja o plastik i robia takie fajne PUK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym przypadku tak, bo w Type-R brakuje turbo i silnik to 2.0, więc nie ma co porównywać. Ogólnie to Mazda się nie wysiliła moim zdaniem jeśli chodzi o specyfikacja silnika / moc.

 

Znając Hondę to gdyby zbudowali silnik o tej samej pojemności i dodali turbo byłoby jeszcze weselej niż w Maździe MPS.

 

Trzeba zaznaczyć, że różnica przyspieszenia to "tylko" 0,5 sekundy co przy wyraźnej różnicy mocy i braku turbo w civicu i tak stawia go imponująco...

 

PS: Co tam Mazda:

dlaczego zawsze wklejacie zagramaniczne projekty jak sa takie ladne w pl ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i od tygodnia jestem wlascicielem Mazdy 3 MPS (2007r). Udalos mi sie zrobic 1000km. Chwale sobie mega dynamike, wnetrze - megawygodne fotele, rozmieszczenie przyciskow, hamulce, zawieszenie i uklad kierowniczy.

Oczywiscie wybierajac te wersje musialem pogodzic sie z twardoscia zawieszenia i niestety slabym wygluszeniem. Przy 120km/h i w gore - rozmowa z pasazerami sprawia nielada trudnosci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...