Skocz do zawartości
Preston81

Ati Vs Nvidia (r4850 Gigabyte Vs 9800gtx K.o Evga

Rekomendowane odpowiedzi

stoje przed trudnym wyborem miedzy tymi wlasnie kartami :

 

tym modelem : http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,59747/

 

 

a tym : http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,53914/

 

 

chcialbym byscie sie wypowiedzieli wszystkie za i wszystkie przeciw

kied porownalem te 2 karty nvidia wygladala lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego 512?? uzasadniaj odrazu odpowiedzi jesli moge prosic, btw tansza jest nvidia

btw goru widze twoj cfg kompa i masz 4850 na zasilce modecom 350 a mowisz ze moj chieftec 410 moze nie dac rady , chyba nie chcesz mi powiedziec ze modecom jest lepszy?? :|

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc radzio i gtxa jest niemal identyczna, jednak ja bym bral gf 9800gtx+ (brak problemow z sekcjami zasilania czy tez temperatura)

 

jesli juz gtx to bierz z "+" (jest wykonany w nowszym procesie technologicznym przez co pobiera mniej pradu, mniej sie grzeje i lepiej sie podkreca)

 

co do radka 4850 to dokladanie do wersji 1 gigowej to strata kasy poniewaz w grach bedziesz mial identyczna ilosc klatek, ewentualnie 1-2fpsy wiecej (jednak ten gigabyte ma ciekawe chlodzenie o ile zamontujesz jakis wolnoobrotowy wentylatorek na radiatorze karty-tylko wtedy karta bedzie zajmowala az 3 sloty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem o wentylku do tego gigusia 120mm noiseblocker koszt ok 40 zl ale w sumie tu sie doklada grosz do grosza i bedzie ze lepiej wyjde jak kupie sobie 4870 ... ten gf KO jest lepszy od wersji gf9800+ bynajmniej w porownaniu , zalezy mi tez by to dzialalo na moim zasilaczu chieftec 410 slyszalem ze ów radek pojdzie na nim spokojnie co z gf nie wiem ale raczej tez bo 8800 chodzi u kumpla rewelacyjnie na takiej zasilce jaka mam ja

btw wersja gtx+ jest w cenie r4870 ktory chyba jest lepszy od gfa??

chcialem wybrac miedzy tymi 2 kartami wiec prosilbym o rade

duperele dzieki za podpowiedz , masz racje o gfiie porownywalny no i 50 zl tanszy ale czy wydajniejszy??

 

 

co prawda ten test dotyczy r4830 ale sa tam powiedzmy odpowiedniki ktore mnie interesuja i przyznam ze radek 4850 wychodzi duzo lepiej niz gf9800gtx

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=488&...ctr_str_numer=1

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad tym czy 1Gb na karcie to strata kasy sam się już zastanawiam od czasu, kiedy w niektórych grach zaczęło "chrupać" i RT pokazywało zużycie vram >500Mb.

NIe były to przy tym żadne kosmiczne rozdziałki, tylko 1440x900+dodatki.

 

Zależy więc w co i jak często kolega gra. Imo 512vram to do końca "tego" roku co najwyżej, dalej to już będzie wybór nieprzyszłościowy.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał radka bo sam mam ale wersje z zalmanem, w porównaniu do 8800gt różnica jakieś 20-30% na korzyść radosława, problemów z sekcja zasilania nie ma w tym modelu bo to nie jest model referencyjny, 1gb się przydaje jak grasz w rozdzielczościach powyzej 1600x xxx ja mam monitor fullhd i przydaje się bardzo, płynność animacji znacznie lepsza jak na 512mb (testowałem to na własnej skórze a nie powtarzam piedół usłyszanych od kogoś tam), dodam tylko że crysis na max ustawieniach zajmuje w pamięci karty graficznej około 900mb, jest tez kilka innych tytułów w których 512mb to mało,a więc zakup wersji 1gb jak najbardziej uzasadniony tym bardziej że nowe tytułu gier maja coraz lepsze tekstury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze was ludzie nie wciskajcie kitu ze wersja 1gb jest wydajniejsza od 512:|

jedyna korzysc to jest szybsze ladowanie sie map i nic wiecej, radeon poprostu jest zbyt slaba karta zeby ogarnac te 1gb ramu przy b. wysokich rozdzialkach...

 

mowicie ze gry maja coraz lepsze tekstury i gry beda potrzebowaly coraz wiecej pamieci-i tak jest tylko ze rowniez bedzie spadala coraz bardziej liczba FPS az wkoncu taki radzio sie zadlawi predzej niz wykorzysta 1gb ramu

 

Preston jesli nie chcesz doplacac do gtxa z "+" to bierz radzia

 

zalozysz wentyl na karte i po podkreceniu bedzie porownywalna wydajnosc do niekreconego referenta 4870 a bedzie i ciszej i chlodniej

 

Preston i jeszcze pytanie: ile kasy masz na wydanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też powiem żebyś brał 1GB ... na sieci znalazłem chyba z 10 testów w których za każdym razem udowadniano jedną tezę że różnica między 512 i 1024 w Radeonie 4850 jest żadna ... Tylko jest jedno małe ale ... Wszystkie testy były syntetyczne to znaczy , Benchmarki , Time Dema itp... nikt nie raczył zagrać i sprawdzić samemu jak w rzeczywistości karty się spisują ... I tutaj wraca temat 8600GT 256mb i 512mb ... za każdym razem ilość FPSów na obu kartach była taka sama , ale jak się okazuje FPS , FPSowi nie równy i na 512 grało się po prostu lepiej ;) Tak samo jest w przypadku 4850 , o ile syntetyki nie wykażą żadnej różnicy to Ty osobiście ją poczujesz i zauważysz ;) To już jest sprawdzone przez serwis który nie wiedzieć czemu testu jeszcze nie opublikował :o ale jak tylko opublikuje to go tu zamieszczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że 512mb na karcie to mało. Taki cryzis dopiero zaczyna pływać gdy na karcie jest grubo ponad 512. Przykład klikamy prawym na myszy aby wejść w tryb celownika i na karcie 512 mb miałem takie skokowe przybliżanie - teraz tego nie ma.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

totalna bzdura

skoro tak to czemu w crysisie radek 4870 ktory ma 512mb dziala lepiej/porownywalnie do gtxa 260 ktory ma 896mb?

 

im wyzsza rozdzielczosc tym wiecej pamieci potrzebne-to fakt ale tak slaba karta jak radzio 4850 udlawi sie przy wysokich rozdzialkach w Crysisie i na nic bedzie te 1gb pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dla Ciebie to totalna bzdura to wyjaśni mi dlaczego Radek 4870 1024 radzi sobie lepiej od radka 4870 512 w rozdziałce na poziomie 1280 ?? ... weź to dokładnie przemyśl ... w 4850 syntetyki po prostu nie pokazują rzeczywistego faktu ...

Co do karty od Gigabyte z multi Cooling to jest jedną z najlepszych ;) ... kto komu każe montować nawiew od spodu jak można go zamontować na niej od boku nie blokując sobie portów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem i na radziu 4870 512mb i na gtx 260 (896mb) i roznicy nie widzialem

fakt na wersji radka 1gb nie gralem ale zapewne tez roznicy by nie bylo...

 

jak zmieniasz karte z jakiegos gf 9600gt 512 mb na radka 4870 1gb to wiadomo ze roznica bedzie widoczna

 

chyba wszystkie recenzje kart 1gb (radki 4850) w podsumowaniu pisza iz nie warto przeplacac za takowe wersje gdyz roznica w praktycznie kazdym tytule jest rzedu 2fps max (zdazaja sie gry gdzie zyskuje sie wiecej fps lecz jest to rzadkosc)

 

+ dodaje do tego swoje doswiadczenie kartami (gtx 260, radzio 4870 512mb+sporo starszych kart) i zapewniam cie ze z dodatkowej pamieci nie zyskujesz praktycznie nic poza 2fpsami+szybszym ladowaniem gier

 

Stachuuu ty chcesz grac z 10 czy nawet 15 fpsami? prosze cie zeby zapewnic plynnosc musi byc te 25klatek inaczej lipa a nie granie

Edytowane przez duperele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego 512?? uzasadniaj odrazu odpowiedzi jesli moge prosic, btw tansza jest nvidia

btw goru widze twoj cfg kompa i masz 4850 na zasilce modecom 350 a mowisz ze moj chieftec 410 moze nie dac rady , chyba nie chcesz mi powiedziec ze modecom jest lepszy?? :|

 

Kiedy ja coś takiego powiedziałem ? I skad niby wiem że masz chifteca 410 jak nic nie mówiłeś ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o zaisilaczach goru pisalem w innym topicu stad mnie to dziwi :) http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Prosze-Pomoc-t279496.html

 

co do mojej 410 widze w komentach podobne cfg i daje rade nawet w opiniach karty na stronie komputronika

 

taki model obecnie mam gf7900gs top od asusa

 

a moze takiego? http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,56903/

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wiec bede musial sie przekonac na wlasnej skorze jesli go kupie a co z 9800gt KO ?? da mu rade?

jak mowilem wczesniej czytam komenty ludzi majacych ten wlasnie zasilacz maja nawet silniejsze cfg niz ja i jakos im dziala bez zarzutu:]

a jesli juz to jaki zasilacz bym musial kupic jakis linkor poprosze dobry ale tani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze was ludzie nie wciskajcie kitu ze wersja 1gb jest wydajniejsza od 512:|

jedyna korzysc to jest szybsze ladowanie sie map i nic wiecej, radeon poprostu jest zbyt slaba karta zeby ogarnac te 1gb ramu przy b. wysokich rozdzialkach...

 

mowicie ze gry maja coraz lepsze tekstury i gry beda potrzebowaly coraz wiecej pamieci-i tak jest tylko ze rowniez bedzie spadala coraz bardziej liczba FPS az wkoncu taki radzio sie zadlawi predzej niz wykorzysta 1gb ramu

 

Preston jesli nie chcesz doplacac do gtxa z "+" to bierz radzia

 

zalozysz wentyl na karte i po podkreceniu bedzie porownywalna wydajnosc do niekreconego referenta 4870 a bedzie i ciszej i chlodniej

 

Preston i jeszcze pytanie: ile kasy masz na wydanie?

Przy wybieraniu 1GB vs 512MB nie chodzi o wydajność a o płynność. Na karcie z 1GB gry, które mogą wykorzystać ponad 512MB pamięci będą chodziły o wiele płynniej. A pozatym Radek ogarnia 1GB, jest wytarczająco szybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wiec bede musial sie przekonac na wlasnej skorze jesli go kupie a co z 9800gt KO ?? da mu rade?

jak mowilem wczesniej czytam komenty ludzi majacych ten wlasnie zasilacz maja nawet silniejsze cfg niz ja i jakos im dziala bez zarzutu:]

a jesli juz to jaki zasilacz bym musial kupic jakis linkor poprosze dobry ale tani :)

Człowieku. Jak ja zmieniłem zasilacz Chieftec 350W, który ma znacznie mocniejszą 12V od Twojego 410W na Pentagrama 460W do HD4850 (z tego co słyszałem, to chodziło, ale kupiłem do dla pewności i na przyszłe upgrade).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja jak mam co jakis czas robic delikatny upgrade to mi sie nie chce wydawac kase na takie podzespoly jak zmieniam calosc biore mocniejszy zasilacz 1 a porzadnie a nie po 1 klocku ..... dlatego pytam co i jak , w sklepie nawet tego pytania nie zadam bo osly chcac sprzedac wszystko wmowia mi ze mam kupic 600w tak wiec przekonam sie co do mojego ale jesli bedzie potrzeba zmienie odrazu , jednak na dzien dzisiejszy te 150-200zl dla mhnjie to duzo by wydac je wrazie co....

btw a o jakim zasilaczu myslales mowiac 150-200 zl??? jakis low end pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...