Skocz do zawartości
Preston81

Ati Vs Nvidia (r4850 Gigabyte Vs 9800gtx K.o Evga

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Jak grasz glownie w 3dmarki...

I do tego 100zl drozszy.

Ta... Crysis to smark , nie nadaje sie do grania...

 

1024x768

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

800x600

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

100 zl drozsza? Tak , za to kompletnie bezproblemowa. Nie zmienia sie chlodzenia , jest cicha , nie trzeba bawic sie w fan fixy , nie grzeje sie.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli 9800gtx+ ale jaka firma jaki model btw cz moja 410 to uciagniejesli nie to jaki zasilacz mam kupic jaki model itd

prosze o dobra rade nie spie na kasie:)

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,58681/

 

i ta biore mocno pod uwage

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,53914/ ten model jest silniejszy od modelu + porownajcie i wypowiedzcie sie w pon chce zamowic karte mam racje ze wersja K.O jest szybsza od +??? nie chodzi o proces wykonania i o pradozernosc ... doradzcie

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lol, żeby podawać wykresy z 1024x768 i 800x600.... Kto wogle gra przy takich rozdzielczościach?? No i warto by tu wspomnieć że im wyższa rozdzieloczość tym GF słabnie względem Radeona, i tak jest w większości (jak nie wszystkich) przypadków.

 

W Radeonach też nie trzeba zmieniać chłodzenia. Nawet to referencyjne nie jest najgorsze, choć słabe. No i HD4850 też wcale nie jest gorący, poprostu refencyjne chłodzenie jest słabe i ma spowolniony wentylator, przez co karta osiąga po 80-90*. Ciekawe ile taki 9800gtx by osiągnął przy takim chłodzeniu.... podejrzewam że więcej....

 

 

Do autora: Bierz nierefencyjnego HD4850 512MB lub 1GB, jak chcesz. Karta jest nowsza i obsługuje DX10.1 które jest coraz częściej wykorzystywane. 9800GTX to juz stara karta, a wersja z plusem to dokładnie to samo tylko w 55nm. A jak wiadomo 55nm w wykonaniu NV to żadna rewelacja względem 65nm.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No lol, żeby podawać wykresy z 1024x768 i 800x600.... Kto wogle gra przy takich rozdzielczościach?? No i warto by tu wspomnieć że im wyższa rozdzieloczość tym GF słabnie względem Radeona, i tak jest w większości (jak nie wszystkich) przypadków.

No lol , totalny brak zrozumienia tego o czym sie pisze. HALOO , to jest CRYSIS. HALOOO , kogo interesuje granie w Crysisa na VH w rozdzialkach 1600 z 20 FPSami? HALOOO , ogarnij sie.

 

 

Ciekawe ile taki 9800gtx by osiągnął przy takim chłodzeniu.... podejrzewam że więcej....

Moj GTX+ na 35% fanie ma 45 stopni , w grach fan idzie na 65%...

 

 

Do autora: Bierz nierefencyjnego HD4850 512MB lub 1GB, jak chcesz. Karta jest nowsza i obsługuje DX10.1 które jest coraz częściej wykorzystywane. 9800GTX to juz stara karta, a wersja z plusem to dokładnie to samo tylko w 55nm. A jak wiadomo 55nm w wykonaniu NV to żadna rewelacja względem 65nm.

Pokaz mi to wykorzystanie coraz czestsze 10.1 (Assasin?) , przy okazji nV ma Cuda i Physyxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja siedze i tak na dx 9.0 na xp sp3 vista to niewypali w sumie mnie nie interesuje potrzebuje grafe na teraz mam 7900gs top ssadze ze przy przesiadce na 9800gtx + cz tez bez+ bede widzial roznice pytanie takie???

jakiego tego gtxa mam wziąć[ dajcie mi model konkretny?? asus gigus cz co?

i co z zasilaczem cz moj 410 W starczy cz nie inne rzeczy mnie nie interesuja ... ja uwazam ze nawet 30-40 fps w grach to nedza... no chyba ze jakis rip z konsoli to 30 ladnie chodzi np resident evil jaki ostatni pojawil sie na pieca

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi to wykorzystanie coraz czestsze 10.1 (Assasin?) , przy okazji nV ma Cuda i Physyxa.

choćby czarnobyl czyste niebo...

i będzie wiecej...

a nawet gdyby nie, to dx11 bedzie zgodny z 10.1, wiec karta praktycznie zgodna z dx11...

w cryzis sie nie gra, tylko podziwia jak zażyna kompa, wiec tak, to jest super wyznacznik wydajności...

 

karty ati zyskują na wydajnosci im dłużej obecne są na rynku...nvidii trzymają "poziom" debiutu plus max 10% po optymalizacjach pod konkretny tutuł jak się ukaże na rynku...

 

i HALLOO ale jak mam monitor 1680x1050 to max downgrade grafiki jaki wrzucam to 1440x900, chcesz grac w 800x600 to proponuje powrot do czasów q3, bedzie śmigać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

i HALLOO ale jak mam monitor 1680x1050 to max downgrade grafiki jaki wrzucam to 1440x900, chcesz grac w 800x600 to proponuje powrot do czasów q3, bedzie śmigać....

Halo....

 

To odpal sobie Crysisa na 4850 w 1600. Mialem ta karte , 1280x1024 bez AA i juz kwiczy , srednia w okolicach 30FPS na XP. Sory , ale albo tniesz detale - masz wysoka rozdzialke , albo nie tniesz - dajesz wysoka i podziwiasz slide show. W reszcie gier , o ktorych nie wspomnialem - odpalisz wysoka rozdzialke.

 

Proponuje zaponac sie glebiej , szerzej z testami tych grach w grach , a pozniej pisac o tym jaka masz rozdzialke LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta... Crysis to smark , nie nadaje sie do grania...

100 zl drozsza? Tak , za to kompletnie bezproblemowa. Nie zmienia sie chlodzenia , jest cicha , nie trzeba bawic sie w fan fixy , nie grzeje sie.

Wiadomo co napiszesz juz na dlugo przed zanim sie wogole zalogujesz sie na forum. Jestes fanboyem pelna geba, wiec nie ma sie co dziwic. Ale niech Ci bedzie, lepsza bedzie ta karta, ktora ma wieksza wydajnosc w interesujacych nas grach. Jak dla mnie Crysis jest gniotem i wogole mnie nie interesuja wyniki w nim. Twoje pierd... o grzaniu sie radku jest juz tak nudne, ze sie rzygac chce. Szkoda jeszcze, ze nie napisales nic o "pajacowaniu", bo to tak pociesznie brzmi :) Jak kogos stac na wydanie 100zl wiecej za karte o +- takiej samej wydajnosci to spoko jego sprawa, ale jezeli ktos zamierza wycisnac z karty cos wiecej niz fabryka dala to 4850 po vmodach po prostu wciaga nosem gtx+.

 

Pokaz mi to wykorzystanie coraz czestsze 10.1 (Assasin?) , przy okazji nV ma Cuda i Physyxa.

Pokaz mi wykorzystanie Cuda i Physxa. Far Cry 2 ma miec latkez obsluga 10.1, ale nie zmienia to faktu, ze na dzien dzisiejszy wszystkie te technologie sa bzdura i niczym wiecej niz chwytem marketingowym, a zanim zostana byc naprawde wykorzystywane to zmienie grafike ze 2 razy.

 

To odpal sobie Crysisa na 4850 w 1600. Mialem ta karte , 1280x1024 bez AA i juz kwiczy , srednia w okolicach 30FPS na XP. Sory , ale albo tniesz detale - masz wysoka rozdzialke , albo nie tniesz - dajesz wysoka i podziwiasz slide show.

Kumpel o identycznym konfigu jak moj, tylko z 9800gtx+ w 1280 narzeka strasznie na brak plynnosci w crysise, u mnie po podciagnieciu karty do 850/2400 gra chodzi jak ta lala w 1280 entuzjasta dx10.

 

Do autora: sprawdz, ktora karta sprawdza sie lepiej w interesujacych Cie tytulach i ta wybierz. Odpowiedz sobie rowniez na pytanie czy chcesz karte wlozyc i zapomniec, czy moze wolisz troszke pokombinowac i dostac poteznego kopa wydajnosci.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800GTX+ jest ok. 100 zł droższy od HD4850.

 

A czemu niby koniecznie trzeba zmieniać chłodzenie ? Na Asusie Glaciator trzeba ? No właśnie nie...

 

A niech tylko spróbuje odpalić tego 9800GTX+ na tym Chieftecu 410W :mur:.

 

Nie wiem ile razy mam powtarzać - Chieftec 410W ma 60W mniej na 12V, niż moja GPS 350 (240W vs 300W - ogromna różnica). Ile razy trzeba powtarzać, byś zmienił ten zasilacz ? Mów do słupa - słup jak d... ? Ja zasilacz zmieniłem na Pentagrama 460W...

 

Jak chcesz kupować 9800GTX+, to lepiej kup HD4850 dobrej firmy (vide Asus Glaciator) + zasilacz.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiadomo co napiszesz juz na dlugo przed zanim sie wogole zalogujesz sie na forum. Jestes fanboyem pelna geba, wiec nie ma sie co dziwic. Ale niech Ci bedzie, lepsza bedzie ta karta, ktora ma wieksza wydajnosc w interesujacych nas grach. Jak dla mnie Crysis jest gniotem i wogole mnie nie interesuja wyniki w nim. Twoje pierd... o grzaniu sie radku jest juz tak nudne, ze sie rzygac chce. Szkoda jeszcze, ze nie napisales nic o "pajacowaniu", bo to tak pociesznie brzmi :) Jak kogos stac na wydanie 100zl wiecej za karte o +- takiej samej wydajnosci to spoko jego sprawa, ale jezeli ktos zamierza wycisnac z karty cos wiecej niz fabryka dala to 4850 po vmodach po prostu wciaga nosem gtx+.

Twoje pierdzenie o vmodach tez sie staje nudne. Nie po to ktos , zauwaz ze na tym forum tez sa normalni userzy , a nie tacy pro masta jak ty co moduja karty super glue i w ogole podniecaja sie nimi , a jak cos sie zlego o nich powie to od razu przypomniesz latkw fanboja , placi po 600 zl , aby doplacal jeszcze do innego chlodzenia , to raz. Dwa - o vmodach i wciaganiu nosem to sobie daruj bo zestawiac ze soba karte krecona badz modowana z niekrecona to idiotyzm. Pewnie GTX+ sie nie da...wiesz lepiej , nie majac tej karty.

 

 

 

 

 

Kumpel o identycznym konfigu jak moj, tylko z 9800gtx+ w 1280 narzeka strasznie na brak plynnosci w crysise, u mnie po podciagnieciu karty do 850/2400 gra chodzi jak ta lala w 1280 entuzjasta dx10.

Gratulacje , wlasnie zestawiles sprzet krecony z niekreconym , to raz. Dwa - skoro masz , albo raczej twoj kolega , takiego proca jak w sigu to o czym my tutaj rozmawiamy? To moze kupmy mocne karty i wsadzmy do nich Celerona? Sprawdz sobie roznice na tym GTX+ , albo nawet na swoim wsadzajac tam Wolfa. Pogadamy pozniej.

 

Cos jeszcze. Wiedzialem , ze wpiszesz to. Problem w tym , ze moj tekst o rozdzialce to kontra na posta , gdzie ktos podawal natywna swojego LCD.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj GTX+ na 35% fanie ma 45 stopni , w grach fan idzie na 65%...

Rozumiem że zamontowałeś na swojego GTX chłodzenie z HD4850?? Bo dokładnie o to mi chodziło. 9800GTX ma chłodzenie dwuslotowe, a radek jednoslotowe co jest sporą różnicą!!!

 

Twoje pierdzenie o vmodach tez sie staje nudne. Nie po to ktos , zauwaz ze na tym forum tez sa normalni userzy , a nie tacy pro masta jak ty co moduja karty super glue i w ogole podniecaja sie nimi , a jak cos sie zlego o nich powie to od razu przypomniesz latkw fanboja , placi po 600 zl , aby doplacal jeszcze do innego chlodzenia , to raz. Dwa - o vmodach i wciaganiu nosem to sobie daruj bo zestawiac ze soba karte krecona badz modowana z niekrecona to idiotyzm. Pewnie GTX+ sie nie da...wiesz lepiej , nie majac tej karty.

Jeżeli lubisz pisać zdania wielokrotnie (i bezsensownie) złożone to tego nie rób.... prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje pierdzenie o vmodach tez sie staje nudne. Nie po to ktos , zauwaz ze na tym forum tez sa normalni userzy , a nie tacy pro masta jak ty co moduja karty super glue i w ogole podniecaja sie nimi , a jak cos sie zlego o nich powie to od razu przypomniesz latkw fanboja , placi po 600 zl , aby doplacal jeszcze do innego chlodzenia , to raz. Dwa - o vmodach i wciaganiu nosem to sobie daruj bo zestawiac ze soba karte krecona badz modowana z niekrecona to idiotyzm. Pewnie GTX+ sie nie da...wiesz lepiej , nie majac tej karty.

 

Gratulacje , wlasnie zestawiles sprzet krecony z niekreconym , to raz. Dwa - skoro masz , albo raczej twoj kolega , takiego proca jak w sigu to o czym my tutaj rozmawiamy? To moze kupmy mocne karty i wsadzmy do nich Celerona? Sprawdz sobie roznice na tym GTX+ , albo nawet na swoim wsadzajac tam Wolfa. Pogadamy pozniej.

 

Cos jeszcze. Wiedzialem , ze wpiszesz to. Problem w tym , ze moj tekst o rozdzialce to kontra na posta , gdzie ktos podawal natywna swojego LCD.

To jest forum o modyfikacjach sprzetu i overclockingu, jak Ci sie to nie podoba to wracaj na pclaba. Pisze o vmodach, bo to tez czesc oc i w przypadku gtx bardzo ogranicza jego oc w stosunku do 4850. Gdzie napisalem, ze gtx+ niekrecony? Pokaz mi prosze. Karta byla wykrecona nie wiem ile dokladnie, ale jak na gtx'a bardzo mocno. Kolega ma e7200, ja e5200 wiec oba sa wolfami... Gralem w crysisa na procu wykreconym do 3.8-4.2 ghz (roznica dosc niewielka w fps) kolega podobnie, wiec zupelnie nie rozumiem o co Ci chodzi. Jezeli uwazasz, ze proc (nawet z 2mb cache) wykrecony do ~4ghz ogranicza jakakolwiek karte graficzna to rzeczywiscie nie mamy o czym rozmawiac.

Mowiac o doplacaniu do innego chlodzeni juz calkowicie pier..., bo przeciez gtx+ jest drozszy od 4850+accelero.

Nie przypinam ludziom latek fanboya, ale o Tobie chyba kazdy kto poczyta Twoje posty moze tak powiedziec. Zreszta widzialem Twoj fanboyski post na pclamie. Nie denerwuje mnie jak ktos powie cos zlego o sprzecie, ktory uwazam za dobry, bo to przeciez nie obraza mojej matki :) ale Twoje posty wprowadzaja innych uzytkowinikow w blad, bo Twoja opinia jest zupelnie nieobiektywna po tym jak zraziles sie do padniejtej karty. Moja moze tez nie jest do konca obiektywna, ale nie az tak jak Twoja. Ja nie pisze "kup tylko i wylacznie to", a Ty w kazdym poscie piszesz "nigdy tego nie kupuj, bo to gow...".

I jak pisal ktos wyzej, naucz sie pisac.

Skonczmy juz z tym zasmiecaniem tematu autorowi, bo moglibysmy tak do konca swiata.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Drobna uwaga na wstepie. To jest Forum o modyfikacjach i sprzecie ,a mimo to...sa na nim tematy takie jak :

-humor

-anime

-kupie/sprzedam

Rozumiesz co sie pisze do Ciebie? Jedno nie wyklucza drugiego , czesc osob chce porady , kupuje i ma w 4 literach krecenie , mody i podniecanie sie , bez wzgledu na profil tego forum. Podchodzenie do kazdego z tekstem , ze karta po vmodach to wypas jest totalnie smieszne. To , ze Ty to zrobiles nie oznacza , ze zaraz 99% tego forum bedzie to robic.

 

Zrazenie sie po padnietej' LOL. Co ma piernik do wiatraka , mowimy o czystej wydajnosci , a nie o tym co kto lubi.

 

 

Jezeli uwazasz, ze proc (nawet z 2mb cache) wykrecony do ~4ghz ogranicza jakakolwiek karte graficzna to rzeczywiscie nie mamy o czym rozmawiac.

Eh...rece opadaja :

Dołączona grafika

 

Tez moge Celerona podkrecic na 5GHz , lapiesz? Widzisz jakie sa w tej gierce roznice dzieki tylko samemu L2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz ale ja bym chcial wiedziec jaki model mam w koncu kupic mam cos ponad 800 zl widze ze bede musial jeszcze zmienic zasilacz:((( obecnie mam 7900gs top wiec prosze zlitujcie sie i mi w koncu pomozcie cos wybrac no i cos dostepnego na rynku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga na wstepie. To jest Forum o modyfikacjach i sprzecie ,a mimo to...sa na nim tematy takie jak :

-humor

-anime

-kupie/sprzedam

LOL, w Porsche 911 jest popielniczka, czy to znaczy, ze to pub albo kawiarnia? NIE, mozesz czasem w nim zapalic, ale jest stworzony przede wszystkim do szybkiej jazdy. Nie wiem czy w tym momencie udajesz czy tak na serio mowisz? Jesli to drugie to naprawde mi Cie szkoda.

 

Rozumiesz co sie pisze do Ciebie? Jedno nie wyklucza drugiego , czesc osob chce porady , kupuje i ma w 4 literach krecenie , mody i podniecanie sie , bez wzgledu na profil tego forum. Podchodzenie do kazdego z tekstem , ze karta po vmodach to wypas jest totalnie smieszne. To , ze Ty to zrobiles nie oznacza , ze zaraz 99% tego forum bedzie to robic.

Pewnie, ze nie kazdy chce z karty uzyskac cos wiecej niz fabryka dala, ale Ty calkowicie negujesz ta mozliwosc. Osobom, ktore nie robia oc napisalem przeciez, ze karty prezentuja wydajnosc na mniej wiecej takim samym poziomie. Ale poczytaj temat o 4850/4870 i zobacz ile osob robilo vmody na poczatku tematu jak byly tylko referenty. Na gtx+ nie zrobisz moda nie tracac gwary, ale ok pominmy to. Ja nikomu nie kaze, tylko mowie, ze jest taka mozliwosc. Ty zakup radka i jego modowanie traktujesz jako Twoja osobista obraze i ujme na honorze dla Twojego GF i az sie boje, ze do mnie w nocy przyjdziesz i mnie pobijesz za to co zrobilem mojej karcie.

 

Zrazenie sie po padnietej' LOL. Co ma piernik do wiatraka , mowimy o czystej wydajnosci , a nie o tym co kto lubi.

LOL, Ty ciagle mowisz o tym czego nie lubisz. Ja mowie o wydajnosci obu kart po oc. Bez oc obie karty prezentuja +- taka sama wydajnosc w zaleznosci od gry, co juz bylo milion razy powiedziane i nie mozesz temu zaprzeczyc, przy czym ati o 100zl tanszy, gf ma lepsze chlodzenie referencyjne. Kwestia tylko i wylacznie osobistych preferencji co wybrac, no ale dla Ciebie 4850 to zlo wcielone, bo sie grzeje na referencyjnym chlodzeniu (chociaz nikt nie rozumie w czym Ci to przeszkadza), nie ma zielonego znaczka no i padlo Ci biedaku.

 

I to nie ja sie podniecam. Jakbym mial gtx+ to bym byl rownie zadowolony jak z 4850, chociaz szkoda by mi bylo, ze go tak nie wykrece (ale ok, nie kazdy musi). Ty jakbys mial kolejnego 4850 to bys sie powiesil.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co dajesz benchmark call of juarez :lol2: , realna gra jest extremalnie zależna od cpu.

 

Chciałem przypomnieć , że stery od ati bardzie obciążają cpu :wink: i do 4850 potrzebny jest mocniejszy proc niż do gtx260.

 

Jak się robi testy cpu to muszą byc robione na tej samej karcie i musi być podany także min fps. Właśnie na min fps zazwyczaj są duże różnice , ale żeby podawać min fps to test musi być dobry i powtarzalny , bo inaczej wyjdą głupoty.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

I na koniec serwujesz piekny, skrajny przyklad. Kazde dziecko neo wie, ze stalker strasznie lubi wydajnego proca, wiec nie masz sie tu czym podniecac. W wiekszosci przypadkow roznica jest duuuzo mniejsza i jezeli nie grasz w 1024x768 w low/very low to jej praktycznie nie poczujesz. Ale masz racje, te testy wyraznie pokazuje, ze nie idzie plynnie pograc w stalkera na slabszym procku :) To ja Ci pokaze inny skrajny przyklad :

Dołączona grafika

I co powiesz? A poza tym chyba nie rozumiesz ograniczania grafiki przez proca, bo o tym wlasnie pisalem, a nie o wydajnosci samego proca jak Ty. Ameryki nie odkryles.

Kazde dziecko wie? Pisales o sobie? Nie? To jakim cudem dales wykres z benczmarkiem? Kpisz? W ogole zrozumiales czemu dalem tamto? Im lepszy proc , czyli im wiecej kaszy , tym masz wiekszy FPS minimalny , a pisales o tym , ze twojemu znajomemu na 1280 lazi to i tamto slabo. To raz. Dwa - to czy ja rozumiem ograniczenie grafiki przez proca to temat wzgledny , skoro TY wiesz lepiej i dales test z benczmarka...ktory z real gameplay ma naprawde wiele wspolnego.

 

Z mojej strony eot.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sry nie zauwazylem, ze to benchmark, myslalem, ze real game. Moj blad. Pewnie, ze wiecej cache rowna sie szybsze liczenie fizyki i ai, ale nie o to mi chodzi. Ja pisze, ze u mnie na gorszym procu (e5200 vs e7200) crysis chodzi duzo lepiej, a Ty Firekage mi wyjezdzasz, ze to wina proca. Kumpel nie mial tylko spadkow minimalnego fps (i tak wieksze niz u mnie), tylko przez cala gre sredni byl nizszy o ponad 10fps na tych samych ustawieniach, wiec nie mow mi, ze to wina procesora (ktory u niego zreszta ma wiecej cache). Ten sam chipset, ten sam system, inna grafa i inne proce o takim samym taktowaniu. Wiec czego to kwestia? Pewnie klawiatury :P We wszystko oprocz crysisa gram na max detalach w 1680 z aa, wiec rzeczywiscie proc nie daje rady z obecnymi tytulami :)

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta... Crysis to smark , nie nadaje sie do grania...

:rolleyes:

 

100 zl drozsza? Tak , za to kompletnie bezproblemowa. Nie zmienia sie chlodzenia , jest cicha , nie trzeba bawic sie w fan fixy , nie grzeje sie.

A to ciekawe, bo akurat kumpel kupił palitowego sonica (4850) i karta jest cicha, nie grzeje się i nie trzeba robić żadnych fan fixów. Przypadek? Jakoś inni użytkownicy kart nie narzekają :rolleyes: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preston81, to ja napisze jeszcze coś od siebie jeśli jesteś kinomaniakiem, oglądasz dużo materiałów w fullhd kup ati, lepsza jakość obrazu i lepsze wsparcie sprzętowe, jeśli grasz w wysokich rozdzielczościach kup kartę z 1gb na pokładzie (obojętnie czy to ati czy nvidia, są aplikacje w których 8800gt 1gb kopie tyłek 8800gts 512mb), nie słuchaj ludzi którzy ci pierniczą głupoty o cuda, physyx, i dx 10.1, bo jak na razie wsparcie praktycznie żadne, a jak jest to różnicę trzeba z lupa szukać, co do awaryjności kart to u jednego i drugiego producenta jest podobnie, oczywiście w temacie ati znajdziesz więcej usterek bo ma 204 strony, temat o 9800gt/gtx ma ich 14 i tez można tam poczytać o padających kartach, generalnie wynika to z tego że jedna i druga firma tnie koszty na maxa, i pod nóż najczęściej idzie sekcja zasilająca która jest 2-4 fazowa i do tego słabo chłodzona, jeśli lubisz kręcić, kup sobie 4850 tego gigabyta (chłodzenie ma bardzo dobre pod warunkiem założenia na nie jakiegoś wentylatora 120mm), jak nic nie chcesz z karta robić bierz 9800gtx, choć ja obstawiałbym ati ze względu na 1gb i niższa cenę, odnośnie zakupu polecam komputronik i nie jest to kryptoreklama tylko z doświadczenia jedyna firma która wywiązuje się z 14dniowego terminu reklamacji (dla przykładu ckznak 1.5miesiaca płyta głowna, lms.pl 3miesiace karta graficzna) warto chyba dołożyć te 30zł do za obsługę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zapomnieliśmy po co kolega założył ten temat:P

 

Gdybym był na twoim miejscu wziąłbym 4850 i ewentualnie ten zasilacz co Ci podałem i już. Sam się do tego przymierzam po nowym roku o ile nie będzie czegoś bardziej godnego uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego jeszcze oczekujesz Preston81. Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie. Jezeli tytuly, ktore Cie interesuja lepiej chodza na ati to bierz ati, jak na gf to bierz gf. Nie da sie jednoznacznie powiedziec 4850 lepszy albo 9800gtx+ lepszy, bo karty wydajnosciowo sa do siebie bardzo zblizone.

Jakbym mial drugi raz kupowac grafike to znowu bym wybral 4850, bo szkoda by mi bylo doplacac do gtx+. Pozatym 4850 oferuje ogromny zapas mocy w postaci banalnego vmoda. Ale to sa moje indywidualne preferencje, Ty musisz sie pokierowac swoimi.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zrobie jak napisal mlun tj zasilacz 500 w ocz + grafa ale napewno nie 9800 z + , bo za droga jak dorwe samego GTX to kupie GTX jesli nie to radek z 1gb + 120mm fan noisebraker a moze doloze i kupie najtanszego r4870??? bo nikt nawet nie wspomnial o nim :D modowac nie umiem - nigdy tego nie robilem ale chetnie sie naucze , boli mnie jeszcze 1 fakt nvidia nie ma w sterach ustawienia odnoscie odswiezania mam zawsze wymuszone na 100hz w coolbitsie w starszych sterach w nowszych musze sciagac jakies zryte nvtoolsy itp w radku jest to normalnie z paska zadan do ustawienia mam monitor crt zawsze synchronizacje pionowa wylaczam

tak cz owak przesiadka bedzie odczuwalna najbardziej zalezy mi na plynnosci w grach takich jak HL2 ep1,2 CSS i nowsze tytuly przy ktorych moja obecna karta sie dlawi no i dark messiah :) chodzi dobrze ale sie krztusi czasem tj sa widoczne spadki fpsnp ze 100 do 30 co powoduje scinke bleeee

moj proc to dc@2,8ghz 2gb ram dual geil ultra 4 na masi neo fr2 cz jakos tak :)

tak wiec kupie ten zasilacz 500w mam nadzieje ze starczy jak co na radka 4870 poniewaz jak mam zakladac chlodzenie za ok 40 zl do gigusia za 630 zl to wychodzi prawie 700 doloze jakies 60 i kupie najtanszego 4870 chyba dobrze mysle nie?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu jeżeli ktoś ma i piszę że GTX+ jest dobry, to od razu nazywa się go fanboyem Nvidii? To samo można powiedzieć o użytkownikach którzy mają ATI. Kiedy kupowałem GTX+ to miałem też do wyboru radka 4850 i GTX+, ale zdecydowałem się na Nvidię. Czemu? Wystarczy poczytać na tym forum temat o radkach 4850/4870, co chwila ktoś się żali że mu coś nie działa. Dziękuję za grafikę na której zanim odpalę grę to spędzę tydzień na googlowaniu. Poza tym Nvidia co chwila wypuszcza nowe sterowniki i one naprawdę dają wzrost wydajności w grach. Posiadacze 4850 mają klapki na oczach, z tego co widzę. Ich radek jest najlepszy na świecie, 4850 lepszy od 9800 GTX+ a 4870 lepszy od GTX280 hahahahahaha.

Firekage miał 4850 i ma 9800GTX+ także on jest najbardziej wiarygodny. Czemu? Bo odpalał te grafiki na jednej konfiguracji zapewne i sam testował, ma porównanie. Natomiast kupowanie 4850, testowanie u siebie, a następnie porównywanie z jakimiś testami 9800GTX+ znalezionymi w necie, zrobionymi zupełnie na innej konfiguracji to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt komputronik to bardzo dobry sklep (maja b. duzo sprzetu i zazwyczaj jako pierwszy sklep maja na sprzedaz nowosci)+fachowa obsluga, ale niestety ceny to maja kosmiczne

 

biorac tego pasywnego radka wystarczy ze zamowi jeszcze jakis wolnoobrotowy wentyl i sami mu to zloza wiec problemu z zakladaniem chlodzenia miec nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...