Skocz do zawartości
Bolo8888

Noctua Nh-u12p Vs. Thermalright 120 Ultra Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie co bedzie lepsze, mam w tej chwili orochi ale to jest bydle ciezkie w demontazu i montazu,a czesto zmieniam bebechy wiec przydalo by sie cos mniej klopotliwego.

 

Tylko konkretnie bym prosil, a nie posty w stylu: Mam i jest lepszy niz to czy tamto.

 

Swoja droga bedzie do sprzedania Orochi :)

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie co bedzie lepsze, mam w tej chwili orochi ale to jest bydle ciezkie w demontazu i montazu,a czesto zmieniam bebechy wiec przydalo by sie cos mniej klopotliwego.

 

Tylko konkretnie bym prosil, a nie posty w stylu: Mam i jest lepszy niz to czy tamto.

 

Swoja droga bedzie do sprzedania Orochi :)

postaram się pomóc,miałem oby dwa chłodzenia. :wink: .Według mnie Noctua Nh-u12p jest lepszym chłodzeniem mimo tego że w testach Thermalright 120 Ultra Extreme wypada troszkę lepiej.Po pierwsze miałem 3 sztuki Thermalright -w każdym podstawa radiatora była krzywa,po drugie montaż pod intela jest problematyczne,mocowanie jest do kitu i nie ma odpowiedniego docisku + brak wentyla w zestawie co zwieksza koszt.Teraz Noctua Nh-u12p.W zestawie mamy cichutki,dość wydajny wentylator który sam jest warty ok 50-60zł,podstawa radiatora idealnie prosta,w zestawie wydajna pasta (20-30zł) ,zestaw montażowy jest bardzo solidny,docisk jest idealny,na Noctua miałem lepsze temp. .Noctua przynajmniej szanuje kasę klienta który jest w stanie wydać ok 200zł na chłodzenie,kontrola jakości jest bardzo wysoka,a na dodatek Noctua za darmo dostarcza zestaw montażowy pod najnowsze procesory intele za okazaniem dowodu zakupu http://www.in4.pl/komentarze_Noctua_rozdaj...7_...,17321.htm,w przypadku Thermalright o takim geście możemy pomarzyć.Według mnie wybór jest prosty. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) a na dodatek Noctua za darmo dostarcza zestaw montażowy pod najnowsze procesory intele za okazaniem dowodu zakupu http://www.in4.pl/komentarze_Noctua_rozdaj...7_...,17321.htm,w przypadku Thermalright o takim geście możemy pomarzyć.Według mnie wybór jest prosty.

Rzeczywiście dobry przytyk biorąc pod uwagę, że Thermalright był dotychczas jedyną firma, która udostępniała zapinki do nowych podstawek do swoich starszych schładzaczy. Istotnie nie są za darmo, ale za całe 20-30zł.

 

Thermalright jeszcze przed Noctuą zapowiedział sprzedaż kompletów montażowych dla Core i7 do swoich dotychczasowych radiatorów. Warto byłoby zatem przed wyciągnięciem wniosków nieco temat pozgłębiać :)

 

Oczywiście nie umniejszam tutaj firmie Noctua, bo to bardzo chwalebne, że chcą za darmo podsyłać komplet montażowy do swoich schładzaczy. To również bardzo dobra firma.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright jeszcze przed Noctuą zapowiedział sprzedaż kompletów montażowych dla Core i7 do swoich dotychczasowych radiatorów. Warto byłoby zatem przed wyciągnięciem wniosków nieco temat pozgłębiać :)

Nie napisałem ze Thermalright nie udostępnia takich mocowań :-).Napisałem ze na pewno nie dostaniemy ich za darmo :-). (taki gest dobrej woli ze strony producenta). Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także się zastanawiam który wentylator wybrać, może jeszcze ktoś mi pomóże, na wielu forach piszą że Thermalright jest lepszy od Noctua, ale właśnie trafiłem na ten post i bardziej mnie skłania na Noctua, ale jeszcze 100% nie wiem

Edytowane przez Orygano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nocuta jest staranniej wykonana, ma lepszy (pewniejszy i mniej problematyczny system mocowania) no i dają wiatrak,

sprawność odprowadzanie ciepła jest wyższa w Thermalright ale różnica nie jest tak wieka a czasem różnicy może nie być, przez krzywą podstawę lub za słaby docisk do procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak sie zastanawiam.....skoro Noctua jest nieco słabasza od TRUE to moze jest na tym samym poziomie co Xigmatek Red Scorpion?Bo jesli tak to jest o 70zł tańszy i nie opłaca sie dokładać do Noctuy czy TRUE.Mówie teraz o sobie a nie o autorze tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...