Skocz do zawartości
Algier

Zasilacz 350 - 400W cichy, dobry, jaki???

Rekomendowane odpowiedzi

Koszty przesyłki :

Paczka o wadze do 2kg i wartości pobrania do 1000 zł kosztuje 12,00 zł brutto,

Pierwsza paczka o wadze do 30kg i dowolnej wartości pobrania kosztuje 30,00 zł brutto,

Każda następna paczka (w ramach tej samej dostawy) kosztuje 22,00 zł brutto.

 

Wychodzi na to że zabule 12 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawuje pytasz...Ano doskonale , napięcia takie jakie mają być (3,3V=3,57V;5V=5,03V;12V=12,22V) a do tego jest niesłyszalny (moje odczucie z AC). Jak dla mnie "strzał w dziesiątke" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano doskonale , napięcia takie jakie mają być (3,3V=3,57V;5V=5,03V;12V=12,22V)

Oj cos mi sie wydaje ze twoj optymizm jest lekko bezpodstawny :P

 

Takie napiecia maja byc:

3,3V=3,3V

5V=5V

12V=12V

 

To sa wolty, nie ampery czy waty, i tutaj nie ma zadnej mowy o zadnym "zapasie mocy". Jesli na 12V masz 12,22V, to znaczy ze zasilacz podaje niewlasciwe napiecie i powodow do dumy tutaj nie widze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano doskonale , napięcia takie jakie mają być (3,3V=3,57V;5V=5,03V;12V=12,22V)

Oj cos mi sie wydaje ze twoj optymizm jest lekko bezpodstawny :P

 

Takie napiecia maja byc:

3,3V=3,3V

5V=5V

12V=12V

 

To sa wolty, nie ampery czy waty, i tutaj nie ma zadnej mowy o zadnym "zapasie mocy". Jesli na 12V masz 12,22V, to znaczy ze zasilacz podaje niewlasciwe napiecie i powodow do dumy tutaj nie widze :wink:

eee błąd odczytu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec HPC-360-302-DF 360W 

 

nie wiecie gdzie w Poznaniu można kupić ten zasilacz???

http://sklep.tweak.pl

 

Chyba sa z Poznania nawet, chociaz nie jestem pewien: 0 (prefix) 61 8484085 to ich numer

 

 

 

Chlopaki, nie chce Was martwic, ale za rok 360W moze byc ciutke malutko przy takim rozwoju procesorow i kart graficznych :(

Dlatego wzialem chiefteca 420W :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego napięcia 3,3V jest ono tak wysokie ponieważ moje pamięci potrzebowałoy małego "zastrzyku energii". Jak by nie patrzeć wynik 986 Mb na 989 Mb w sandrze nie jest taki zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym kupował codegena 500W to bym mógł tak pomyśleć, ale z chieftekiem to bede chyba spokojny :) Zresztą zobacz, najpierw był polominio, potem t-bred i ten drugi mniej mocy wydziela :) .

zalezy jak go krecic ;)

 

na thg zmontowali komputer z p4 3@4GHz i radkiem 9700pro i razem pobieraja ponad 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym kupował codegena 500W to bym mógł tak pomyśleć, ale z chieftekiem to bede chyba spokojny :) Zresztą zobacz, najpierw był polominio, potem t-bred i ten drugi mniej mocy wydziela :) .

zalezy jak go krecic ;)

 

na thg zmontowali komputer z p4 3@4GHz i radkiem 9700pro i razem pobieraja ponad 400W.

noto łądnie :? ale i tak nigdy nie kupie p4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym kupował codegena 500W to bym mógł tak pomyśleć, ale z chieftekiem to bede chyba spokojny :) Zresztą zobacz, najpierw był polominio, potem t-bred i ten drugi mniej mocy wydziela :) .

zalezy jak go krecic ;)

 

na thg zmontowali komputer z p4 3@4GHz i radkiem 9700pro i razem pobieraja ponad 400W.

noto łądnie :? ale i tak nigdy nie kupie p4 :)
a myslisz, ze amd pobieraja mniej? napewno niewiele, a przy mocnym OC moze i wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jade na enligthcie 250W (2.5 roczku strzelilo). Napiecia trzyma do czasu jak ustawie proca 215x11, pamieci synchro, radka 9500 - rdzen na 399 (vmod :)), zapuszcze 3dmarka to zasilka az skwierczy, ale 0 zwisow itd. (do tego jeszcze 2xhdd, cd, cdrw). Jestem naprawde pod wrazeniem ile wytrzymala przez ostatnie 1.5 tyg testow :).

Mozna by bylo pomyslec nad taka 300, napewno bedzie to jakas alternatywa dla codeszitow i innych, a do tego nie jest taka droga jak chieftec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem w actionie Chieftec HPC-360-302 360W

jutro go będę miał

cena może nie rewelacyjna 210zł. ale sklepik na miejscu :)

 

mam nadzieję, że będę zadowolony.

 

acha i jeszcze jedno co to jest to Aktywne PFC, Pasywne PFC ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jade na enligthcie 250W (2.5 roczku strzelilo). Napiecia trzyma do czasu jak ustawie proca 215x11, pamieci synchro, radka 9500 - rdzen na 399 (vmod :)), zapuszcze 3dmarka to zasilka az skwierczy, ale 0 zwisow itd. (do tego jeszcze 2xhdd, cd, cdrw). Jestem naprawde pod wrazeniem ile wytrzymala przez ostatnie 1.5 tyg testow :).

Mozna by bylo pomyslec nad taka 300, napewno bedzie to jakas alternatywa dla codeszitow i innych, a do tego nie jest taka droga jak chieftec.

:roll: cos mi sie nie chce wierzyc w to co piszesz o swoim zasilaczu :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jade na enligthcie 250W (2.5 roczku strzelilo). Napiecia trzyma do czasu jak ustawie proca 215x11, pamieci synchro, radka 9500 - rdzen na 399 (vmod :)), zapuszcze 3dmarka to zasilka az skwierczy, ale 0 zwisow itd. (do tego jeszcze 2xhdd, cd, cdrw). Jestem naprawde pod wrazeniem ile wytrzymala przez ostatnie 1.5 tyg testow :).

Mozna by bylo pomyslec nad taka 300, napewno bedzie to jakas alternatywa dla codeszitow i innych, a do tego nie jest taka droga jak chieftec.

:roll: cos mi sie nie chce wierzyc w to co piszesz o swoim zasilaczu :evil: :evil:

+5V - 20A

+12V - 10A

+3.3V - 14A

minusowe maja po 0.5A

Zasilacz to Enlight HPC-250-102 rev.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki właśnie zasilacz Chieftec HPC-360-202 360W PFC ATX.

Mam epoxa 8RDA+, Radeona 9700pro, Athlona xp 1,7 + (obecnie podkręcony na 2,1) wentylator Volcano 7 , dysk ,cd-rom. Czy ten zasilacz wystarczy tę konfigurację??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...