Skocz do zawartości
b4rtx

Core 2 Duo Vs Amd Turion X2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar zakupić sobie laptopa i niewiem ktory z tych procow wybrac. Laptop bedzie przeznaczony do prac biurowych, neta, filmow i gier.Jeśli mozna to prosze o podanie wad i zalet obu procesorow. Z gory dziekuje i mysle ze temat posluzy takze dla innych borykajacych sie z tym samym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapa nie bierze się pod kątem samego procka, zwłaszcza, jeśli ma służyć do gier. Co z tego, że będziesz miał C2D 2,8GHz, skoro oprócz tego dostaniesz zintegrowaną grafę, a lapek z prockiem AMD 2,0GHz będzie wyposażony np. w Radeona 3850? Notebook to nie stacjonarka.

Podaj cenę i rozmiar matrycy, a do tego kilka, najbardziej wymagających tytułów, które chcesz na nim odpalić.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak napisał przedmowca. generalnie do zadan typowo domowych (office, net, kompresja, filmy itd) wystarczy na chwile obecna kazdy dostepny dwurdzeniowy procek.

Natomiast jezeli planujesz grac to zastanow sie jakie gry. niektore tytuly duza ilosc fps osiagaja jedynie dzieki dobrej grafie np cod2/4 inne czerpia tez garsciami z wydajnego cpu np crisis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w takie gry jak Crisis nie grywam. Chyba najbardzej narazie gra w ktora bym chcial zagrac jest Wiedzmin. Zamierzam na lapa wydac 3k. Firmy interesujace mnie to Asus lub HP. Jak mozna prosic to jakis linki mile widziane ze sklepow w Krakowie. POzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie jak chcesz trochę zaoszczędzić to może ten ASUS

jedynie procesor AMD zamiast intela, ale myślę różnica w wydajności nie będzie aż tak duża

A różnica w cenie jest dość spora

Sam się nad nim zastanawiam,może ktoś coś o nim powiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie jak chcesz trochę zaoszczędzić to może ten ASUS

jedynie procesor AMD zamiast intela, ale myślę różnica w wydajności nie będzie aż tak duża

A różnica w cenie jest dość spora

Sam się nad nim zastanawiam,może ktoś coś o nim powiedzieć?

Zdecydowanie odradzam - grafa to słabizna. Najlepiej http://www.allegro.pl/item473406886_laptop...force_9600.html Ew. można poszukać MSI gx630, albo Samsunga R560 (w MMarkt może być promocja na tego lapa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na model Asus M51VA-AP079C, jednak ze jest to moj pierwszy notebook prosze mi podpowiedziec jak przeinstalowac ta nieszczesna viste na xp oraz skad sciagnac sterowniki. Z gory dziekuje.

Dodam ze jestem w tym temacie zilony jezli chodzi o lapy.

Edytowane przez b4rtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam - grafa to słabizna. Najlepiej http://www.allegro.pl/item473406886_laptop...force_9600.html Ew. można poszukać MSI gx630, albo Samsunga R560 (w MMarkt może być promocja na tego lapa).

czy naprawdę HD3650 z tego asusa co podałem jest aż tak słaba? oczywiście uwzględniając różnice w cenie, bo zdaje sobie sprawę że GF 9600 jest szybszy, ale 600-700 zł piechotą nie chodzi

 

edit

dziwne teraz jak popatrzyłem do linka tego asusa to jest HD 3200 a przedtem było HD3650

nawet na skąpcu jest jeszcze w kategorii HD3650 LINK

Edytowane przez Mck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na model Asus M51VA-AP079C, jednak ze jest to moj pierwszy notebook prosze mi podpowiedziec jak przeinstalowac ta nieszczesna viste na xp oraz skad sciagnac sterowniki. Z gory dziekuje.

Dodam ze jestem w tym temacie zilony jezli chodzi o lapy.

Mozecie mi poradzic cos w tym temacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim wzgledem?? Jeszcze jak moglbys podac laptopy ze sklapow w Krakowie przekraczajacych wydajnosc tego asusa a nie przekraczajacych ceny.

Edytowane przez b4rtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kartę graficzną. Procki będą słabsze. Asus wyciąga w 3DMarku 06 jakieś 3700 punktów, Dell i HP już ponad 4200. Możesz także poszukać Samsunga R560 (w niektórych MMarktach mogą się trafić okazyjne ceny) - wyciągnie ponad 5600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co teraz przegladam sklepy w Krakowie nie znalazlem jeszcze HP lub Della z lepsze karta za cene do 3200zl. Wiec jak mozesz to podaj jakis model. MM odpada mam w rodzinie pracownika z tego sklepu i odradzil :)

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft...dv5-1040ew.aspx Znalazlem cos takiego. Karta wydaje mi sie lepsza procek troche slabszy.

 

NIe jednak z tego HPka zrezygnije. Poczytalem troche komentarzy i jednak zostane przy tym asusie.

Edytowane przez b4rtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz. Jeśli weźmiesz Asusa, w razie czego nie wysyłaj go do serwisu Orika we Wrocławiu - możesz być niemile zaskoczony. Lepiej do Koszalina (NMC-PE, o ile się nie mylę).

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...