Skocz do zawartości
kondi24

Jaka Karta Dźwiękowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaką kartę muzyczną polecicie w tej cenie pod głośniki creative inspire p5800. Zależy mi na tym aby dobrze działała pod Vistą 64bit. Myślałem nad sound blaster audigy 4...czy to dobry wybór???? i czy odczuje zdecydowaną różnicę przesiadając się z karty zintegrowanej na płycie asus p5q-e???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie niedawn instalowalem koledze na V64-bitowej Viscie Sound Blaster X-Fi mX Extreme Audio, potwierdzam ze dziala bardzo dobrze, ale czy az lepiej od zintegrowanej... to juz kwestia sluchu i gustu :)

Tylko nie bierz Extreme Audio, to ta karta nie jest prawdziwym X-Fi, tylko jakimś Audigy. Jeżeli chcesz X-Fi w miarę tanio to albo Extreme Music albo Extreme Gamer, ewentualnie Audigy 2ZS Gold. Ale mimo wszystko lepiej dopłacić chyba i kupić X-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyskrob 20zł i kup asus xonar dx z pełną gwarancją

A czy czasem Asus Xonat dx nie krzaczy się w grach?

Nie gram dużo (żeby nie powiedzieć, że bardzo mało), ale nie chciałbym mieć jakiś zwisów, albo jakiś pisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem Asus Xonat dx nie krzaczy się w grach?

Nie gram dużo (żeby nie powiedzieć, że bardzo mało), ale nie chciałbym mieć jakiś zwisów, albo jakiś pisków.

xonar jest dużo mniej problematyczna od x-fi/audigy, zarówno w grach jak i podczas słuchania muzyki spisuje się świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xonar jest dużo mniej problematyczna od x-fi/audigy, zarówno w grach jak i podczas słuchania muzyki spisuje się świetnie

No właśnie opinie ludzi w necie mówią co innego :|

Tylko jak Xonar ma problemy z jakąś grą, to support Asusa bardzo szybko wypuszcza łatkę, tylko tych problemów jest dużo. Ale myślę sobie, że to wina może leżeć też po stronie twórców gier, którzy uważają, że rynek jest zdominowany przez Creative'a i to pod niego raczej robią.

 

http://www.egielda.com.pl/forum/index.php?showtopic=13149

tutaj jest ciekawy topic, w którym IMHO wygrywa Asus Xonar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega przerzucił się z audigy 2zs gold na xonara i jest zachwycony

 

dostałem flasha, ale spoko nie muszę Cię widzieć, pobiegnę za Tobą na słuch

To że xonar jest traktowany po macoszemu to prawda, ale niedługo powinno się to zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Augidy 2 ZS gold - kupilem 3 miesiace temu wersje oem z allegro. Ze sterownikami nie bylo problemu, ale program, obslugujacy cala karte nie moze sie zainstalowac - ciagle mowi, ze karta nie jest podlaczona (nie wykrywa jej). Nie wiem, czy to wina plyty glownej, czy portu PCI czy samej karty, czy ogolnie z nia sa takie problemy ;D

Po dlugich staraniach udalo mi sie zrobic tak, zeby dzialaly chociaz sluchawki lub glosniki i musze przyznac, ze dzwiek jest b. dobry :)

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny ostatnio ostro podskoczyly jeszcze niedawno Xonar byl do kupienia za niecale 200zl, teraz cena dochodzi do 250zl. :( tez planuje wyminic mojego Live! (sygnaturka) to nie mam juz sil zeby kombinowac z uruchomieniem jej na Viscie x64, ale te ceny troche pokrzyzowaly plany :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziwicie się, że łatki wydają non-stop ? Xonar ma na pokładzie oxygenHD to i się musi krzaczyć gdyby nie stery to było by zwykła karta do słuchania nuty a tak nawet da się pograć a twórcy nie robią nic pod Creative lol teraz twórcy gier zlewają wszystko robią i już albo sobie dostosujcie albo nas to wali ;) np. tak jak UT3 epic olał sprawę i ma Creative'a w tyle gra się wykrzacza na modelach z 64mb x-ram albo sacred 2 też się wykrzaczał przed patchem bo też zlali sprawę ale teraz chodzi i dzwięk jest wymiatający.

X-fi się nie wykrzacza w żadnej gierce która ma engine audio software'owy prędzej się wykrzaczy w grze z EAX5 jak nowa wyjdzie bo to jeszcze twórcom nie wychodzi za dużo efektów i roboty, poza tym kret teraz wypuszcza drivery co kilka miechów (konkurencja służy :) ) wiec jest ok więc i już nie płaczcie nie jest źle od tego roku, wszystko działa ale wiem wiem złe wspomnienia pozostają na długo.

Tompior znajdź stery Daniela K do 2zs i ciesz się pełną funkcjonalnością karty.

Mane jaki to Live ?

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mane łap jeszcze w tej cenie póki możesz tu przynajmniej boxa kupujesz za te 260 czy w icompie za 210zł, XtremeGamer box już 300 zeta stoi więc i Xonar może pójść w góre bo wcześniej Xtremegamer był tańszy od Xonara a teraz już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...