Jump to content
Pawliszak

Zepsuty Procesor, Brud W Kompie, Czy Tryb Awaryjny?

Recommended Posts

Cześć,

mam problem z procesorem, a mianowicie taki, że w zakładce mojego komputera, w CPUZie, w EVERESTcie pojazuje mi, że mój procesor tj. AMD Athlon Barton (nie pamietam nazwy kodowej, tylko tyle byl on podkrecony na 2,2 ghz, z poczatku mial nieco ponizej 2 ghz) ma 1,1 ghz. Tata powiedział mi, że może to być spowodowane pracą w trybie awaryjnym, bo procek pracuje na 50% możliwości. Jak sprawdzić w jakim trybie się pracuje? Czy jest to spowodowane walniętymi sterami, brudem w komputerze, czy procesor nawalił. Dla przykładu w grze Counter Strike Source przy osprzęcie ram 512mb GeiL płyta główna ASUS karta graficzna Radeon 9500 @ 9700 pro osiągam ok. 37 fps przy rozdziałce 1024x768. Co jest nie tak? Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Zapros tate na forum zeby sie doksztalcil w temacie a nie popychal idiotyzmy. CPU-Z ostatnia wersje na poczatek zebys sobie zobaczyl ( i my przy okazji ) jakie masz realne taktowanie.

A co do CSS to w czym masz problem? Wydajnosc na miare sprzetu...

A weź włącz CPU-Z + Orthos i zobacz czy taktowanie się nie zmienia. Jeżeli tak to masz prawdopodobnie włączone Cool&Quiet które obniża napięcie i taktowania jeżeli nic nie obciąża procka.

....

Albo padlo mi na pamiec albo C'n'Q zaczynalo sie do socket 754 a nie socket A...

Wiec?

Proszę o to fotka z najnowszym cpuzem i orthosem

Dołączona grafika

PS. A z tą magistralą to da sie bez wchodzenia w BIOS? Bo mam lekkie drgawki na myśl wchodzenia w BIOS, bo jestem straszną fujarą icoś pomylę i kompa uszkodzę i będzie lipton :(

PS2. Na 99% problem jest z magistralą, powód:

Dołączona grafika

Edited by Pawliszak

Bus Speed = 100MHz. Czyli przestawione FSB na 100. Przestaw na 133 albo 166, w sumie to nie pamietam ktore, mozesz przestawiac o 5MHz i sprawdzac czy jest stabilnie.

Niestety, trzeba w BIOSie to zmienic, ale to nic strasznego. Zreszta, jak piszesz ze podkrecales procesor, to pewnie w tym samym miejscu.

To nie ja podkręcałem ten procesor. :) A możecie podać co dokładnie robić w biosie, gdzie wchodzić itp. i jak wcyhodzić? Bo nigdy sam się tym nie bawiłem. W cpuzie jest BUS FSB i RATED FSB, co oznacza to drugie?

PS. Ok. Dzięki wszystkim za pomoc, dzięki wam rozwiązałem problem. Uzgodniłem, z zaufaną osobą :), że zmieni mi w tygodniu w BIOSie magistralę i wyczyści kompa, także będzie git. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Edited by Pawliszak