Skocz do zawartości
el caco

Pochłaniacz Wilgoci?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

Zastanawiam sie nad zakupem tego cuda http://allegro.pl/item461055380_pochlaniac...00g_henkel.html

Czy ktoś tego używa i może potwierdzić skuteczność? Ludzie na allegro połykają to jak młode pelikany ale tym to chyba nie ma się co sugerować.

 

Aha dodam jeszcze, że mój pokój ma jakieś 12 m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Zastanawiam sie nad zakupem tego cuda http://allegro.pl/item461055380_pochlaniac...00g_henkel.html

Czy ktoś tego używa i może potwierdzić skuteczność? Ludzie na allegro połykają to jak młode pelikany ale tym to chyba nie ma się co sugerować.

 

Aha dodam jeszcze, że mój pokój ma jakieś 12 m2.

Masz az taka wilgoc w pokoju? Obawiam sie ze to urzadzenie bedzie kosztowne w eksploatacji (tabletki).

Jak pracowalem w Holandii to uzywalismy pochlaniaczy wilgoci na prad wielkosci grzejnika z butla gazowa, zostawialo sie to na dobe wlaczone w swiezo umytym kontenerze mieszkalnym (szatnia/biuro) po uplywie doby wszystko bylo suche a pochlaniacz zostawial pol wiadra wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz az taka wilgoc w pokoju? Obawiam sie ze to urzadzenie bedzie kosztowne w eksploatacji (tabletki).

Jak pracowalem w Holandii to uzywalismy pochlaniaczy wilgoci na prad wielkosci grzejnika z butla gazowa, zostawialo sie to na dobe wlaczone w swiezo umytym kontenerze mieszkalnym (szatnia/biuro) po uplywie doby wszystko bylo suche a pochlaniacz zostawial pol wiadra wody.

Może nie mam jakiejś strasznej wilgoci jednak w okresie zimowo-jesiennym na ścianach pojawia się grzybek. W rogach ściany oraz pod grzejnikiem centralnego ogrzewania. Nie są to jakieś straszne ilości grzyba bo po jednym sezonie to pojawia sie trochę kropek i plamek . Jak wiadomo grzyb jest bardzo szkodliwy dla zdrowia dlatego wolał bym nie dopuszczać do jego powstawania.

 

Używam środków grzybobójczych ale to daje efekty tylko na jakiś czas i jest raczej leczeniem objawów niżeli przyczyn.

Najlepiej to było by ocieplić cały dom styropianem ale wiadomo...

 

 

Na allegro jest także sporo innych pochłaniaczy. Niektóre są znacznie tańsze, tylko nie wiem czy to zda egzamin.

http://allegro.pl/item464017150_promocja_p...p_4_wklady.html

Koszt to 32pln, a w komplecie są 4 wkłady. Z tego co czytałem to jeden wkład wystarcza na 1-2 miesiące.

Edytowane przez el caco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...