Skocz do zawartości
Dandek

Gwarancja Na Telefon Nokia - Wazne Pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolilem sobie zapytac w tym dziale gdyz nie chodzi tu o telefon a bardziej o gwarancje na niego.

 

 

Kupilem od typa na allegro nokie e51. Uzytkowal ja pare miechow i sprzedal mi z gwrancja wszystkie papiery etc. ( uprzedam osoby ktore powiedza ze mialem sobie kupic w sklepie/salonie aby nie wypowiadaly sie w tym temacie )

 

Jakis czas temu jak wlaczalem telefon przerwala sie gumka tzn ten przycisk gumowy u gory obudowy.

 

Czy moge to zareklamowac ? to nie byla szczerze moja wina tylko ten przycisk z jakiegos scierwa jest zrobiony i dlatego sie zepsul. w zadnym tel. nokia nie mialem wczesniej takiego problemu.

 

Druga spraw to trzeszczenie telefonu. Od strony portu irda caly tel trzeszczy. jak tylko nacisne przycisk nad portem lub port lekko caly tel skrzypi jak zabawka ? czy to tez mozna uznac za wade konstrukcyjna?

 

Jako iz kupilem tel na allegro miesce zakupu telefonu miesci sie odemnie jakies 300 kilometrow i raczej nie mam ochoty i pieniedzy zeby tam jechac.

 

Czy taka gwarancje zrealizuja mi w kazdym autoryzowanym salonie Orange badz Nokia ?

 

Gdzie takowy znajde Krakow/Bielsko-Biała i okolic.

 

Prosze o wyczerpujace odpowiedzi jak to wszystko pozalatwiac zeby bylo dobrze.

 

Mam nadzieje ze kolejny raz moge liczyc na wasza pomoc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak masz wszystkie papiery to zajrzyj w "karte gwarancyjna" nokii. Jest tam podany bezplatny numer jak i adres internetowy pod ktorym zdobedziesz informacje o autoryzowanych serwisach. Nie wiem jak ten przycisk, ale obudowa podlega 6 miesieccznej gwarancji. Swoja droga orange ma troszke inne terminy.

 

Co do trzeszczenia irdy, nie wiem czy ci chodzi o to jak sie przycisnie palcem na irde. Jesli tak to: Nowy (praktycznie) nie trzeszczy, uzywany trzeszczy (ale taki bardziej uzywany).

Zreszta przejdz sie do jakiegos punktu sprzedajacego telefony/komisu, sprawdz sam ;-)

 

Swoja droga ten temat chyba powinen byc tutaj ;)

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa podlega 6 miesieccznej gwarancji

Bu? Dlaczego?

 

Przycisk jest elementem obudowy (panelu środkowego) i powinien podlegać wymianie gwarancyjnej. Przy okazji niejako mogą zlikwidować to trzeszczenie obudowy.

 

Szkoda że nie dałeś zdjęcia, można by wstępnie określić, czy nie zaczną wydziwiać na temat uszkodzenia mechanicznego. Chociaż Nokia aż taka rygorystyczna pod tym względem nie jest, więc próbować warto.

 

Nie wygłupiaj się w noszenie po Oranżadach, potrwa to tydzień do dwóch dłużej, a efekt będzie taki sam, jakbyś zaniósł osobiście do autoryzowanego serwisu Nokii. Myślisz że Orange/Era/Plus/Cokolwiek utrzymuje swój serwis na zapleczu?

 

Co do punktów w Krakowie - za nokia.com.pl:

 

Ramsat

ul. Mogilska 21

31-542, Kraków

pn-pt: 10-18, so: 11-14

Tel: (+48) 12 417 21 25

Fax: (+48) 12 417 39 18

salonnokia@mex.com.pl

 

Electronic Art.

ul. Starowiślna 44

31-035, Kraków

pn-pt: 10-18, pierwsza sobota miesiąca: 9-14

Tel: (+48) 12 422 12 86

Fax: (+48) 12 422 12 86

ea@nokiaserwis.pl

 

Play Music

ul. Rajska 18B

31-124, Kraków

pn-pt: 9-19, sob: 9-14

Tel: (+48) 12 292 10 11

Fax: (+48) 12 292 10 11

krakow@nokiaserwis.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego na starowiślnej nei polecam.

Jako zastępcze dają straszne g*wna, a poza tym są niesłowni z terminem, lecą w kulki. I raz przetrzymali tel 10 dni, a jak odebralem to okazało się, że przykleili kawałek taśmy izolacyjnej, żeby bateria lepiej przylegała. takie rozwiązania to samemu można wdrażać, a nie w serwisie autoryzowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga spraw to trzeszczenie telefonu. Od strony portu irda caly tel trzeszczy. jak tylko nacisne przycisk nad portem lub port lekko caly tel skrzypi jak zabawka ? czy to tez mozna uznac za wade konstrukcyjna?

Cięcie kosztów, po prostu większe tolerancje mają elementy, takiej jest wtedy wyprodukować telefon. No i jeszcze jakość materiałów się kłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy reklamowaniu nie potrzebujesz dowodu zakupu, tylko ważną kartę gwarancyjną, na takiej zasadzie reklamacje realizują wszystkie autoryzowane serwisy Nokii.

Uściślę - "ważną" czyli podpisaną i podbitą przez sprzedawcę, z numerem IMEI telefonu. Pusta karta gwarancyjna wymaga jeszcze dowodu zakupu (faktura, paragon, umowa etc., cokolwiek, co zawiera IMEI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego na starowiślnej nei polecam.

Jako zastępcze dają straszne g*wna, a poza tym są niesłowni z terminem, lecą w kulki. I raz przetrzymali tel 10 dni, a jak odebralem to okazało się, że przykleili kawałek taśmy izolacyjnej, żeby bateria lepiej przylegała. takie rozwiązania to samemu można wdrażać, a nie w serwisie autoryzowanym.

z tego co wiem, to wszystkie serwisy nokii robia sobie jajca z klientow. dac im telefon to juz ryzyko samo w sobie. radze spisac protokol o stanie tech phona przed oddaniem go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam ten serwis w kraku na mogliskiej - oddałem tam e65 na gwarancji, chociaż wcześniej zdjąłem z niej simlocka w jakims sklepie z komórkami i mimo to koma naprawili w tydzień. Zastępczy 6310i, do przyjęcia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uściślę - "ważną" czyli podpisaną i podbitą przez sprzedawcę, z numerem IMEI telefonu. Pusta karta gwarancyjna wymaga jeszcze dowodu zakupu (faktura, paragon, umowa etc., cokolwiek, co zawiera IMEI).

Jeszcze uscislijmy, "wazna", podbita, podpisana i z numerem imei bez paraganu jest wazna 6 czy 12 miesiecy, ale od daty wyprodukowania telefonu. W skrajnym przypadku mozemy dostac nowy telefon juz bez gwarancji. Dlatego dowod zakupu "lepiej" miec ;-)

 

Co do 6 miesiecznej gwary na obudowe:

"Okres gwarancji(...)

b) 6 (szesc) miesiecy na nastepujace zuzywajace sie czesci i akcesoria: baterie, ladowarki, podstawki do telefonu, zestawy sluchawkowe, kable i obudowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to wszystkie serwisy nokii robia sobie jajca z klientow. dac im telefon to juz ryzyko samo w sobie. radze spisac protokol o stanie tech phona przed oddaniem go :)

Wychodzi na to, że nie wiesz nic.

 

"Stan tech phona" jest wpisywany na pokwitowaniu (które dostajesz do każdego oddanego do naprawy telefonu, panie Ztegocowiem) w rubrykę "uwagi": rysy, pęknięcia, ślady użytkowania, brak tego czy owego, naklejki z diodkami na obudowie i tak dalej. Acz to już robią serwisy dla własnego bezpieczeństwa, żeby potem "zorjętowany" klient-cwaniaczek nie próbował wyłudzić nowej obudowy za darmo.

 

s0n1c - tak uściśliłeś, że prześciśliłeś. Pierwszy raz słyszę o dacie wyprodukowania, która determinuje okres gwarancji - a jeśli telefon leżał na półce u operatora przez rok, bo nie udało się wcześniej sprzedać? Fakt, że lepiej mieć paragon czy inny dowód zakupu, co kilka miesięcy producenci lubią zmieniać wymagania - taki Samsung na przykład, który jakoś w lecie tego roku ocknął się i zaczął wymagać dowodu zakupu nawet przy poprawnie wypełnionej karcie gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s0n1c - tak uściśliłeś, że prześciśliłeś. Pierwszy raz słyszę o dacie wyprodukowania, która determinuje okres gwarancji - a jeśli telefon leżał na półce u operatora przez rok, bo nie udało się wcześniej sprzedać? Fakt, że lepiej mieć paragon czy inny dowód zakupu, co kilka miesięcy producenci lubią zmieniać wymagania - taki Samsung na przykład, który jakoś w lecie tego roku ocknął się i zaczął wymagać dowodu zakupu nawet przy poprawnie wypełnionej karcie gwarancyjnej.

No to sie dowiedziales cos nowego :D Skad o tym wiem? Od takiego milego pana z autoryzowanego serwisu nokii. Dlatego jak pisalem, bez paragonu moze sie okazac, ze przy nowym telefonie nie mamy juz gwary - przelezenie telefonu na polce.

Co do samsunga, ano zgadza sie. Proba oddania telefonu na gwaracje otrzymanego jako nagroda od producenta - Specjalne pieczatki, wypisana itp. Bez jakiegos oznajmienia o przekazaniu czy dowodu zakupu nie zabiora. Coz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak pisalem, bez paragonu moze sie okazac, ze przy nowym telefonie nie mamy juz gwary - przelezenie telefonu na polce.

No dobra, a jaka data była wpisana na karcie gwarancyjnej? Produkcji czy sprzedaży? Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram sie zapodac zdjecia tego przycisku :) dzisiaj robilem zdjecia bolidom w Galerii Krakowskiej bo wystawa byla i narzeczona aparat do torebki zwinela ;P

 

Tel kupiony w PL na karcie gwar przypiety paragon pieczatka podpis oraz naklejka z imei tel :) wiec nie powinno byc problemu :)

 

Wiem ze jak sie reklamuje np. buty to moja przyszla tesciowa uporczywie prosi o wpisanie rzadan klienta czyli zwrot pieniedzy :)

 

Czy ja moge miec jakies rzadania ? Aha i co z tymi 6 miesiacami ? minelo 18 pazdziernika te 6 miechow....

 

I co teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie dowiedziales cos nowego :D Skad o tym wiem? Od takiego milego pana z autoryzowanego serwisu nokii.

chyba w Tokio :P

 

mam kolegę w Nokii i nigdy w życiu nie słyszałem, żeby sprawdzali datę produkcji telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłem telefon na allegro używany z ery, mam niewypełnioną kartę gwarancyjną i na meila koleś wysłał mi fakturę i jeśli ją sobie wydrukuje nie będzie problemów w serwisie? A i jeszcze jedna sprawa, jest ktoś z Warszawy kto mógł by mi polecić porządny serwis nokii?

Edytowane przez R4ptorr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...