Skocz do zawartości
shaqal

W Tualatinie Też Się Coś Dzieje

Rekomendowane odpowiedzi

 @pierdlik

To co powiesz na to ? 

 

Dołączona grafika

 

Wg mnie coś masz nie tak z timingami pamięci przy tym via, zostaw je na auto(przynajmniej u mnie robi się podobnie jak u ciebie jak ustawie je sztywno - dziwne)

694X i 694T to w zasadzie to samo główną, różnicą zwykle(bo zdarzaja sie mobasy z 694X i 686B) jest southbridge 686A/686B.

 

Wydajność na tym chipsecie jest u mnie ~ idento zegar w zegar względem inteli, a jesli chodzi o filmy to intele wymiękają na dzien dobry - brak AGP FW = marne chodzenie h264 720p(choć zaznaczam ze jesli chodzi o filmy to intel bez FW jest lepszy niż VIA bez FW, a VIA z FW rządzi). Z tego powodu Asus cusl2-c (i815EP) robi u mnie jako mobo zasysacza na szafie kontrolowanego zdalnie, a mobo na via służy do neta/filmów.

 

Jeśli chodzi o msi6323 ona ogólnie jest jakaś dziwna słaba strasznie na niej wydajność. To samo tyczy się ASUS CUV4X-DLS. Ogólnie wychodzą jakieś parodie z tymi płytami jeśli chodzi o obliczanie Super PI. Ps masz może pod ręka jaką płytę na Via694x? Jak tak to zrób na niej tualatin moda lub wepnij przez adapter fcpaga >fcapga 2 i zarzuć testy Super PI. Bo ja niestety nie mam żadnej na 694T żeby porównać.

PS

Jak co to rub testy an standardowych ustawieniach. FSB133Mhz, Ram 133MHz timingi 3-3-3-6

Edytowane przez pierdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam(tzn mam Asusa P3v4x ale nie dziala w nim ani usb ani ps2   :lol: , jakiś czas temu po nagięciu laminatu jeszcze dało się coś zrobić obecnie już ani to nie pomaga), mialem Asusa Cuv4xe(brak AGP FW, problemy z dyskiem HD642JJ) i Gigabyte 6VX7-4X(brak AGP FW) i z powodów w nawiasach oba mobasy sprzedałem. Test na stocku postaram się zrobić, przy timingach 3336 będzie kiepsko, przy 1400 na pIII-S i 2225 miałem o ile dobrze pamiętam w spi 1M 1m:40s

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AragornPL

PIII jest w stanie odtwarzać softwarowo h264 720P(mkvy mp4 itp), ofc nie flasha, ale są warunki : 

 

1) Mobo obslugujące AGP Fast Write(bez tego będzie cieżko, tzn na via 694 bez FW nie ma bata, na intelu - BX/i815 jest lepiej jednak troche wyzszy kbit i jest desynchro, zdecydowanie najlepiej sprawdza się via 694T z FW)

 

2) Coreavc jako kodek

 

3) Proc - może być i celek byle było z ~1400(wiadomo im więcej Mhz/wyzsza szyna/więcej cachu tym lepiej)

 

4) Grafika - najlepiej cos z wspomaganiem HW czyli radki HD2xxx i wyzej(wtedy pewnie mozna pominąć punkt 1 i 2, a i 3 byłby łagodniejszy),a do softu najlepiej ATI np 8500, 9200, 9550 itp, Gfy (miałem 2MX, 4MX i 3Ti) przy odtwarzaniu generowały kilkanaście procent wyższe obciązenie cpu(dlaczego mnie się nie pytajcie) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam(tzn mam Asusa P3v4x ale nie dziala w nim ani usb ani ps2   :lol: , jakiś czas temu po nagięciu laminatu jeszcze dało się coś zrobić obecnie już ani to nie pomaga), mialem Asusa Cuv4xe(brak AGP FW, problemy z dyskiem HD642JJ) i Gigabyte 6VX7-4X(brak AGP FW) i z powodów w nawiasach oba mobasy sprzedałem. Test na stocku postaram się zrobić, przy timingach 3336 będzie kiepsko, przy 1400 na pIII-S i 2225 miałem o ile dobrze pamiętam w spi 1M 1m:40s

 

Jedyną płytę która ma co obsługuje FW to Intel OR840 chipset i840. Szkoda tylko ze nie da się uruchamiać na niej tutaltinów dualu. 2x1Ghz copermile działaj bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy rok i nowe wyniczki :)

Trochę ulepszyłem mój zestaw z poprzedniej stronki.

Tusl2

Tualatin 1.4 podkręcony tak jak widać na screenach

128MB hynixa:) wcześniej robiły słabszy wynik ale poleżały sobie troche i chyba się ciutek obudziły.

Rivkę zastąpił FX5700

Dysk także wymieniłem na baracudde 7200

Zasiłka również wymieniona ale na taką samą (Fortron 250W)

Układ na płycie oznaczony jako ICS94201DF (czyli chyba ten odpowiedzialny za zmianę FSB) bardzo się grzał.

Wybaczcie,że nie dałem screena z cpu-z ale nie miałem go zainstalowanego.A oto fotki:)

http://img39.imageshack.us/i/74939476.jpg

http://img833.imageshack.us/i/49111472.jpg

 

Timingi to 2-2-2-5-7

Generalnie to jestem zadowolony,bo moim celem było zejście poniżej 1.20.Sam nie wiem czy to zasługa innego SPI czy czego,ale jest fajnie :D

Przy 160MHz o dziwo wynik już był tylko gorszy,oraz komp łapał zwiechy.

Edytowane przez Serekzolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę czas to porobię screeny z OC Tualatina 1200.

 

Póki co 1.5Ghz robi bez problemu, ale potem jest coraz gorzej.

 

jego seria to SL5XS

 

SL5Y5 nie kręciły się przypadkiem lepiej?

 

płytka to ASUS TUV4X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...