Skocz do zawartości
logimen

Rozszerzenie *.bat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem bo nie moge edytowac plikow *.bat. Klikam PPm na takim pliku, daje EDYTUJ i wyskakuje okno ze nazwa pliku, skladnia lub etykieta woluminu nie jest prawidlowa.

 

O dziwo nie widac tez tego rozszerzenia na liscie w narzedziach folderow/typy plikow, chociaz niby jest przypisane do "Pliku wsadowego MS-DOS"

 

Prosze o pomoc bo mnie to denerwuje i jest mi czasem potrzebne. Probowalem juz przyporzadkowac edycje do notatnika, ale nic nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widać rozszerzenia, bo pewnie masz włączone ukrywanie znanych rozszerzeń. Jak chcesz pracować z plikami to tylko total commander...

Chodzi o to, ze nie widac go na liscie TYPY PLIKOW. A pozatym opcja ukrytych i systemowych plikow na to nie wplywa akurat. Total smotal, ja chce je edytowac pod windowsem, a nie specjalnie do nich instalowac TC :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPM dajesz otwórz za pomocą - Wybierz program zaznaczasz notatnik i na dole zafajkowywujesz Zawsze używaj wybranego programu do ...... i po kłopocie, a jeśli nie chcesz w notatniku to klikasz na Przeglądaj, wybierasz plik wykonywalny programu którego chcesz użyć i potem zaznaczasz Zawsze używaj wybranego programu do ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to się męcz :). Okna exploratora coraz mniej nadają się do pracy z plikami, bo systemy operacyjne idą raczej w kierunku totalnej abstrakcji od systemu plików - patrz microsoft surface.

Surface jest nakładka na system stworzona do konkretnego zastosowania, które nie wymaga pracy z plikami.

Z odpowiednio doładowanego eksploratora korzysta sie szybciej niz z tcmd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPM dajesz otwórz za pomocą - Wybierz program zaznaczasz notatnik i na dole zafajkowywujesz Zawsze używaj wybranego programu do ...... i po kłopocie, a jeśli nie chcesz w notatniku to klikasz na Przeglądaj, wybierasz plik wykonywalny programu którego chcesz użyć i potem zaznaczasz Zawsze używaj wybranego programu do ...

Boze, nie jestem taki tepy zeby nie probowac tego. To NIC nie pomaga, po kazdym restarcie kompa problem odnawia sie. Cos sie popsulo i dlatego tu pisze. Inaczej by mnie tu nie bylo z tym tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Surface jest nakładka na system stworzona do konkretnego zastosowania, które nie wymaga pracy z plikami.

Z odpowiednio doładowanego eksploratora korzysta sie szybciej niz z tcmd.

Co nie przeczy temu, że systemy operacyjne raczej w tym kierunku się rozwijają (zob. raport mniejszości, matrix)... Zawsze to będzie nakładka na system plików, bo póki co ta metoda przechowywania danych się sprawdza.

 

Co do szybkości natomiast to kwestia usera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...