Skocz do zawartości
Cytryna

[recenzja] Voice Kraft Vk7510sw

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Pisze ten temat dla uzytkownikow, ktorzy sa zainteresowani zakupem subwoofer'a do domu a zarazem musza zmiescic sie w kwocie do 250 zl z przesylka.

 

z gory przepraszam za jakosc zdjec, mialem do dyspozycji jedynie pozyczony aparat ...

 

przod

 

Dołączona grafika

 

przod po zdjeciu maskownicy

 

Dołączona grafika

 

tyl ze zlaczami

 

Dołączona grafika

 

Zdecydowalem sie na zakup tego modelu ze wzgledu na ograniczone fundusze, zaplacilem za niego 229 + 20 za przesylke GLS'em.

 

Chwilke trwalo zanim podpialem wszystkie kable, gdy juz wszystko bylo gotowe zdecydowalem sie wlaczyc zasilanie.

 

Pierwszym testem nowego nabytku byl utwor sluzacy do testowania najnizszych tonow, tak zwany bass test.

 

Poczatkowo oba potencjometry byly ustawione na srodku, momentalnie dotarlo do mnie, ze trzeba troszke ograniczyc pasmo przenoszenia, na poczatkowym ustawieniu dzwiek nie byl zbyt dobry ...

 

Glosnik przenosil zbyt wysokie pasmo, bas byl zbyt plytki, skrecilem troszke potencjometr do ustawienia widcznego na zdjeciu powyzej, dzwiek momentalnie sie poprawil.

 

Niskie tony staly sie bardziej miekkie, nie bylo juz slyszec "pustych" uderzen, nastal soczysty bas.

 

Po zgraniu odciecia z pozostalymi komponentami mojego audio przyszedl czas na test maksymalnej glosnosci.

 

Po dojsciu do 50% glosnosci zaczalem odnotowywac nieprzyjemne dzwieki, glosnik zaczal powoli byc przesterowany.

 

Potencjometr glosnosci tez zostal potraktowany odpowiednio i odrazu mozna bylo dojsc do 75% glosnosci co stanowi max dla mojej Aiwy i kolumienek, dokladnie o to mi chodzilo.

 

Na widocznych ustawieniach sub chodzi caly czas, przy malej glosnosci nie odczuwa sie bardzo niskich tonow, dzwiek jest pelny, dopiero od okolo 40% glosnosci zaczynamy odczuwac calym cialem przenoszone wibracje, stopy czuja wibracje podlogi, w brzuchu odczuwamy ucisk, szafki wibruja, szklanki maja zwyczaj trzszczenia na polce.

 

W filmach czujemy mile uderzenia ciezkiego, aczkolwiek milego dla ucha basu.

 

Ogolnie po dolaczeniu do wiezy tego subwoofer'a dzwiek stal sie pelny, zadowala swoimi wysokimi tonami oraz srodkiem pasma, sub potrafi natomiast zejsc naprawde nisko.

 

 

Mam nadzieje, ze moja krotka recka przyda sie ewentualnemu zainteresowanemu zakupem taniego aczkolwiek calkiem przyzwoitego subwoofer'a.

W razie jakichkolwiek pytan, prosze, postaram sie udzielic wyczerpujacych odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...