Skocz do zawartości
rolotomazzi

Ga-ma790x-ds4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to bym go schłodził, ale tobie mogę poradzić żebyś nic nie ruszał. Dopóki chodzi stabilnie to nic nie ruszaj!!

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma nie ruszać? Czym niższa temp. tym wyższa żywotność płyty. No i w przypadku OC nawet wypadało by zmienić.

Po prostu zmień tego pierdka na np. Thermalright HR-05 -sprawdź kompatybilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nic nie wspomniał o o/c, a żywotność tej mobo to i tak na tyle długo że nie trzeba wymieniać. Poza tym jak masz "85*" i nie wiesz co z tym zrobić, to lepiej nic nie ruszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem te MOBO, GA-MA790X-DS4 wszystko O.k tylko ten chipset NB grzeje się niemiłosiernie.Czujnik nie pokazuje temperatury NB,ale z 85 stopni to jest na bank.Ma ktoś rade co by zrobić.

mam ta sama plyte powiem tak pod radiatorem prawie nie ma pasty czy tam kleju ja lekka go ruszylem i sie odkleil trzymal sie na kolkach wymien paste jak dalej bedzie wysoka temperaturka zaloz wentylator u mnie o niebo lepiej :) [na sekcje zasilania tez zalozylem radiatorki tez sie grzala nie od parady drozsza wersja plyty ma chlodzenie mosfetow i chipsetu :P]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo na 2 mobo GB, przesmarowałem od nowa chipset było lepiej. Ale i tak temp na nim są high, ale w dobrze wentylowanej budzie plus OC chodzą obie pod dłuższego czasu i zero problemów.

 

p.s. Czujnik gb zawyża pomiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo na 2 mobo GB, przesmarowałem od nowa chipset było lepiej. Ale i tak temp na nim są high, ale w dobrze wentylowanej budzie plus OC chodzą obie pod dłuższego czasu i zero problemów.

 

p.s. Czujnik gb zawyża pomiary

 

Przesmarowałem chipset pastą Artic Silver5 i założyłem wiatrak 40mm,zawsze coś da.Teraz pomyśle o lekkim OC.

6000+ Windsor 89w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie zakładam nowego tematu bo problem dotyczy tej samej płyty:

Mam kartę 9800gt gigabyte i everest jak i inne programy pokazują że mam pci-e 2.0 8x..... a nie 16X

jak wejdę do biosu i wcisnę Ctrl i F1 mam konfigurację pci-e dam na auto i włącze kompa i program pokazuje 16X czyli ok ale jak wyłącze i włącze ponownie dalej jest 8x o co biega w tym? niezależnie jak ustawie wraca do 8x za każdym razem....

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może włożyłeś kartę do slotu Slave i płyta głupieje... Zresztą co za różnica, czy 8x czy 16x, jeśli to 2.0. Świat się nie zawali.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios trzyma ustawienia, wgrany najnowszy, starsze też wgrywane.....

To jest bardzo dziwna sprawa bo jak włączę kompa normalnie to mam w tedy 8X ale jak włączę i wejdę do biosu (nic nie ruszając) i dam Esc to komp pokazuje 16X. Czyli wniosek jest taki że muszę odwiedzać za każdym razem bios żeby było ok>

W sklepie gościu mi powiedział że płyta jest energooszczędna i sama sobie steruje ustawieniami pci-e... eh ci specjaliści....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta sama plyte bios F5 ustawienia pcie nie ruszane everest zawsze pokazuje mi x16

z innymi wersjami biosu mialem duzy problem sproboj tego jesli jeszcze go nie masz wyszedl niedawno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersję biosu mam F5, kurcze ja nie mogę raz pokazuje 16 raz 8, a w serwisie mi nie chcą płyty przyjąć.

Może przyczyna leży w mojej karcie muzycznej? mam asusa dx na pci-e 1x i wpięta jest teraz do czarnego slotu...

Podpinałem też do różowego pci ale w tym wypadku zawsze karta graficzna chodzi na 8x...

brak słów./ miałem niedawno asusa a8r32 deluxe na poczciwym sockecie 939 i nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zauważyłem że everest pokazuje różnie Pci-e 2.0 a czasem 1.0

Karta ma 2 tryby 2D i 3D i powinna w 2D pokazywać 450mhz na gpu a pokazuje jak chce w zależności od pory dnia:) czyli czasem jest 700mhz czy ktoś ma też takie coś w swoim 9800gt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...