Skocz do zawartości
Creer

Wd Vs Seagate Vs Samsung - Niezawodność, Predkość, Cisza!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam sie do zakupu dysku twardego na SATA2, pojemnosc ma dla mnie podrzedne znaczenie, bardziej zalezy mi na niezawodnosci (pozytywnych opiniach uzytkownikow), ciszy i predkosci danego dysku.

Pod uwage biore nastepujace pojemnosci 500GB lub 640GB.

 

A oto moje propozycje:

 

500GB:

- Western Digital SE16 500GB SATA II 7200rpm WD5000AAKS

- jakis Seagate Baracuda 7200.11

 

640GB:

- Western Digital Caviar SE16 WD6400AAKS 640GB 7200 RPM 16MB Cache

- Samsung F1 640GB

 

Ktory z podanych dyskow najlepiej spelnialby podane przeze mnie kryteria: byl niezawodny, cichy oraz szybki?

Czy uzytkownicy ktorzy posiadaja wymienione modele HDD mogliby cos o nich napisac?

 

Nie ukrywam ze moimi faworytami są w tej chwili: WD 5000AAKS oraz WD 6400AAKS - czy to dobry wybor?

Ktory z nich jest cichszy/szybszy?

 

Pozdrawiam

P.

Edytowane przez Creer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500GB:

- Western Digital SE16 500GB SATA II 7200rpm WD5000AAKS

Mam 2 sztuki (4 miesiace i 9 miesiecy) plus 400GB z tej samej serii. Cisza, spokoj jak narazie zero problemow, co do wydajnosci to ciezko porownac do innych bo od wielu lat kupuje tylko WD (jeszcze od czasow kiedy 80GB to byly najwieksze dyski).

 

Mozesz zainteresowac sie rowniez dyskami WD z serii GP, ja planuje swoje 2x500GB wymienic na 1TB wlasnie GP. Podobno najcichsze dyski na rynku, a jak juz pisalem az tak bardzo na wydajnosci mi nie zalezy. Bardziej na ciszy i niezawodnosci.

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Witam,

 

przymierzam sie do zakupu dysku twardego na SATA2, pojemnosc ma dla mnie podrzedne znaczenie, bardziej zalezy mi na niezawodnosci (pozytywnych opiniach uzytkownikow), ciszy i predkosci danego dysku.

Pod uwage biore nastepujace pojemnosci 500GB lub 640GB.

 

A oto moje propozycje:

 

500GB:

- Western Digital SE16 500GB SATA II 7200rpm WD5000AAKS

- jakis Seagate Baracuda 7200.11

 

640GB:

- Western Digital Caviar SE16 WD6400AAKS 640GB 7200 RPM 16MB Cache

- Samsung F1 640GB

 

Ktory z podanych dyskow najlepiej spelnialby podane przeze mnie kryteria: byl niezawodny, cichy oraz szybki?

Czy uzytkownicy ktorzy posiadaja wymienione modele HDD mogliby cos o nich napisac?

 

Nie ukrywam ze moimi faworytami są w tej chwili: WD 5000AAKS oraz WD 6400AAKS - czy to dobry wybor?

Ktory z nich jest cichszy/szybszy?

 

Pozdrawiam

P.

Z tych dwóch (5000AAKS a 6400AAKS) cichszy oraz szybszy będzie 6400AAKS.

Jeżeli chodzi o (bez) awaryjność dysków, to osobiście uważam że najbardziej bezawaryjne są właśnie WD.

 

Miałem w swoim kompie różne dyski (od wd 270MB - działał bez problemu, maxtor 120GB - posypał się po miesiącu, później wd 120GB - bez problemu - seagate 200GB - bez problemu, choć był głośny, wd 250GB re - żadnych kłopotów przez prawie 3 lata, później sprzedałem, dysk chodzi u kuzyna nadal bez żadnych kłopotów, wd 320GB - bez kłopotu, chodzi u znajomego no i teraz mam 640GB - żadnych kłopotów).

 

Tak więc ja osobiście bym zakupił wd 6400AAKS.

Edytowane przez Darth Sidious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch (5000AAKS a 6400AAKS) cichszy oraz szybszy będzie 6400AAKS.

Jeżeli chodzi o (bez) awaryjność dysków, to osobiście uważam że najbardziej bezawaryjne są właśnie WD.

 

Miałem w swoim kompie różne dyski (od wd 270MB - działał bez problemu, maxtor 120GB - posypał się po miesiącu, później wd 120GB - bez problemu - seagate 200GB - bez problemu, choć był głośny, wd 250GB re - żadnych kłopotów przez prawie 3 lata, później sprzedałem, dysk chodzi u kuzyna nadal bez żadnych kłopotów, wd 320GB - bez kłopotu, chodzi u znajomego no i teraz mam 640GB - żadnych kłopotów).

 

Tak więc ja osobiście bym zakupił wd 6400AAKS.

I chyba wlasnie tak zrobie i wybiore 6400AAKS.

Ja mam 2 Seagate'y, jeden ma ponad 5 lat slynna seria Barek No.4 i dziala super - jedyna wada jest pojemnosc - 40GB, drugi Seagate 500GB FreeAgent PRO - sypnal sie po miesiacu uzywania, dostalem refabrykowany, jak narazie odpukac dziala ok 4m-ce.

 

Kiedys S. robilo dobre dyski, teraz czytajac opinie, mam wrazenie ze to loteria na jaki dysk trafimy.

Moim pierwszym dyskiem byl WD Caviar chyba ok 750MB pojemnosci, dzialal przez lata bezproblemowo, chyba czas wrocic do korzeni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest swietny nowy test 750 tek ;) na Xbitlabs... poczytaj... ale powiem ze Seagate wygrywa MIAŻDŻACO

 

http://xbitlabs.com/articles/storage/displ...dd-roundup.html

 

są tam porównane takie dyski jak:

 

o Hitachi Deskstar 7K1000: HDT721075KLA330

o Samsung SpinPoint F1: HD753LJ

o Seagate Barracuda 7200.10: ST3750640AS

o Seagate Barracuda ES: ST3750640NS

o Seagate Barracuda 7200.11: ST3750330AS

o Seagate Barracuda ES.2: ST3750330NS

o Western Digital Caviar Blue: WD7500AAKS

o Western Digital RE2: WD7500AYYS

o Western Digital RE2-GP: WD7500AYPS

o Western Digital RE2-GP: WD7501AYPS

 

a zwyciązca kosztuje u nas w najtanszym sklepie jaki znalazłem około 330zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest swietny nowy test 750 tek ;) na Xbitlabs... poczytaj... ale powiem ze Seagate wygrywa MIAŻDŻACO

 

http://xbitlabs.com/articles/storage/displ...dd-roundup.html

 

są tam porównane takie dyski jak:

 

o Hitachi Deskstar 7K1000: HDT721075KLA330

o Samsung SpinPoint F1: HD753LJ

o Seagate Barracuda 7200.10: ST3750640AS

o Seagate Barracuda ES: ST3750640NS

o Seagate Barracuda 7200.11: ST3750330AS

o Seagate Barracuda ES.2: ST3750330NS

o Western Digital Caviar Blue: WD7500AAKS

o Western Digital RE2: WD7500AYYS

o Western Digital RE2-GP: WD7500AYPS

o Western Digital RE2-GP: WD7501AYPS

 

a zwyciązca kosztuje u nas w najtanszym sklepie jaki znalazłem około 330zł ;)

 

buahahahah sam się zmiażdzyłeś - przestudiuj dokładnie testy bo może wygrywa ale tylko w 1/4 testów - w niektórych bije go nawet kilka dysków.......

warto poważnie się przyjżeć wynikom bo oczywiste nie są...i zainteresować się tabelkami z testami do popularnych zadań...bo mało kto wsadza takie dyski do baz danych czy innych serwerowych zastosowań.....

a miażdżąco to wygrywa samsung bo bije wszystkie inne ceną - w stosunku do seagate serii 11 to często ponad 50 pln mniej

a te 3 miechy temu nie miał żadnej konkurencji cenowej - nawet obecnie roznica cenowa to okolo 70 pln a to juz warte powaznego zastanowienia gdy dokladajac 20 zeta mamy terabajta od samsunga.......

zainteresować się tabelkami z testami do popularnych zadań...bo mało kto wsadza takie dyski do baz danych czy innych serwerowych zastosowań.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również opowiadam się za WD. W prawdzie padło mi od nich chyba z 5 dysków, ale odkąd pojawiła się seria AAKS nie widziałem żadnych narzekań na forum. Sam miałem 160AAJS i byłem bardzo zadowolony. Teraz mam Samsunga F1 i jest ok, ale ponoć pojawiały się padnięte serie a nowe 640-stki są robione na 250gb talerzach zamiast 320gb co zmniejsza szybkość. Dla tego wziąłbym wd6400aaks albo greenpowera jeśli masz mocno wyciszony komputer. tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie 3 x wd AAKS

 

po 2 tygodniach pojawily sie na jednym z nich bady :/

 

2 tyg dali nowego narazie jest OK

 

cisza jako taka ( poj poprzedni jednotalezowy maxtor byl sporo cichszy i przy pracy glowicy wydawal lepsza dzwieki )

 

 

po kupnie dyskow od raz urzyj na nich : silentdrive http://download.chip.eu/pl/download_pl_161179.html

 

bardzo pomaga inaczej dyski chodza jak traktory :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...