Skocz do zawartości
Bartek

Resident Evil 5 Na Pc!

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem w RE: Code Veronica kiedyś na konsolce Sega Dreamcast, jeszcze przed premierą PS2. Był to wtedy jeszcze exlusive na konsolę Segi. I fakt gra była w oryginalnej konwencji, klimat też był całkiem fajny, ale ta grafika po przejsciu w 3D, to juz było nie to samo. Gra wyglądała przez to 3D zbyt sterylnie i sztucznie i to jak dla mnie psuło już troche za bardzo całokształt klimatu.

 

Co do RE Zero, to sie nie wypowiadam, bo nigdy w to nie grałem.

Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem kiedyś news-a, że po V ma być restart serii i powrót do korzeni (RE1, RE2) czyli do tego czym RE tak naprawdę był, bo już nie jest.

 

Już każdy wie, że 4 i 5 są bee i nie powinny się nazywać RE, więc chyba starczy tych postów odnośnie tego kiedy RE się skończył bo to się nudne robi :P

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klimat itd. to oczywiście RE5 nie ma zbyt wiele wspólnego z RE1,2,3. Zrobiłem teścik wydajności poniżej wyniki na sprzecie: E8400@4365Mhz i gtx285 bez oc(stery 186.18)

Ustawienia wszystko na max, AAx4.

post-11297-1248037658_thumb.jpg

post-11297-1248037689_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grywalnie jednak RE5 jest naprawdę dobry. Wiem, bo przeszedłem go na X360 i szczerzę polecam. Chociaż nie ma to nic wspólnego z klimatyczną serią RE jaką pamiętam z PSX. Do dziś wspominam jak grałem na słuchawkach w RE2 nocą po raz pierwszy. Klimat powalał. Wątpię by ktoś powtórzył sukces trzech pierwszych części.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalować najnowsze DX9 ? Ciągle jest aktualizowane. Np mi wywalało błąd DX w Monkey Island Special Edition. Przeinstalowałem tą wersję dołączoną do gry (na płycie ) i gra się odpaliła.

Dzieki za pomoc, ale sam na to wpadlem. Przeinstalowalem rowniez najnowsze stery do grafy. O dziwo inna topowa gra capcom (sf4 ) nie ma takich problemow.

Nikt wiecej nie spotkal sie z tym problemem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem chwilkę i powiem, że to wygląda masakrycznie pięknie!!! wszystko na max-a włącznie z AA w 1920x1200 i chodzi tak płynniutko jak street fighter 4!! Co do samej gry to się nie wypowiem bo grałem chwilę, ale pewnie klon re4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja wypowiem sie w negatywny sposob, re 5 to calkowita kaszana...spytacie czemu, powiecie co za lol...

 

A ja powiem ze od czasu re4 zaczelo sie psuc na niekorzysc serii, chociaz 4 trzymala jeszcze jako taki poziom...a o 5 to nawet nie chce slyszec...gra jest dla typowej owczesnej mlodziezy, dla ktorych liczy sie tylko krew, zabijanie bez znaczenia...ludze w 5 to zadnych zagadek nie ma...to jest kaszana na calego...zniszczyla serie moim zdaniem na calego...

 

Pograjcie w re remake lub zero na gamecubea a zrozumicie...to sa kozaki...zagadki ze trzeba poglowkowac...a nie idziesz przed siebie i strzelasz we wszystko co sie rusza...to nie hause of the dead...chociaz coraz bardziej go zaczyna przypominac...

 

I mowiac szczerze nawet nie mam zamiaru brac tej gry do reki...jak bede chcial sobie pograc w mordobicie to juz wole dead rising :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adas123

 

Zgadza sie , jedni wola zagadki inni akcje i mordowanie ;) jedni CS inni BF2

jedni wola cukierki inni browara , nigdy wszystkim nie dogodzisz .

 

a propo zagadek to wole dobra krzyzowke ;) niz sleczec w jednej mapie 2-3h nad zagadkami

Widac producenci poszli za oczekiwaniami wiekszosci ze zrobili cos w stylu House of Dead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo zagadek to wole dobra krzyzowke ;) niz sleczec w jednej mapie 2-3h nad zagadkami

Widac producenci poszli za oczekiwaniami wiekszosci ze zrobili cos w stylu House of Dead

Jesli chociaz w stopniu podstawowym znasz angielski i masz troche mozgu (oba warunki musza byc spelnione - nie obrazajac Ciebie ;) ) to wiekszosc zagadek nie sprawia trudnosci :)

 

W czasie moich wojazow w re remake i zero moze zatrzymalem sie z 2, 3 razy na 15-30 minut, a tak to jazda do przodu, najgorzej ja zabraklo amunicji to albo noz w lape, albo granat do geby zombiaka (remake) :D

 

Naprawde gry kozackie nie to co teraz wychodzi...w sumie dotyczy to wiekszosci gier dajmy na to h3 wogole mie nie podeszlo choc h2 u mnie bylo grywalne 24h/dobe, no ale sa wyjatki typu gta4 - kazda czesc inna i kazda grywalna...

 

Czekam jeszcze na okazje zakupi 2,3 i cv na gacka zeby dalej sie bawic i rozwiazywac zagadeczki ;)

 

Edit: Do tych starszych gierek az chce sie wracac nie to co do nowych...raz przejdziesz i kosz...

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adas123 daj sobie już na wstrzymanie i cała reszta z podobnymi tekstami. Znowu zaczynacie to samo co w temacie RE4. Przecież każdy k.. wie, że RE4 i RE5 to tak naprawdę nie resident, 100x będziecie to pisać, ameryki nie odkryliście, to przed premierą tych gier było wiadomo :mur: , napiszcie do producenta jak macie uraz psychiczny ? Mi też się nie podoba przekształcenie residenta w to co jest w 4 i 5, bo sam się wychowałem na RE1, RE2 (które klimatem, fabułą, zagadkami itd zabijały) i chciałbym żeby tak to właśnie wyglądało.

 

Jako gra akcji RE4 i RE5 są wyśmienite i nikt tego nie zaprzeczy. Z tego co pamiętam następny RE ma być powrotem do korzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś odpalił grę na radku z seri X1xxx. Bo na moim wyskakuje błąd d3derr_driverinternalerror. W readme też napisane że minimum to radek 2400. Może być tak że gra nie obsługuje serii X1xxx? :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalne wymagania systemowe

 

Procesor:

- Intel® Pentium® D lub nowszy

- AMD Athlon 64 X2 lub nowszy

 

Pamięć:

- Windows® XP: co najmniej 512 MB

- Windows Vista®: co najmniej 1 GB

 

Karta graficzna:

zgodna z DirectX® 9.0c/Shader 3.0, 256 MB VRAM

- NVIDIA® GeForce® serii 6800 lub nowsza

- ATI Radeon HD 2400 Pro lub nowsza

 

RTFM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako gra akcji RE4 i RE5 są wyśmienite i nikt tego nie zaprzeczy.

No, świetna gra akcji, gdzie strzelanie i jednoczesne chodzenie nadal są nieosiągalne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Minimalne wymagania systemowe

 

Procesor:

- Intel® Pentium® D lub nowszy

- AMD Athlon 64 X2 lub nowszy

 

Pamięć:

- Windows® XP: co najmniej 512 MB

- Windows Vista®: co najmniej 1 GB

 

Karta graficzna:

zgodna z DirectX® 9.0c/Shader 3.0, 256 MB VRAM

- NVIDIA® GeForce® serii 6800 lub nowsza

- ATI Radeon HD 2400 Pro lub nowsza

 

RTFM.

Jednym slowem - LOL :lol2: 6800 ciagnie to , a to na prawde stary sprzet :lol2: , gdy 1xxx to czasy i 7600/7900 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, świetna gra akcji, gdzie strzelanie i jednoczesne chodzenie nadal są nieosiągalne :lol:

Ten fakt troszkę irytuje ale nie przekreśla tego, że gra się wyśmienicie i można się obejść bez tego "ficzera". Jak mnie pamięć nie myli to nigdy w RE nie dało się jednocześnie chodzić i strzelać. BTW cut-scenki są prześliczne ;) Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako gry akcji RE4 i RE5 napewno są bardzo dobre, tylko że panowie z Capcom zapomnieli że nazwa Resident Evil zobowiązuje do czegoś dużo więcej niż bezmózga rozpierducha na maksa, bez klimatu i kszty myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako gry akcji RE4 i RE5 napewno są bardzo dobre, tylko że panowie z Capcom zapomnieli że nazwa Resident Evil zobowiązuje do czegoś dużo więcej niż bezmózga rozpierducha na maksa, bez klimatu i kszty myślenia.

+1

Na tym polegają sequele. Nie robi ich sie pod publiczkę tylko właśnie wzoruje na pierwowzorach i dodaje jakieś nowe dodatki, ale nie zmienia się coregamplay'u...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No klimatu z RE2 chyba sie nie da zapomniec :rolleyes: Muzyka, zagadki, kazdy naboj na wage zlota no i jeszcze statyczna kamera ze swietnymi ujeciami. Skoro wyprali RE z wiekszosci tego co wymienilem to ciekawe z czym mamy tu do czynienia :) ...zwykla siekanka w dobrej oprawie graficznej. Mam nadzieje ze sie myle, na dniach sie przekonam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sequele polegają na tym, że bierze się wyrobioną markę w tym przypadku tytuł i tworzy się na jego bazie grę, która trafi w jak najszersze gusta, aby sprzedaż była na jak największym poziomie i mnie to nie dziwi dzisiaj nie robi się gier dla wąskiej grupy tylko tworzy się masowy produkt jak coca-cola. Jedyny gatunek, który jako tako się ostanie bo trafia w szerokie gusta to typowe bezmyślne strzelanki, arcadowe wyścigi, wszystkie symulatory, survival horrory z zagadkami nad którymi trzeba myśleć dłużej niż minutę, tactical shootery (SWAT, starsze Rainbow Six), itd. upadają z racji mniejszej sprzedaży dzisiaj gry mają być łatwe, szybkie, przyjemne, efektowne.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest ktos zainteresowany tymi niby remekami to zapraszam na ta strone

 

Co oni robia z ta gra ;( Grafika to nie wszystko...istny hause of the dead w tego slowa znaczeniu...ah seria chyba juz nigdy nie powroci do swietnosci...jedyne i ostatnie czesci godne polecenia to remake 1 i zero z geamcubea...

 

Edit: zagadek pewnie w dalszym ciagu nie bedzie...a o widoku z osoby 3 oka to mozna pomazyc...to juz szczerze wole pogierac w starsze czesci niz w ten nowy shit ;P

 

Edit2: pozostaje jeszcze re outbreak 1 & 2, szkoda ze "idioci" zamkneli serwery...ta gra tez zadzila...

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem tak. Grałem w RE4 i grywalnie on był średni. Miał jeszcze dobry klimat, ale to nie to co RE2, gdy biegłem korytarzem na komisariacie w Raccoon City, i ze ściany zaczęły wyłazić zombiaki. Grałem wtedy na PSX i dużym TV 28' ze słuchawkami. Do tego znakomite filmiki i nie zabrakło zagadek rodem z gatunku przygodówek. Grywalność była na tak wysokim poziomie,że jak grałem to przeszedłem za pierwszym razem. Sporo się natrudziłem przy tym z Bossami (aka Birkin). RE4 i RE5 oferują już jednak co innego. Tu większy nacisk poszedł na system walki. Bossowie, których trzeba eliminować odstrzeliwując im różne "elementy" ;). To samo macie w RE4 i RE5. W Resident Evil 5 maksymalnie się na tym skupili spychając myślenie (jak zagadki) na dalszy plan. Do tego klimat nie taki jak być powinien. Ale czy źle się bawilem grając w RE5 na X360 ? No tego bym z pewnością nie powiedział. Mimo wszystko RE5 grywalnie jest na bardzo wysokim poziomie. I dla odstresowania warto sobie przypomnieć starą serię. Chociaż nie taką jaką ja pamiętam.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja bede oryginalny - zagadki powiadacie? Wedlug mnie juz wtedy "tracilo to mycha". Koles szuka kluczy w roznych mejscach , a pozniej w jeszcze innych ich uzywa. Mnie to juz wtedy smieszylo tak samo jak residentowskie skrzynie na amunicje...ktore maja auto-teleporta :D Znacznie bardziej pasil mi klimat Dino Crysis 1 , ale przede wszystki 2. O ile fabula da rade o tyle moge non stop strzelac bo szukanie kluczy mnie nudzi.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...