Skocz do zawartości
Bartek

Resident Evil 5 Na Pc!

Rekomendowane odpowiedzi

Devil w zipelnoscia sie z toba zgodze...ale ja nawet tej gry do reki nie wezne (czytaj re5), nie chce nawet o niej slyszec ;P kupilem 360 a nadal kocham gacka :D

 

 

Ja bede oryginalny - zagadki powiadacie? Wedlug mnie juz wtedy "tracilo to mycha". Koles szuka kluczy w roznych mejscach , a pozniej w jeszcze innych ich uzywa. Mnie to juz wtedy smieszylo tak samo jak residentowskie skrzynie na amunicje...ktore maja auto-teleporta :D Znacznie bardziej pasil mi klimat Dino Crysis 1 , ale przede wszystki 2. O ile fabula da rade o tyle moge non stop strzelac bo szukanie kluczy mnie nudzi.

 

Oi i tu sie mylisz wre remake jest opcja hard w ktorej nie ma zlinkowanych skrzynek (tj tego teleportu), nie ma auto celowania, 1 lub 2 ugryzienia i jestes trup...pozatym bardzo malo amunicji: D to jest prawdziwy surival horror :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil w zipelnoscia sie z toba zgodze...ale ja nawet tej gry do reki nie wezne (czytaj re5), nie chce nawet o niej slyszec ;P kupilem 360 a nadal kocham gacka :D

 

 

 

 

 

Oi i tu sie mylisz wre remake jest opcja hard w ktorej nie ma zlinkowanych skrzynek (tj tego teleportu), nie ma auto celowania, 1 lub 2 ugryzienia i jestes trup...pozatym bardzo malo amunicji: D to jest prawdziwy surival horror :D

Mistrzu najpierw naucz się pisać, to po pierwsze. Po drugie zniknij z tematu skoro gry "do reki nie wezne". Czytałeś co napisałem w swoim przedostatnim poście ? Ilu jeszcze napisze, że "pamiętam czasy RE1 RE2 miałem wtedy to i to, byłem zajebisty, łezka się kręci, RE4 i RE5 to tylko tytuł mają wspólny z RE2..." ile można tego słuchać... To jest temat o RE5 a nie o wspomnieniach, ja nie wiem, że moderatorzy nie grzmią jak to widzą. :damage_wall: Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zastanawia, że najwięcej do powiedzenia (i psioczenia) mają osoby, które albo nie grały w ogóle albo mają za sobą demo i po tym oceniają potencjał pełnej wersji. Nie twierdze, że RE5 jest jakoś niezwykle wymagającą grą, ale ciora się w to bardzo przyjemnie, szczególnie w dwie osoby, a wspomniana sieczka występuje dużo rzadziej niż można by było się tego spodziewać. Oczywiście, najnowszy Resident różni się od swoich poprzedników, ale czy to automatycznie wada i powód do skreślenia gry? IMO absolutnie nie. I mówię to ja, osoba która pierwszego dnia po zakupie chciała wyrzucić płytke przez okno, ale dałem jej drugą szanse i do tej pory przeszedłem ją chyba, ze 3 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie gra która wciąga tak samo jak Dead Space. Po raz pierwszy zagrałem w R5 na myszce i klawiaturze. W przeciwieństwie do Dead Space w R5 czuć to sterowanie padem a dodatkowe sterowanie myszką przy celowaniu zmieniające poziom Normal na Very,Very Easy zmusiły mnie do podpięcia Dual Shocka i wszystko wróciło do normy. A ci którzy nie mają pada to wyrazy współczucia. Jedna rzecz mnie niepokoi, w 4 nie było czegoś takiego jak przechodzenie tych samych poziomów kilka razy z rzędu i nabijanie sobie kaski i ammo itp. Co to k... jest bo na pewno nie survival horror. Nie chcę R2 gdzie w pewnym momencie kończyła się amunicja i trzeba było grać od nowa ale ten z R4 system był dobry a tu taki crap :[

 

PS. Odpalam R5, zakładam konto offline i gramy na klawiaturze z myszką. Podpinam pada, ładuje konto offline ale nie mogę sejwować mimo że na koncie jestem zalogowany. Granie w tą grę bez pada jest dla mnie bezsensowne i jeśli 25 września będę miał tak samo to nie zamawiam tego.

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keniger, daruj sobie, wystarczy już że poprawiasz ludziom humor w topicu o NFS Shift. Poziom trudności na myszy nie maleje drastycznie bo na configu mysz+klaw celownik trzęsie się przy celowaniu. Grałem zarówno na padzie jak i na myszy i obydwa rozwiązania wypadają dobrze.

 

Co do samej gry, rozgrywka jest taka jak się spodziewałem, dużo akcji, zero strachu. Z survival horroru jakim była ta seria słowo 'horror' zgubiło się gdzieś pomiędzy Code Veronica a tym w co gramy dzisiaj. RE zmierza już pełną parą w złym kierunku, a debilne decyzje twórców dolewają tylko oliwy do ognia. System ekwipunku w tej części to krok wstecz w stosunku do tego, co mieliśmy w RE4. Złym pomysłem było też przeniesienie środka ciężkości na rozgrywkę coop. Tak jakby twórcy na siłę starali się udowodnić, że to nie kalka mechaniki gry z RE4 w nowym otoczeniu. Zabawa dzięki Bogu wciąż jest przednia więc zakładam klapki na oczy i biorę się za przejście i tej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo dobra liczy sie w koncu miodnosc. A RE nigdy mi sie z horrorem nie kojarzyl - od tego jest Silent hill.

Jedyna rzecz ktora mnie troche irytuje to wlasnie system ekwipunku ale mozna do niego przywyknac.

 

@Keniger

Oczywiscie ze na myszce sie lepiej celuje bo jest do tego stworzona a wspolczoc to moge grajacym na konsoli bez myszki :lol2: A przechodzenie tych samych poziomow kilka razy z rzedu - ktos Cie zmusza do tego ? Ja zadnego dwa razy przechodzic nie mam zamiaru i amunicji nie raz mi brakowalo... Sam sobie problemy wymyslasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie gra która wciąga tak samo jak Dead Space. Po raz pierwszy zagrałem w R5 na myszce i klawiaturze. W przeciwieństwie do Dead Space w R5 czuć to sterowanie padem a dodatkowe sterowanie myszką przy celowaniu zmieniające poziom Normal na Very,Very Easy zmusiły mnie do podpięcia Dual Shocka i wszystko wróciło do normy. A ci którzy nie mają pada to wyrazy współczucia. Jedna rzecz mnie niepokoi, w 4 nie było czegoś takiego jak przechodzenie tych samych poziomów kilka razy z rzędu i nabijanie sobie kaski i ammo itp. Co to k... jest bo na pewno nie survival horror. Nie chcę R2 gdzie w pewnym momencie kończyła się amunicja i trzeba było grać od nowa ale ten z R4 system był dobry a tu taki crap :[

 

PS. Odpalam R5, zakładam konto offline i gramy na klawiaturze z myszką. Podpinam pada, ładuje konto offline ale nie mogę sejwować mimo że na koncie jestem zalogowany. Granie w tą grę bez pada jest dla mnie bezsensowne i jeśli 25 września będę miał tak samo to nie zamawiam tego.

LOL mistrzu odkryles amerykę...serio na myszce latwiej sie celuje?

No nie wiedzialem, od czasow Q2 na psx zauwazylem ze myszka jest bardziej precyzyjna niz pad (+Auto aim ewentualnie)..... chcesz to graj na touchpadzie! To dopiero hardcore!;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam tego ja kktos moze miec precyzyjniesze celowanie z Pada niz myszy :)

Toz to wbrew oprawom fizyki jest chyba ;)

 

Kto gra w RE5 niech podpowie

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Potrzebna pomoc"
jak zalatwic tego gnoja z pila lancuhowa i workiem na glowie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam tego ja kktos moze miec precyzyjniesze celowanie z Pada niz myszy :)

Toz to wbrew oprawom fizyki jest chyba ;)

 

Kto gra w RE5 niech podpowie

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Potrzebna pomoc"
jak zalatwic tego gnoja z pila lancuhowa i workiem na glowie :/
Tu chodzilo o to ze celowanie z pada jest trudniejsze od myszy, a na myszy jest ZA LATWO ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam tego ja kktos moze miec precyzyjniesze celowanie z Pada niz myszy :)

Toz to wbrew oprawom fizyki jest chyba ;)

 

Kto gra w RE5 niech podpowie

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Potrzebna pomoc"

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - Pomoc
Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keniger, daruj sobie, wystarczy już że poprawiasz ludziom humor w topicu o NFS Shift. Poziom trudności na myszy nie maleje drastycznie bo na configu mysz+klaw celownik trzęsie się przy celowaniu. Grałem zarówno na padzie jak i na myszy i obydwa rozwiązania wypadają dobrze.

Dzięki za komplement ale im więcej ludzi zadowolonych tym lepiej. Nie chcę gdybać o twoich umiejętnościach gry na myszce i czy grałeś po spożyciu ale ja żadnego trzęsącego się celownika nie miałem i jak zaczął się pierwszy zmasowany atak to waliłem wszystkim headshoty i w ogóle nie czułem że jestem przyparty do muru. Sterowanie padem ze względu na swoją nieporadność i trudniejsze celowanie napędza klimat zaszczucia.

 

LOL mistrzu odkryles amerykę...serio na myszce latwiej sie celuje?

No nie wiedzialem, od czasow Q2 na psx zauwazylem ze myszka jest bardziej precyzyjna niz pad (+Auto aim ewentualnie)..... chcesz to graj na touchpadzie! To dopiero hardcore!;]

Ciebie nie rozumiem jak i sensu twojego postu który nic nie wnosi do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę gdybać o twoich umiejętnościach gry na myszce i czy grałeś po spożyciu ale ja żadnego trzęsącego się celownika nie miałem i jak zaczął się pierwszy zmasowany atak to waliłem wszystkim headshoty i w ogóle nie czułem że jestem przyparty do muru.

Po spożyciu to bym musiał być żeby nie zauważyć celownika latającego na wszystkie strony. Obejrzyj sobie to video, a jeśli nie potrafisz dostrzec różnicy to przyjmij moje "wyrazy współczucia". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komplement ale im więcej ludzi zadowolonych tym lepiej. Nie chcę gdybać o twoich umiejętnościach gry na myszce i czy grałeś po spożyciu ale ja żadnego trzęsącego się celownika nie miałem i jak zaczął się pierwszy zmasowany atak to waliłem wszystkim headshoty i w ogóle nie czułem że jestem przyparty do muru. Sterowanie padem ze względu na swoją nieporadność i trudniejsze celowanie napędza klimat zaszczucia.

Ciebie nie rozumiem jak i sensu twojego postu który nic nie wnosi do tematu.

Dziwne, bo dla mnie trudniejsze celowanie/sterowanie jest wadą i powoduje irytacje...a nie napedza klimat;]

 

Po spożyciu to bym musiał być żeby nie zauważyć celownika latającego na wszystkie strony. Obejrzyj sobie to video, a jeśli nie potrafisz dostrzec różnicy to przyjmij moje "wyrazy współczucia". ;)

Ufff.. a juz sie balem ze taka lama ze mnie, bo Keniger wypisuje o head shotach na myszce bez zajakniecia, a mi to z oporami (normal) idzie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, chciałem sobie zamówić ostatnio RE5, ale czytając posty na torrentach zauważyłem że nikomu nie udało się odpalić tej gry na radku. Los chciał że jestem posiadaczem Radeon HD4870, słyszałem że ludzie instalują HotFixy i też im to nic nie daje, każdemu użytkownikowi posiadającemu GeForca gra działa bez problemów. Orientuje się ktoś czemu jest taki bajer z Radeonami? i jak to naprawić? bo szkoda mi zamawiać gr, a jestem fanem tej gry i akurat na tą gre mogę wydać te pieniądze.

 

Dla spróbowania sciagnałem benchmarka i odziwo mam włąsnie problem z exe identyczny bład jak posiadacze oryginalnej gry, czytałem na zagranicznych forach ze to moze byc wina monitora, minimalna rozdziałka do gry to 1280 x 1024 posiadam nawet większą ale benchmark nie rusza.

 

Pytanie moje odpalił ktoś benchmark lub gre na Radeonie? i na jakim monitorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po spożyciu to bym musiał być żeby nie zauważyć celownika latającego na wszystkie strony. Obejrzyj sobie to video, a jeśli nie potrafisz dostrzec różnicy to przyjmij moje "wyrazy współczucia". ;)

Ten celownik nie lata na wszystkie strony tylko się waha góra-dół i lekko na boki. Przy graniu na 32 calowym telewizorze gdzie wszystko jest duże i ostre w Full HD takie wahanie jest mało znaczące a niweluje je właśnie ten duży celownik który wystarczy nakierować mniej więcej na głowę delikwenta. W przypadku celownika laserowego mamy o wiele większy problem bo trzeba wycelować małą czerwoną kropkę którą ciężko zobaczyć np. na początku rzeźni 1-1 kiedy jesteśmy w domku i celujemy w cele znajdujące się za metalową bramą gdzie tłem jest kolor żółty tę kropkę ciężko wypatrzyć a co dopiero jak ktoś gra w jakiejś dennej rozdzielczości. Wtedy duży zielony celownik sprawdza się wyśmienicie ;]

 

Dziwne, bo dla mnie trudniejsze celowanie/sterowanie jest wadą i powoduje irytacje...a nie napedza klimat;]

Ufff.. a juz sie balem ze taka lama ze mnie, bo Keniger wypisuje o head shotach na myszce bez zajakniecia, a mi to z oporami (normal) idzie;]

Sterowanie w tej grze nie jest trudniejsze ale łatwiejsze na padzie. Na padzie trudniejsze jest jedynie celowanie. Po 3 ta gra jest zrobiona pod pada gdzie czas reakcji jest większy niż przy graniu na myszce a więc szybkość i reakcje przeciwników powinny być szybsze a tak niestety nie jest. Nie wiem dlaczego tak trudno to zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem monitor od kumpla benchmark ruszył na moim monitorze ani rusz, poczym mój monitor wziąlem do niego i na GeForce ruszyło bez problemu, więc po raz kolejny żałuje że kupiłem radeona.

:lol2:

 

Spusc radeona w toalecie najlepiej razem z monitorem bo tez jakis trefny. Albo zainstaluj po prostu nowe stery, wylacz Catalyst AI bo na catalyst 9.9 sa problemy z cutscenkami pod Direct X 10 i upewnij sie ze to nie przez zle ustawione refresh rate. U mnie na R4870 smiga az milo.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszyl mnie tylko sposob w jaki probojesz problem rozwiazac. Zamiast zonglowac monitorami i instalowac stare hotfixy zainstaluj najnowsze stery do karty jak i monitora...

 

Jest HotFix jak pisałem nie pomaga każdemu, stery też są najnowsze sterowników do monitora nie mam bo mam monitor z manty 19' z tunerem TV, ale skoro na GeForcie działa więc coś nie tak jest w sterownikach od radeonów jak zawsze zresztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Hot Fix do 9.8 z tego co mi sie wydawało czyli mam zainstalować pierw te stery 9.8 a potem na nie HotFixa tak?

 

Edit

 

Wciąż nic nawet po instalacji sterów 9.8 + HotFix

Edytowane przez Rastir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisi na scianie, masz wprost za plecami w momencie jak startuje poziom. Znaczy z tego co pamietam, bedzie "aktywny" dopiero po chwili...

Używam miotacza od początku, ale nie idzie zabić tego Bossa. Po przysmażeniu odstrzeliłem mu parę razy kilka czułych miejsc ze snajperki, ale on wciąż się odradza. Widać nie celuje w to miejsce co trzeba, albo za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - Sposób
Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...