Skocz do zawartości
poadi

Missing Hall.dll Przy Bootowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem na laptopie linuksa i pomyślałem że fajnie by było mięc jeszcze windowsa xp. Udało mi się zainstalować, wgrać sterowniki i aktualizacje, no więc reboot, i trach!

"Windows could not start because the following file is missing or corrupt:<Windows root>\system32\hal.dll.Please re-install a copy of the above file."
No więc odpaliłem konsole odzyskiwania i wziąłem się za odzyskiwanie wg kroków z (http://www.kellys-korner-xp.com/xp_haldll_missing.htm)

mianowicie

Attrib -H -R -S C:\Boot.iniDEL C:\Boot.iniBootCfg /RebuildFixboot
windows odpalił się, no to reboot i wracamy do punktu wyjścia, błąd ten sam

Liczę więc, że ktoś mi podpowie co może byc nie tak :) z góry dzięki, a na koniec przedstawiam podział dysku

Device Boot	  Start		 End	  Blocks   Id  System/dev/sda1			   1		 742	 5956608   27  Unknown	 // <-- fabryczna partycjaPartition 1 does not end on cylinder boundary./dev/sda2			 742		 811	  554242+   5  ExtendedPartition 2 does not end on cylinder boundary./dev/sda3			 811	   16616   126953662+  83  LinuxPartition 3 does not end on cylinder boundary./dev/sda4   *	   16617	   19456	22812300	7  HPFS/NTFS	   //  <---- tak tu jest windows!/dev/sda5			 742		 804	  497983+  82  Linux swap/dev/sda6			 804		 811	   56196   83  Linux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalator windowsa sam ją tak podzielił, mianowicie zostawiłem na końcu puste miejsce za sda3 i zrobił z tego jakiś burdel a teraz ma z tym problem? bez sensu jest ten system, nawet jak wyrzuca błędy to nie wiadomo o co mu chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...