Skocz do zawartości
Pawelek69

Audigy 2 Vs Realtek Alc888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam płytę główną Gigabyte GA-M56S-S3 ze zintegrowaną karta Realtek HD ALC888. Mam też w szafce Audigy 2 SB0240. Czy opłaca się ją instalować i wyłączyć ALC888? Jak się będzie miała wydajność w grach i jakość dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź i nam powiedz

Ok natchnęliście mnie:) zrobię ten test w wolnej chwili i opisze wyniki na forum, tylko w jakich programach sprawdzić tą wydajność? Co do jakości to nie wiem czy ma dobre ucho ale postaram się:) Mam głośniczki creative 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w grze Far Cry 2:

 

Audigy 2:

* Average Framerate: 42,00

* Max. Framerate: 61,41

* Min. Framerate: 31,93

 

ALC888

* Average Framerate: 40,61

* Max. Framerate: 58,47

* Min. Framerate: 30,93

 

Test w grze F.E.A.R.:

 

Audigy 2:

* min. 52

* śr. 113

* max. 304

 

ALC888

* min. 47

* śr. 109

* max. 293

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę komentował posta powyżej, gdyż szkoda słów...

 

A wracając do tematu.

 

Nie, nie opłaca się włączać tego Realteka, gdyż Audigy 2 posiada sprzętowy DSP, przez co nie obciąża CPU w takim stopniu jak zintegrowany kodek Audio. Poza tym A2 posiada dużo lepszą jakość dźwięku aniżeli ten integrat.

Edytowane przez Hansu (-+)''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej dodałem test w grze FEAR. Wychodzi na to że gry z Audigy 2 są minimalnie odrobinkę szybsze niż na ALC888.

 

Co do jakości dźwięku (mam creativy 2.1), to nie jestem w stanie wychwycić różnicy. Może i słoń nadepnał mi na ucho, ale gram tez na gitarze i raczej mam słuch wyćwiczony w stopniu co najmniej podstawowym, i na prawdę nie słyszę różnicy między tymi kartami, zarówno w czystości jak i w dynamice. A porównywałem słuchając metalu i spokojnej muzyki. Żadna nie szumi. Obie karty mają natomiast różną głośność, tzn. przy takich samych ustawieniach głośności (paski głośności w tym samym położeniu) Realtek gra zdecydowanie głośniej od Audigy 2 (lub Audigy 2 ciszej od Realteka :wink: ). 2 paski głośności na Realteku to ok 9 pasków na Creative. Mikrofon podłączony do jednej i drugiej zbiera tak samo. W słuchawkach również identycznie.

 

Co do funcjonalności w Audigy 2 brakuje możliwości podłączenia wtyczki przedniego panelu w nowych obudowach (trzeba by kupić osobny panel do kart Creative). ALC888 ma tą wielką zaletę, że mogę podłączyć słuchawki z mikrofonem do skype z przodu obudowy, ponadto po podłączeniu automatycznie je wykrywa i wyłącza głośniki. Do przedniego panelu łatwo tez podłączyć gitarkę.

 

Zainstalowałem sobie teraz 2 karty jednocześnie, i to rozwiązanie ma taką zaletę że Audigy 2 można używać jako główną kartę dźwiękową a Realteka z wyjściami z przodu do skype. Tylko to chyba trochę zaśmieca system :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie teraz 2 karty jednocześnie, i to rozwiązanie ma taką zaletę że Audigy 2 można używać jako główną kartę dźwiękową a Realteka z wyjściami z przodu do skype. Tylko to chyba trochę zaśmieca system :rolleyes:

miałem właśnie takie rozwiązanie zaproponować ale doczytałem post do konca ;P

Sterowniki od Realteka są "lajtowe" i nie zaśmiecają lecz czasem dźwięk może być odtwarzany nie z tego źródła, które byś sobie życzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niech sobie połączy karty wirtualnym kablem i będzie śmigać i użyć 2zs jako wyjście analogowe dla realteka

Tak, a wtedy zrobił bym takie małe dźwiękowe SLI :lol2: A co do tematu to znalazłem fajny test u konkurencji:

http://pclab.pl/art17707.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę nieładnie że się śmiejecie z kolegi i jego testu.. po prostu patrzy na kartę dźwiękową z nieco odmiennego punktu widzenia.

już nie pamiętam w którym piśmie komputerowym, ale dawno temu to było, zrobili test na integrze i jakimś soundblasterze i okazało się, że komunikacja przez pci z soundbleasterem pochłania więcej zasobów i gry chodzą wolniej. Ten test wykazał coś przeciwnego.

 

Audigy i inne karty od creative da się podłączyć do przedniego panelu. wystarczy wydłubać jeden z pinów w złączu karty odpowiadającym za przedni panel. możliwe że stracimy przez to możliwość podłączenia jakichś bajeranckich paneli od creative (jeśli są takie do audigy), ale z najprostszym panelem w obudowie (coolermaster elite) działa to u mojego współlokatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej dodałem test w grze FEAR. Wychodzi na to że gry z Audigy 2 są minimalnie odrobinkę szybsze niż na ALC888.

 

Co do jakości dźwięku (mam creativy 2.1), to nie jestem w stanie wychwycić różnicy.

Co do funcjonalności w Audigy 2 brakuje możliwości podłączenia wtyczki przedniego panelu w nowych obudowach (trzeba by kupić osobny panel do kart Creative). ALC888 ma tą wielką zaletę, że mogę podłączyć słuchawki z mikrofonem do skype z przodu obudowy, ponadto po podłączeniu automatycznie je wykrywa i wyłącza głośniki. Do przedniego panelu łatwo tez podłączyć gitarkę.

Wiesz- może głośniki coś nie tego? Mi z kolei słoń nadepnął, ale po kupieniu jako-takich słuchawek dźwięk z ALC889A(ep35) przestał mnie zadowalać- zacząłem słyszeć lekkie przydźwięki z płyty, wcześniej na starych słuchawkach za 20zł "było ok"-na tyle że po podłączeniu Audigy4 stwierdziłem że kodek wystarcza i odinstalowałem.Teraz zainstalowałem ponownie i po pierwsze- przydźwięki z płyty są przeszłością, a dźwięk jest dużo lepszy, pełniejszy. Bardzo się dziwię że nie słyszysz różnicy- choć może dlatego że ty masz głośniki a ja słuchawki- przesiadłem się z kilkuletnich philipsów za hp195 na Aurvana DJ...

tak przy okazji- panel przedni- o ile chodzi ci o Słuchawki I MIC to o ile masz na karcie białe 10-pinowe złącze to podobno można podłączyć - pozwolę sobie przekopiować - znalezione tu na PPC i skopiowane na kompa- teraz już nie chce ni się szukać posta- tym niemniej chwała jego twórcy

"Wtyczki obudowy: 2xR-OUT, 2xL-OUT, MIC-POWER, MIC-IN, GROUND.

Podlaczamy to pod piny w białej obudowie na karcie ( obok śledzia ).

 

Rozkład pinów na karcie:

1 - Analog Ground

2 - Analog Headphone Out Left

3 - Audio Backpanel Mute -- short to ground to mute the backpanel (when headphones are plugged in)

4 - Analog Headphone Out Right

5 - same as #3

6 - Mic input from front panel

7 - key pin (shouldn't be there)

8 - VREF out -- voltage reference for Mic

9 - MIC IN MUTE -- ground when mic isn't plugged in, +12VDC when mic is plugged in

10 - Audio cable detect -- will be ground when headphones are plugged in (not normally used)

 

PIN 1 to pin najdalej położony od śledzia, i PIN 10 to pin najbliżej śledzia.

 

U mnie połaczenie jest takie:

r-out > pin 4

l-out > pin 2

mic-power > pin 8

mic-in > pin 6

ground > pin 1"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem jak podłączyć front panel obudowy z Audigy: http://forum.purepc.pl/Audio-f63/Augigy-2-...io-t159754.html

Można kupić też odpowiedni kabelek na Allegro: http://www.allegro.pl/item475435823_jedyny...ront_panel.html

Ale czy wtedy karta będzie wykrywała automatycznie podłączony sprzęt jak jack sensing na Realteku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...