Skocz do zawartości
pysiul86

Jaka Karta Graficzna Do Kwoty 250 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam do was pytanie otóż zakupiłem sbie następujący zestawik:

 

ATHLON X2 5000

 

FOXCONA PŁYTA GŁÓWNA AM2

 

2 GB RAM GOOD RAM

 

ZASILACZ FORTON 350W

 

 

Do tego potrzebuję jak najlepszą kartę graficzną. nie musi być to jakaś droga karta graficzna, acz kol wiek jest to komputer dla dziecka, lubi grać w różnego rodzaju stare gry, ale oczywiście wiem że będzie chciał pograć w jakieś nowości:

 

FAR CRY2

 

FIFA 2009

 

PES 2009

 

KARTA NIECH BĘDZIE NA PCI-E

 

 

Bardzo proszę o jak najlepszą propozycję, wiem ze ceny są teraz chore no ale potrzebuje jakiejś grafiki nie musi być to nowa karta, ale może być również używana. Co polecacie w tej cenie 250 zł zakupić dla dzieciaka, ewentualnie postaram sie jeszcze od jego mamy wyciągnąć 50 zł i by było 300 zł

Edytowane przez pysiul86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych granicach to można pomyśleć nad Radeonem 4650 od Palita, oczywiście jeśli chodzi o nówke no i do tego zasilacza wiecej bym nie pakował. Chociaż zależy czy masz ustalone sztywno 250zł czy jednak mozesz cos dolozyc.

Zalezy jaki to konkretnie model, moj fortronik 350 ciagnie bez problemu radka 4850. Karta ktora polecasz jest na pamieciach DDR2 - jak komus doradzasz to zastanow sie czy dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za około 280zł kupisz nowego Gainwarda 8800gs.

Co prawda wiatrak chodzi jak suszarka, ale zmniejszając napięcie na wiatraczku do 5V karta jest praktycznie bez głośna i temperatury są w normie.

 

Tak, ale lepszym była by 9600GSO ... To te same karty.

W czym była by lepsza 9600gso od 8800gs? Skoro to te same karty? hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD3850 od Powercolora (wersja podkręcna w kdo za 301zł)

HD3870 od Gainwarda (do wyrwania za 320zł)

9600GSO 384MB

Pierwsza i ostatnia na porównywalnym poziomie. HD3870 minimalnie szybszy.

Na korzyść Geforce'a przemawia PhysX a ATI obsługa DX10.1

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD3870 jest już na poziomie 8800GT/9600GT ale z tego co widze Radki są dość tanio i to tez ciekawa propozycja Klik Ale w bezpośrednim starciu 9600GSo vs HD3870 to też zależy od gry ;] raz jedna lepsza raz druga. CO byś nie wziął będzie OK. W każdym razie z AA lepiej Nvidia raczej wypadnie.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś to tylko Asus z agito bo pozostałych nie ma na magazynie i wątpie żeby były w tej cenie.

Chociaż jest to "odgrzewany" kotlet w postaci 9600GSO tylko że z 512MB DDR3. Niewiele wiadomo jak z wydajnością.

Stawiam że na stronie jest błąd bo jeszcze nie widziałem nowej wersji 9600GSO z DDR3.

 

Pozostaje wybór pomiędzy HD3850 od Powercolora lub 9600GSO 384MB. Jak Fredek powiedział GSO będzie lepiej się sprawował przy AA natomiast HD3850 przy większych rozdzielczościach (512MB).

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...