Skocz do zawartości
Skibi

"włamanie" Do Sieci Wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Utknąłem przy "włamaniu" do sieci. Uprzedzam z góry, że wszystko jest legalne i z pewnych powodów odpada zresetowanie routera ( Linksys WRT 54g ).

 

Sieć jest zabezpieczona kluczem WEP i ograniczeniem dostępu przez filtrację adresów MAC ( z tym sobie już poradziłem ).

 

Potrzebuję porady jak mogę uzyskać klucz WAP. Albo choć by jak go odczytać z jakiegoś komputera pracującego w tej sieci ( mam dostęp, bo jak mówiłem wszystko jest legalne ).

Oczywiście najlepiej było by wejść do ustawień routera choć domyślam się, że to dużo trudniejsze, w końcu najpierw musiał bym się z nim połączyć :)

 

Jeżeli takie rady nie powinny być publikowane publicznie bardzo proszę o odpowiedź na PW.

Edytowane przez Skibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fracha > dzięki, przejęzyczenie. Już poprawiłem.

 

Jacek > Tak mam dziwny problem i nie mam znajomego, który by mi doradził. Dlatego pytam publicznie i zaznaczyłem, że gdyby ktoś miał problem z publiczną odpowiedzią proszę o PW.

 

Bardzo proszę o nie komentowanie problemu, bo jest dziwny (bywa) ale potrzebuję pomocy nie dyskusji na temat problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba przeprowadzić atak i złamać klucz wep.

Przy takiej sieci jak podałeś, musi być zalogowany przynajmniej 1 użytkownik aby odczytać jego MAC adres.

 

edit: nie doczytałem, skoro masz mac to ok. Podaj adres e-mail to prześle ci mały tutorial.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz dostep do komputera i jestes zalogowany jako administrator, to tutaj masz sprytny programik

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&amp...essKeyView+1.18

nie musisz nawet go sciagac, zamiast "zapisz na dysku" bezposrednio "otworz" i zobaczysz wszystkie hasla wifi na komputerze na ktorym jestes.

Ja mam tego zipa na stale w skrzynce mailowej :razz:

Z haslem administratora tez sobie mozna bardzo latwo poradzic :wink:

Edytowane przez abelisaurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz dostep do komputera i jestes zalogowany jako administrator, to tutaj masz sprytny programik

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&amp...essKeyView+1.18

nie musisz nawet go sciagac, zamiast "zapisz na dysku" bezposrednio "otworz" i zobaczysz wszystkie hasla wifi na komputerze na ktorym jestes.

Ja mam tego zipa na stale w skrzynce mailowej :razz:

Z haslem administratora tez sobie mozna bardzo latwo poradzic :wink:

Śmieszna sprawa, bo ten program nic nie pokazuje. Co prawda poradziłem sobie z problemem ( mało informatycznymi drogami ) ale teraz zaczęła mnie ciekawość męczyć jak to zrobić z poziomu komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna sprawa, bo ten program nic nie pokazuje. Co prawda poradziłem sobie z problemem ( mało informatycznymi drogami ) ale teraz zaczęła mnie ciekawość męczyć jak to zrobić z poziomu komputera.

A to dziwne, u mnie tak to wyglada

 

http://img222.imageshack.us/my.php?image=keyem5.jpg

 

uruchamiasz tylko srodkowy plik i wynik jest z prawej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jako, że temat mi się spodobał zacząłem w wolnych chwilach co nie co czytać. No i oczywiście pojawiło się kilka nowych pytań.

 

Aircracka już mam, w miarę rozumiem ale mam problem z Network Stumbler. Mianowicie nie pokazuje mi absolutnie nic. Jak mogę w takim razie przechwycić pakiety ( może ja tego programu nie rozumiem ale on pokazuje tylko No APs Acitive, co nie było by problemem gdyby nie fakt, że zasięgu są 2 sieci bezprzewodowe ( testowe, obie moje ) i windows menadżerze połączeń sieci te widzi ( choć jedna jest ukryta ).

 

Karta sieciowa to intel 3945ABG ( wewnętrzna w laptopie ). Network Stumbler ją widzi.

 

ps. wzcook przestał działać pod Vistą ale to nie problem.

Edytowane przez Skibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie chciał bym się zapoznać z problemem na Viście. Linuxa na razie sobie daruję.

 

Mam CommView i uruchamia się ale nic nie wykrywa. Zupełnie jak by sieci nie było. Z tego co wyczytałem może to wynikać z nieprzestawienia karty w tryb nasłuchu ( A/P mode ), W starszych wersjach sterowników był Box Media Type, w nowszych ( działających z vistą ) tego nie ma. O co z tym chodzi ? Jak to zrobić pod Vistą ?

Edytowane przez Skibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest tryb injection (wstrzykiwanie pakietów) pod windowsem, a bez tego łamanie wep to bezsens. Chyba ze masz siec z bardzo duzym ruchem.

I w ogóle pod linuxem wiecej rzeczy trybi.

 

edit: podaj maila na pw to przesle ci zieloną szkółkę, przeczytasz i bedziesz wiedział co i jak.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zieloną szkółkę. W linuxie to jest banalne ( po prostu wg instrukcji i działa, to gdzie tu zabawa ? :D ) i a interesuje mnie jak to zrobić pod Vista. Przychwytywanie pakietów rozgryzłem utknąłem na kolejnej "górce". Przechwytywanie jest możliwe programem Microsoft Network Monitor 3.3. I zapisuje logi. I tu problem, bo aircrack ich nie czyta ( mimo że MNM zapisuje jako plik.cap )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...