Skocz do zawartości
Radzio2211

Jaka Karta Graficzna ? Oraz Pytanko Na Temat Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1.tak jak w temacie chciałbym sie dowiedzieć jaka kartę graficzna wybrać ?

w tej cenie spotkalem "radka" HD4500

oraz geforce 9800 GT

aha i bede ja wykorzystywał do gier

2.Przymierzam sie do kupna Intel Q6600 i teraz moje pytanie

czy będzie mi działał na xp ?

 

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Radzio2211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radzio2211

 

jeżeli chcesz mieć kompa do gier i normalnego użytku to nie kupuj quada :)

Zobaczysz powoli wchodza gry kture dobrze wykorzystuja 4 rdzenia a za cene q6600 mam c2d 3.00 Ghz

niby wydajnosciowo lepiej ale ja wole ta elastyczność 4 rdzeni :D (czesto slucham muzyki w grach itp.)

pozatym teraz mam taki zestaw :

cd2 E4300@3.00ghz

3 gb. ram (kingston)

geforce 8600 gt

nowy crytek mi ciagnie w srednio-wysokich z maxymalnym anty cos tam wiem ze jest ustawione na 16qx

a przerobie to na :

c2q6600

3 gb ram (kinston)

radek HD 4850

oczywiscie pod winde xp pujdzie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz powoli wchodza gry kture dobrze wykorzystuja 4 rdzenia a za cene q6600 mam c2d 3.00 Ghz

niby wydajnosciowo lepiej ale ja wole ta elastyczność 4 rdzeni :D (czesto slucham muzyki w grach itp.)

pozatym teraz mam taki zestaw :

cd2 E4300@3.00ghz

3 gb. ram (kingston)

geforce 8600 gt

nowy crytek mi ciagnie w srednio-wysokich z maxymalnym anty cos tam wiem ze jest ustawione na 16qx

a przerobie to na :

c2q6600

3 gb ram (kinston)

radek HD 4850

oczywiscie pod winde xp pujdzie

 

Pozdrawiam

1. popraw błędy ortograficzne

2. Na palcach jednej ręki policzysz takie gry, zresztą, obecnie dużo to nie daje - taka jest prawda. Do gier lepsze są mocniejsze dwu-jajowe procki (np. e8400) niż taki q6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup mocny C2D, np E8400. Nawet teraz gier ktore dobrze wykorzystują 2 rdzenie procesora jest wcale nie tak dużo, jak się powszechnie sądzi. na wiosnę byly to tylko 2 tytuły, Asasin Creed i Crysis. Podobno gry przeznaczone na konsolę a przekonwertowane na PC (tak było z Assasinem) dobrze wykorzystują wielordzeniowość z racji tego że konsole sa wielordzeniowe. Więc jeśli producenci będą konsolowe hity wypuszczać też dla PC to jest przyszłość dla 4 rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również ci polecę C2D. @Fahaheel trochę przecenia gry pod kątem użycia 4 rdzeni. Tak naprawdę jest tylko jedna gra, w której widać dużą przewagę C2Q, to Lost Planet. Crysis natomiast niby wspiera 4 rdzenie, ale przewaga jest tak mała, że wystarczy ok. 200MHz więcej na C2D, aby wyprzedzić C2Q.

 

Q6600 pożera wielkie ilości energii w porównaniu do E8400 i mocno się grzeje, co też nie jest bez znaczenia. Gdybyś w tej cenie miał do wyboru np. Q9400, to można by się zastanawiać... Ale nie masz.

 

W skrócie: nie pakuj się w grzałkę i "przyszłość", po prostu wybierz C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...