Skocz do zawartości
Misiups

Podziało Się Przez Miesiąc.. W Miare Dobry Kom!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich znawców tematu:)

 

 

To tak miałem jeszcze miesiąc temu kupować kompa ale czekałem na pieniążki i nie interesowałem sie zbytnio bo to akurat koniec sesji był i patrze w tym tygodniu a tu takie zmiany że proszę was o pomoc :)

 

Mój zmodyfikowany zestaw do grania , netu filmów i all studenta...

 

ZASILACZ:BEQUIET STRAIGHTPOWER 450W -co by mieć cicho i moc w budzie :)

 

Teraz zaczyna się hmmm:

Byłem zdecydowany na E8400 + chłodzenie i z tego ponad @4Ghz vs nowość Intel Xeon E3110 3,0Ghz => nie mogę znaleźć opinii ani sensownych wiadomości o nim co to za sprzęt miał ktoś go ?? jak się podkręca itp jakie chłodzenie do tego??

 

Płyta : P5Q pro ale może teraz macie coś lepszego do polecenia? koniecznie dobre oc i stabilność zależy mi na 45N

 

Pamięć :A-DATA Vitesta Extreme Edition 800+ 2x2GB 800MHZ DDR2

 

Grafika : Radeon 4870 Asus 512MB Glaciator

 

Obudowa : Antek 300

 

Dysk : Miał być Samsung F1 640 ale teraz widzę WD AAKS co lepsze??

 

Monitor LG W2052TQ-PF 20

 

Proszę was o raczej przejrzyste wypowiedzi bo nie jestem fachowcem i proszę o pomoc bo chce złożyć dobrego kompa na dłużej i żebym nie żałował.

Oczywiście chodzi mi o najlepszy sprzęt do kwoty około 3000zł

 

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne rady

Edytowane przez Misiups

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Xeonow - odpowiedz jest w temacie dotyczacym gotowych zestawow - to mniej wiecej e8400 zasilany nizszym napieciem. Powinien krecic sie bardzo ladnie. Co do dysku - mozesz wziac AAKS, ale generalnie F1 postawilbym na pierwszym miejscu - moze dlatego, ze mailem z tym dyskiem do czynienia, a o WD wiem tylko z opowiesci :P

Edytowane przez polbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiego tego WD polecacie i co on ma takiego w sobie dobrego :)??????

 

No właśnie o tym Xeonie dowiedziałem się czytając zestawy na listopad ale tam nic innego oprócz wpisania do zestawu nie było wyjaśnione to pytam?

 

Proszę jeszcze o poradzenie dobrej Płyty głównej czy brać tego asusa czy coś innego bo tam Były z nimi te płyty MSI poradźcie jakąś płytę:)

 

Chciałem złożyć dobrego kompa w tej kasie więc czekam na wasze porady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej złóż coś tańszego a resztę kasy zostaw na poprawki :D ;)

 

PS Sorry za OT, ale nie mogłem się powstrzymać :D

 

Ale on podchodzi do tego inaczej :) Komp do nauki co wiąże się z wyższą średnią która zaowocuje wysokim stypendium :)

 

 

 

Co do dysków F1 można jakoś sprawdzić czy są na 2 czy 3 talerzach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może ktoś doświadczony poradzić jakiej firmy wziąć 4870??? z najlepszym najcichszym chłodzeniem:)

 

Oraz jeszcze raz proszę o doradzenie Mobo :) która z tych płyt będzie lepsza? MSI P35 Neo2-FR vs Asus P5Q pro??

Czy może jeszcze inna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może ktoś doświadczony poradzić jakiej firmy wziąć 4870??? z najlepszym najcichszym chłodzeniem:)

Kieruj się długością gwarancji, asus i sapphire mają bodajże 3 lata. A chłodzenie jeśli chcesz mieć cichego kompa to zmienisz i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiego tego WD polecacie i co on ma takiego w sobie dobrego :)??????

 

No właśnie o tym Xeonie dowiedziałem się czytając zestawy na listopad ale tam nic innego oprócz wpisania do zestawu nie było wyjaśnione to pytam?

 

Proszę jeszcze o poradzenie dobrej Płyty głównej czy brać tego asusa czy coś innego bo tam Były z nimi te płyty MSI poradźcie jakąś płytę:)

 

Chciałem złożyć dobrego kompa w tej kasie więc czekam na wasze porady:)

WD jest po prostu najlepszym wyborem.

 

Xeon, to wersja serwerowa - E8400 w tym wypadku. Same zalety - "lepsze wycięcie" i działanie na niższym napięciu.

 

P5Q Pro, czy MSI P45 Neo2-FR... Ceną tu bym się kierował. Jak możesz brać z tego wyższego segmentu, to P35 już nie.

 

Monitor weź LG W2252V-PF.

 

Jak chcesz mieć cicho, to do tego Karakorum + Zalman ZM-STG1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy myślę nad czymś takim:)

 

 

ZASILACZ BEQUIET STRAIGHTPOWER 600W lub 650W

A-DATA Vitesta Extreme Edition 800+ 2x2GB 800MHZ DDR2

Intel Xeon processor E3110 - 3,0 GHz lub jak nie będzie E8400

HDD : WD 640GB 16MB Cache AAKS

Monitor LG W2252V-PF

Pasta -Zalman ZM-STG1

Chłodzenie procesora : Thermalright Ultra 120a + wentylator 120

Obudowa Antek 300

Mobo : Asus P5Q pro

 

Grafika : HD 4870 tylko nie wiem właśnie czy Asusa czy Saphire. Kolega ma tego Asusa 4850 Glaciatora i cicho i fajnie to chodzi a tu kolega mówi ze w 4870 już kicha zbiłeś mnie z tropu kolego. Może kupić co tańsze i zamontować do tego jakieś inne chłodzenie np Accelero TWIN TURBO?? a może ktoś zna też dobrego tańszego chłodzenia na tą kartę ??

 

Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak to ulepszyć to będę wdzięczny pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy myślę nad czymś takim:)

 

 

ZASILACZ BEQUIET STRAIGHTPOWER 600W lub 650W

A-DATA Vitesta Extreme Edition 800+ 2x2GB 800MHZ DDR2

Intel Xeon processor E3110 - 3,0 GHz lub jak nie będzie E8400

HDD : WD 640GB 16MB Cache AAKS

Monitor LG W2252V-PF

Pasta -Zalman ZM-STG1

Chłodzenie procesora : Thermalright Ultra 120a + wentylator 120

Obudowa Antek 300

Mobo : Asus P5Q pro

 

Grafika : HD 4870 tylko nie wiem właśnie czy Asusa czy Saphire. Kolega ma tego Asusa 4850 Glaciatora i cicho i fajnie to chodzi a tu kolega mówi ze w 4870 już kicha zbiłeś mnie z tropu kolego. Może kupić co tańsze i zamontować do tego jakieś inne chłodzenie np Accelero TWIN TURBO?? a może ktoś zna też dobrego tańszego chłodzenia na tą kartę ??

 

Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak to ulepszyć to będę wdzięczny pozdrawiam

Mam podobny config, tylko: e8400, radka 4870 od powercolora i chłodzenie karakorum. Zestaw według mnie optymalny pod względem cena/możliwości. Przy ustawieniu 30% obrotów na karcie, minimum na karakorum i wentylatorach obudowy (antec 300) karta jest niesłyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika : HD 4870 tylko nie wiem właśnie czy Asusa czy Saphire. Kolega ma tego Asusa 4850 Glaciatora i cicho i fajnie to chodzi a tu kolega mówi ze w 4870 już kicha zbiłeś mnie z tropu kolego. Może kupić co tańsze i zamontować do tego jakieś inne chłodzenie np Accelero TWIN TURBO?? a może ktoś zna też dobrego tańszego chłodzenia na tą kartę ??

PowerColor z chłodzeniem PCS+ jest ciekawy :) Możesz kupić też referenta i jak nie spasuje Ci hałas to zmieniasz na Accelero S1 rev.2 i do tego cichy wentyl Scythe, Zephyr itd i będzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi kolego co to jest ten referent bo szukam i nie mogę znaleźć :) a może jakiegoś linka?

Proszę bo powercolor jakoś do mnie nie przemawia. I dlatego mnie interesuje opcja z tym zmienianiem chłodzenia. W starym kompie też na grafice zmieniałem ale to inna bajka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent czyli konstrukcja referencyjna ATI :) Czyli standard takty, standardowe chłodzenie. Możesz kupić takiego i zmienić chłodzenie. Proponuje np Palita Sonic Klik z tym że on ma już zmienione chłodzenie, z tego co jednak wiem średnio ciche, regulowany jest tylko jeden wentyl z dwóch stąd jest niezbyt cicho, ale zawsze można podpiąć ten drugi pod 5v a pierwszy sobie regulować i będzie naprawde fajnie. Accelero i tak możesz dać wedle uznania. Ewentualnie deczko tańszy Gainward ale z niżej taktowanymi pamięciami (3800mhz Palit vs 3600mhz Gainward) Klik

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ostatecznie :

 

ZASILACZ BEQUIET STRAIGHTPOWER 450W (BN034)

A-DATA Vitesta Extreme Edition 800+ 2x2GB 800MHZ DDR2 -

Intel Xeon processor E3110 - 3,0 GHz

Mobo: Asus P5Q Pro

HDD : WD 640GB 16MB Cache AAKS

Monitor LG LG W2052V-PF

Pasta -Zalman ZM-STG1 20

Chłodzenie procesora : Thermalright Ultra 120a

Asus Radeon Asus HD4870 512MB DDR5

Obudowa : Antec Gamer Three Hundred

 

Chłodzenie na grafike :Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2

 

Bez monitora i grafiki 2090zł

Grafika koło 879zł

Monitor 640zł

 

Ceny z esc myślę ze fajny kompik. No nic teraz zobaczymy ile taniej będzie w Krakowskiej hurtowni tylko muszę znaleźć czas żeby podjechać tam z kolegą . Może się będzie bardziej opłacać na necie kupić :)

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i poświęconą uwagę pozdrawiam

Edytowane przez Misiups

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...