Skocz do zawartości
Gość zbyszek.macos

Przenośny Dysk Zewnętrzny. Optymalne Parametry(?).

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbyszek.macos

Potrzebny mi mobilny dysk zewnętrzny. Oczywiście chcę wybrać optymalnie (tzn. najwydajniej na dzień dzisiejszy), stąd taki pomysł:

  • dysk

    WD Scorpio 320GB (WD3200 BJKT- model z Free-fall sensor, 7200rpm, 16MBcache...) opis producenta

  • obudowa

    1. ICY BOX IB-290StUSD-B (model ze stacją dokującą 3,5") opis producenta

    lub

    2. ICY BOX IB-266StUSD-B (model ze stacją dokującą 3,5") opis producenta

Interfejs obudowy, to oprócz USB2.0 (do 480Mb/s) także SATA (do 300Mb/s), a wersja ze stacją dokującą przypadła mi do gustu. (Do kupienia m.in. w Komputroniku.)

Mam wrażenie, że wybór jest optymalny, ale chcę to jeszcze skonsultować z Wami. Każdy komentarz czy uwaga mogą mi tylko pomóc, tak więc ...

pozdrawiam i czekam na posty. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety obudowy made in China :blink:

Same w sobie wydaja sie byc ciekawe ale nie wiadomo czy zwarcia nie bedzie :blink:

 

Interesuje mnie jeszcze czy np te 2,5" mozna wylaczyc jesli nie chce my aby dysk pracowal i na darmo bral pare watow (po wlozeniu do obudowy na stale - 3,5" dadza sie chyba wylaczyc)

 

Mial ktos z tym czyms doczynienia ?? Oceny wersji 3,5" bardzo pozytywne ale kto ich tam wie - producent niemiecki (+) ale wykonanie juz nie... Ciekawe czy zasilacze Tagan tez sa chinskie :razz:

 

PS.

 

Kupilem aparat Canona - nie taki znow tani - pytalem czy zrobiony w Japonii - TAK - paczka doszla - niestety pomylka :razz:

Wszystko smiga jak trzeba - spasowaanie i wykonanie OK - kupujacy bardzo zadowolony :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...