Skocz do zawartości
eclip

Benq E2200hda E2200hd 21.5" Full Hd 1080p 16:9

Rekomendowane odpowiedzi

HDA działa tylko w trybie Full i ma niestety nieco uboższe ustawienia w OSD. brak temperatury kolorów i czy formatu wyświetlania - działa domyślnie na Full.

no chyba że ja czegoś nie potrafię znaleźć w OSD ;)

optymalnie skalujesz sobie w 1280x720 ale 1280x800 czy 1440x900 też wygląda bdb. przy 1680x1050 jest już troszkę gorzej.

1600x1200 nie znalazłem u siebie ale jest 1600x1000 i 1600x1024.

 

nie miałem jeszcze materiału video w rozdziałce HD, a filmy z DVD co tu gadać, fajnie się ogląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem zielony w sprawach monitorów mam pytanie-czy przez skalowanie rozumiesz zmiane rozdzielczości na inną niż natywną ?

Rozumiem że full oznacza że obraz w danej rozdzielczości "zapełnia" równomiernie cały ekran ( z tego co wyczytałem ).

 

I co oznacza że jest nieco gorzej?-gorsza ostrość, czy nieprawidłowe dopasowanie obrazu do monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze rozumiesz :)

niektóre rozdzielczości różnią się stosunkiem boków więc będzie problem z dopasowaniem do ekranu. są dwa wyjścia:

* dociągnąć do ekranu - kosztem deformacji w obrazie i ostrości, przy czym im większy ekran tym mniej jest to widoczne

* wyświetlić obraz z zachowaniem ratio (bez rozciągania) - tyle że zostaną czarne obszary (pasy) których nie wykorzystamy

 

nieco ~ gorsza ostrość, deformacja mniej widoczna ale również występuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc już wiem jaki monitor wybrać, ale mam jeszcze jedno ale :)

 

W ciut wyższej cenie jest model Benqa g2200- z dvi(i w 16:10). Wiesz może jakie są kolory i inne parametry względem e2200hda? Wydaje się że powinny być takie same ale żadnych konkretnych recek w necie nie znalazłem. Ogólnie ludzie kupują jednak tego hda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radku ja bym Ci polecał ten model, niestety mnie na niego nie stać :) http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/22_...pelny,id,49180/

 

Oczywiście nie jest to full HD i "tylko" 22 cale ale z tego co wiem jest to jeden z najlepszych 22" dostępnych na rynku

 

Tu masz jeszcze opinie i niższą cenę niż w komputroniku http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/260826_komentarze/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę obecną cenę E2200HDA (495 zł) http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/393894 to warto się zastanowić czy wykorzystamy różnice zawarte we wskazanym LG i czy są one dla nas warte tych minimum 366 zł dopłaty (wg skąpca) :)

z doświadczenia wiem, że osoby kupujące "na zapas", bo np. za rok czy dwa wykorzysta jakieś dodatkowe złącze, zwykle przepłacają - w momencie upgradu bazy sprzętowej i tak okazuje się, że warto by zmienić ten element ;) w przypadku monitora można jednak dywagować bo nie zmienia się go zbyt często ale warto przemyśleć czy to naprawdę konieczne.

 

oczywiście nie zamierzam dyskutować nad sensem posiadania złącz cyfrowych.

zaletą tego BenQ jest przede wszystkim rewelacyjna cena, wysoka rozdziałka, bardzo mały IL, niskie zużycie energii i bdb wykonanie :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W E2200HDA może przeskalować pełne hd 1080 do 720 (1920x1080 skaluje nieźle do 1280x720). Jest jeszcze jeden tryb 1360x768 - to również proporcje 16:9. Niestety wyżej zostaje już tylko natywna, jeżeli chcemy pozostać w idealnych proporcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W E2200HDA może przeskalować pełne hd 1080 do 720 (1920x1080 skaluje nieźle do 1280x720). Jest jeszcze jeden tryb 1360x768 - to również proporcje 16:9. Niestety wyżej zostaje już tylko natywna, jeżeli chcemy pozostać w idealnych proporcjach.

A co z rozdzielczością 1600 na XXXX-nie działa ona w 16:9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

"...Firma BenQ wprowadza na polski rynek nową serię monitów LCD oznaczonych litera „T”. Seria monitorów „T” składa się z czterech modeli o przekątnej ekranu 18.5” – T900HD i T900HDA oraz 21,5 cala – modele T2200HD i T2200HDA....

Monitory wyceniono stosownie: T900HDA - 419 zł, T2200HD - 619 zł, T2200HDA - 539 zł. Sprzęt objęty jest gwarancją 36 miesięcy typu door-to-door..."

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z rozdzielczością 1600 na XXXX-nie działa ona w 16:9 ?

Działają wszystkie rozdzielczości: 4:3 5:4 16:10 i 16:9.

Ale tylko 1280x720, 1360x768 i 1920x1080 mają właściwe proporcje(16:9) i tych powinno się używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...Firma BenQ wprowadza na polski rynek nową serię monitów LCD oznaczonych litera „T”. Seria monitorów „T” składa się z czterech modeli o przekątnej ekranu 18.5” – T900HD i T900HDA oraz 21,5 cala – modele T2200HD i T2200HDA....

Monitory wyceniono stosownie: T900HDA - 419 zł, T2200HD - 619 zł, T2200HDA - 539 zł. Sprzęt objęty jest gwarancją 36 miesięcy typu door-to-door..."

 

Z tego co ja wyczytałem na stronie benq.pl to monitory T2220 niczym nie róznia się-nie licząc obudowy od monitorów z serii 2200hda(patrząc na specyfikacje http://benq.pl/products/LCD/?product=1050 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wyczytałem na stronie benq.pl to monitory T2220 niczym nie róznia się-nie licząc obudowy od monitorów z serii 2200hda(patrząc na specyfikacje http://benq.pl/products/LCD/?product=1050 )

Witam,

"...Obydwa modele mają gniazdo D-Sub, model T2200HD ma także gniazdo DVI-D z obsługą HDCP...."

 

uaktualniłem pierwszą stronę o model T2200HD.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z rozdzielczością 1600 na XXXX-nie działa ona w 16:9 ?

u mnie na E2200HDA + GF8800GT + Vista = 1600x1000 lub 1600x1024 (przypominam, że monitor domyślnie działa w trybie Full i w OSD nie znalazłem opcji zmiany tego parametru)

masz więc dwie rozdziałki na 1600, mało? później masz 1680x1050 i 1920x1080

 

Z tego co ja wyczytałem na stronie benq.pl to monitory T2220 niczym nie róznia się-nie licząc obudowy od monitorów z serii 2200hda(patrząc na specyfikacje http://benq.pl/products/LCD/?product=1050 )

trudno ocenić ale ze strony wynika tyle że w tej klasie mamy trzy monitory E, M i T (E oraz T występują również w wersji z końcówką A (analogowej).

 

E2200HD ~ Senseye+Photo, AMA; D-sub / DVI-D/ HDMI1.3 / Audio in / Headphone Jack; 45W(max); Speakers 2 x1W;

M2200HD ~ Senseye+Photo, AMA, 2.0M Webcam; D-sub / DVI-D/ HDMI1.3 / Audio in / Headphone Jack; 60W (max); Speakers 2 x1W;

T2200HD ~ D-sub / DVI-D; 47W (max);

 

trudno mi określić czy faktycznie T2200HD nie posiada technologii Senseye+Photo czy AMA. ciekawe jest również to, że nie posiada on dopisku 2 ms(GTG) tak jak też wszystkie wersje analogowe. dziwne to wszystko i kompromitujące tym bardziej, że np. na niemieckiej stronie pixel E2200HD ma 0,282 mm i kontrast 2500:1, a na innych stronach odpowiednio 0.248 i 1000:1 (DCR:10000:1 ).

http://benq.de/products/LCD/?product=1031&...=specifications

http://www.benq.com/products/LCD/?product=...=specifications

ogólnie więc panuje chaos i specyfikacje mogą zawierać sporo błędów.

tak na moje oko wersja M posiada wszystkie wejścia, głośniki i kamerkę. wersja E nie posiada kamerki lecz ma wszystkie inne atuty M. natomiast T została jeszcze pozbawiona HDMI i głośników w stosunku do E :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem za dużo czasu żeby bawić się w skalowanie, i nie wiem czy w moim przypadku jest sens, bo wszystkie gry które mnie interesowały śmigają ładnie w fullHD. Ale chętnie sprawdze jak monitor wróci z serwisu- było 6 uszkodzonych pikseli, btw wystarczą 4 żeby monitor poszedł na serwis i jeszcze jest takie coś tak DOA czyli uszkodzony na starcie, zobaczymy jak to wygląda bo właśnie przez DOA wysłałem lcd.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem za dużo czasu żeby bawić się w skalowanie, i nie wiem czy w moim przypadku jest sens, bo wszystkie gry które mnie interesowały śmigają ładnie w fullHD. Ale chętnie sprawdze jak monitor wróci z serwisu- było 6 uszkodzonych pikseli, btw wystarczą 4 żeby monitor poszedł na serwis i jeszcze jest takie coś tak DOA czyli uszkodzony na starcie, zobaczymy jak to wygląda bo właśnie przez DOA wysłałem lcd.

A możesz podpowiedzieć czym lub jak wykryłeś te uszkodzone piksele ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to od startu były :( zrobiłem błąd bo kupiłem przez net i odebrałem osobiście a przy odbiorze nie było możliwości sprawdzenia sprzętu, tylko mogłem sprawdzić uszkodzenia fizyczne -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E2200HD ~ Senseye+Photo, AMA; D-sub / DVI-D/ HDMI1.3 / Audio in / Headphone Jack; 45W(max); Speakers 2 x1W;

M2200HD ~ Senseye+Photo, AMA, 2.0M Webcam; D-sub / DVI-D/ HDMI1.3 / Audio in / Headphone Jack; 60W (max); Speakers 2 x1W;

T2200HD ~ D-sub / DVI-D; 47W (max);

 

trudno mi określić czy faktycznie T2200HD nie posiada technologii Senseye+Photo czy AMA. ciekawe jest również to, że nie posiada on dopisku 2 ms(GTG) tak jak też wszystkie wersje analogowe. dziwne to wszystko i kompromitujące tym bardziej, że np. na niemieckiej stronie pixel E2200HD ma 0,282 mm i kontrast 2500:1, a na innych stronach odpowiednio 0.248 i 1000:1 (DCR:10000:1 ).

http://benq.de/products/LCD/?product=1031&...=specifications

http://www.benq.com/products/LCD/?product=...=specifications

ogólnie więc panuje chaos i specyfikacje mogą zawierać sporo błędów.

tak na moje oko wersja M posiada wszystkie wejścia, głośniki i kamerkę. wersja E nie posiada kamerki lecz ma wszystkie inne atuty M. natomiast T została jeszcze pozbawiona HDMI i głośników w stosunku do E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na E2200HDA + GF8800GT + Vista = 1600x1000 lub 1600x1024 (przypominam, że monitor domyślnie działa w trybie Full i w OSD nie znalazłem opcji zmiany tego parametru)

masz więc dwie rozdziałki na 1600, mało? później masz 1680x1050 i 1920x1080

 

 

 

trudno ocenić ale ze strony wynika tyle że w tej klasie mamy trzy monitory E, M i T (E oraz T występują również w wersji z końcówką A (analogowej).

 

E2200HD ~ Senseye+Photo, AMA; D-sub / DVI-D/ HDMI1.3 / Audio in / Headphone Jack; 45W(max); Speakers 2 x1W;

M2200HD ~ Senseye+Photo, AMA, 2.0M Webcam; D-sub / DVI-D/ HDMI1.3 / Audio in / Headphone Jack; 60W (max); Speakers 2 x1W;

T2200HD ~ D-sub / DVI-D; 47W (max);

 

trudno mi określić czy faktycznie T2200HD nie posiada technologii Senseye+Photo czy AMA. ciekawe jest również to, że nie posiada on dopisku 2 ms(GTG) tak jak też wszystkie wersje analogowe. dziwne to wszystko i kompromitujące tym bardziej, że np. na niemieckiej stronie pixel E2200HD ma 0,282 mm i kontrast 2500:1, a na innych stronach odpowiednio 0.248 i 1000:1 (DCR:10000:1 ).

http://benq.de/products/LCD/?product=1031&...=specifications

http://www.benq.com/products/LCD/?product=...=specifications

ogólnie więc panuje chaos i specyfikacje mogą zawierać sporo błędów.

tak na moje oko wersja M posiada wszystkie wejścia, głośniki i kamerkę. wersja E nie posiada kamerki lecz ma wszystkie inne atuty M. natomiast T została jeszcze pozbawiona HDMI i głośników w stosunku do E :)

 

nie kumam co ty za bzdury wypisujesz z ta rozdzielczoscia?jak to dziala tylko w full?to niby jak do biosu wszedlem?i od kiedy jakikolwiek lcd ma wybor rozdzielczosci w jakiej dziala?nigdy zaden nie mial bo podstawa zawsze byla natywna - a to ze potrafi wyswietlic rozne zrodla to tez standard.......i tym zajmuje sie karta graficzna albo sam monitor z czym problemu nie ma

 

co do glosnikow to praktycznie nikt z takich smieci nie korzysta

 

a co do senseye to kolejny smiec sluzacy tylko i wylacznie do zmiany jasnosci w stosunku do oswietlenia otoczenia......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ktoś tu pisał, że HDA ma tylko tryb Full. Shit true, mam ten monit i jest też aspect. Wystarczy wybrać zakładkę "Tryb wyświetlania".

Edytowane przez kosa64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czyli pasy po boku i jazda , dobrze ze o to zapytalem , a Kosa potwierdzil bo w tym momencie ten monitor przy cenie duzo zyskuje , a skoro HDA ma to , tak i te z DVI beda mialy wiec tani 22 i pod Crysisa X :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...