Skocz do zawartości
eclip

Benq E2200hda E2200hd 21.5" Full Hd 1080p 16:9

Rekomendowane odpowiedzi

nie kumam co ty za bzdury wypisujesz

a czytasz ze zrozumieniem? podałem jak zachowuje się monitor w konkretnej konfiguracji. co prawda nie wchodziłem do biosu ale gdy zmieniałem rozdzielczość to monitor zawsze wypełniał całą przestrzeń - żadnych pasów. tak jak napisałem wcześniej - nie miałem możliwości zmiany trybu Full na inny za pomocą OSD.

nie wnikam, może kwestia przejściówki d-sub, może jakiś firmware..w każdym razie ta opcja w OSD była u mnie nieaktywna. cieszę się że u innych osób nie ma z tym problemu bo to akurat bardzo przydatna fcja i dodatkowo podnosi walory zakupu. rozdzielczości które podałem odnosiły się do mojej konfiguracji i troszkę nie rozumiem dlaczego skacze Ci ciśnienie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz mieć to w OSD. Szukaj zakładki tryb wyświetlania. Ja też mam przez przejściówkę i nie narzekam.

Już pisałem - u mnie ta opcja nie była aktywna ~ nie można było jej wybrać.

Tak się jednak złożyło, że prawdopodobnie stanę się posiadaczem E2200HD więc sprawa dla mnie nieaktualna.

cieszy fakt, że inne egz nie posiadają tego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec już powoli dostaje kręćka :blink: . Jedno pytanie który, z tych modeli jest waszym zdaniem najlepszy ??? Macie do wyboru E2200W, E2200WA, T2200HD, T2200HDA czy M2200HD chyba wszystkie, które, zostały poruszone. Podkreślam jestem mało znającym sie na sprzęcie wiec Proszę o wiarygodne odpowiedzi żebym kiczu nie kupił <_< . Interesują mnie tylko modele Benq, bo z tego, co wiem są to tanie monitory mające parametry już troszkę lepszych niż koledzy z tego samego budżetu oraz tylko 22’ cale. Monitor będzie służył tylko do filmów, śmiganie po necie, pracy na komputerze, granie w gry np. Heros 3, Word of Warcraft oraz Lineage II, czyli gierki nie szybkie raczej mało wymagające. Jeżeli chodzi o gry typu C-S, Unreal, Gears of war i inne szybkie strzelanki to mam CRT Sony G420 - 19’ cali, która co prawda już powoli widać, że jest przepalony na czarnym tle przebija troszkę biały kolor i na srebrnym pasku start widać miejscami dodatek fioletowego, ale spisuje się dobrze. LCD będzie Zastępca oraz teraz odciąży w 80% mój CRT. Za ten czas jak padnie mi CRT to pewnie już powstaną monitory, które mają 2ns oraz odświeżanie ekranu ponad 100 Hz, co mnie najbardziej interesuje oraz będą w przystępnej cenie około 800 – 1000 max zł. Np. Żeby mieć 19’ lub 22’ cale 1024-768 rozdzielczość i te 100 Hz lub 120 Hz (nie wiem, na jakiej rozdzielczości 19’ cali LCD pracuje chyba troszkę więcej). Podałem rozdzielczość, jaką musze mieć na CRT żeby mieć pulpit standardowo dopasowany do 19’ cali, czyli idealny. O to właśnie mi chodzi w 19’ i 22’ cali LCD.

Edytowane przez W580i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry widzę, że sie pomyliłem tam miało być E2200HDA i E2200HD :rolleyes:. Z tego, co wyczytałem na stronie Benq ta wersja E2200HD jest leprze chyba :blink:, Ale niech mi ktoś wytłumaczy to, co oznacza Czas reakcji matrycy 5 ms / 2 ms GTG. MS to czas reakcji matrycy czyli chyba jakies jej odświerzanie czy coś w podobie to z tego, co mi sie zdaje szybkość matrycy im mniejsza liczba tym lepiej teraz jest to 2 ms najszybsza? Ale to 2 ms GTG co to oznacza, bo na Stonce Benq one sie tym tylko różnią. Wiem że wsześniej było pokazane przekłamanie w specyfikacji. Co o tym sądzicie?

 

Model E2200HD - http://benq.pl/products/LCD/?product=1032&...=specifications

Model E2200HDA - http://benq.pl/products/LCD/?product=1040&...=specifications

Modele T2200HD i T2200HDA - http://img383.imageshack.us/img383/1651/benqhi4.jpg

 

W myśl oznaczeń to wersja HD jest lepsza od HDA tak (I droższa)? Oraz która, z tych monitorów jest najlepszy ?

Edytowane przez W580i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec już powoli dostaje kręćka :blink: . Jedno pytanie który, z tych modeli jest waszym zdaniem najlepszy ??? Macie do wyboru E2200W, E2200WA, T2200HD, T2200HDA czy M2200HD chyba wszystkie, które, zostały poruszone.

chyba jednak pomyliłeś oznaczenia i nie doczytałeś ;) proponuję samemu przejrzeć jeszcze raz stronę Benq i ocenić czym różnią się poszczególne modele (jeśli nie potrafisz tutaj odczytać bo pisałem o tym co wynika ze specyfikacji). Jak już będziesz świadom różnic to wtedy sam odpowiesz sobie na postawione pytanie bo nikt za Ciebie tego nie zrobi, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

G2200W vs. T2200HD.

 

Cena: 520zł vs. 600zł.

 

Różnice:

-Inna rozdzielczość (16:10 vs. 16:9)

-Inny kontrast (Większy w G2200W)

-Większy rozmiar plamki w G2200W

 

Zastosowanie: 90% windows, 5% gry, 5% filmy.

Możecie mi wyjaśnić na czym polegają te różnice i doradzić coś, który kupić?

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Na glownej Benqa sa opisane roznice... T2200 nie ma amy , senseye , matryca 5ms. Zapewne nie ma tez dynamicznego kontrastu. To najbardziej cieta seria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również przymierzam się do zakupu Benq E2200HD. Już praktycznie byłem pewien swojego wyboru ale nie wiem ostatecznie czy ma on HDMI.

Na stronie: http://benq.com/products/LCD/?product=1368...=specifications

widać wyraźnie, że w modelu e2200HD jest HDMI a w wersji e200HDA nie ma. Natomiast kiedy wchodzimy na strone polską Benq w modelu e2200HD nie ma HDMI: http://benq.pl/products/LCD/?product=1031&...=specifications

Czy ktoś może mi wyjaśnić jak ostatecznie wygląda sprawa z HDMI. Bede ogromnie wdzieczny.

Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ten monitor bo myślę, że będzie idealny do xboxa 360. Ale poszedłem po kosztach (stwierdzając, że jeśli nie ma różnicy to...) i kupiłem wersję HDA oszczędzając na monitorze i kablu (kupuję kabel vga a tak musiałbym kupić drogi oryginalny hdmi żeby podłączyć 5.1). Funkcje typu zabezpieczenia filmów bluray via hdmi mnie nie interesują, bo xbox będzie jedynym urządzeniem do niego podłączanym ever. Zastanawiam się tylko, czy faktycznie dsub ciągnie full hd bez problemów, robił ktoś może porównanie dsub vs hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zastanawiam się tylko, czy faktycznie dsub ciągnie full hd bez problemów, robił ktoś może porównanie dsub vs hdmi?

Nie ciagnie , Kosa przekonal sie o tym , a ostrzegalem. Na PC ma szumienie obrazu przy ciemnych tlach - specyfika DSUBA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również przymierzam się do zakupu Benq E2200HD. Już praktycznie byłem pewien swojego wyboru ale nie wiem ostatecznie czy ma on HDMI.

Na stronie: 3190445[/snapback]

Zamówiłem ten monitor bo myślę, że będzie idealny do xboxa 360. Ale poszedłem po kosztach (stwierdzając, że jeśli nie ma różnicy to...) i kupiłem wersję HDA oszczędzając na monitorze i kablu (kupuję kabel vga a tak musiałbym kupić drogi oryginalny hdmi żeby podłączyć 5.1). Funkcje typu zabezpieczenia filmów bluray via hdmi mnie nie interesują, bo xbox będzie jedynym urządzeniem do niego podłączanym ever. Zastanawiam się tylko, czy faktycznie dsub ciągnie full hd bez problemów, robił ktoś może porównanie dsub vs hdmi?

obsługuje tą rozdzielczość bez najmniejszych problemów - wspominało o tym kilka osób w tym ja

a na na pierwszej stronie masz podlinkowany test gdzie było jakieś porównanie

 

 

To po co bylaby w ogole wersja HDA?

a komu przeszkadza 22" 1920x1080 praktycznie bez IL za 480 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dymy za info. W takim razie jestem pewien wyboru. A jesteś zadowolony z zakupu? Mam na mysli odwzorowanie kolorów, filmy, gry. Tak kusi mnie 24" ale czy to nie będzie juz za duzo? Tym bardziej ze nie siedze zbyt daleko od monitora.

A tak w sumie to kiedy on będzie łatwiej dostępny w Polsce. Na razie to jakieś pojedyncze ochłapy wynajduje. Ktoś się orientuje?

Pzdr.

Edytowane przez Didas82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś zadowolony z zakupu?

tak, jestem zadowolony :)

w grach rewela, kąty jak na TN są też bdb i nie stwarzają mi większych problemów gdy oglądamy coś we dwoje czy troje. kolory ok, szary ma delikatną tendencję to ocieplania się (lekko żółci) ale nawet nie próbowałem tego korygować, w pon podepnę go przez DVI bo widziałem na jakiejś chińskiej stronie porównanie dsub vs DVI i chyba właśnie na dsubie było jakby cieplej - sprawdzę. zresztą widziałem że jest podobnie na wielu bdb monitorach.

przy totalnej ciszy czasem można usłyszeć delikatne piszczenie przy wyświetlaniu niektórych obrazów ale nie ćwierka aż tak by było to męczące, mz jest ok.

ostrość żyletki to bez wątpienia jedna z większych zalet tych 22" FHD.

rozmiar czcionki wygodnie jest jednak delikatnie zwiększyć - lepszy komfort dla oka.

jakość powłok antyodblaskowych jest bdb. raczej nie ma problemów z efektem pyłu czy refleksami na matrycy.

 

są dwa minusy:

- przyciski do obsługi menu są mało intuicyjne i niewygodnie się nimi operuje po OSD (ale za to osd po polsku co pewnie nie jednemu wiele ułatwi)

- monitor wydaje dziwne dźwięki gdy się wyłączy. tzn dzieje się coś takiego że w cichym pokoju (np u mnie w nocy) co powiedzmy 30~60 sec słychać taki dźwiek...dziwny..jakby napięty plastik, albo coś szybko stygnącego..nie umiem tego dokładnie opisać. ale to tak co 30~60s trzask (ale taki cichy specyficzny) i sytuacja się powtarza bardzo długo..nawet nie potrafię określić ile ale na pewno ponad 30 min. nie pomaga odcięcie zasilania ani wyciągnięcie wtyczki z kontaktu.

i mogę powiedzieć że miał tak samo mój egz. E2200HDA i teraz ma E2200HD. wstępnie kontaktowałem się z serwisem i ponoć kwestia zasilacza tzn można serwisować ale mnie to na tą chwilę nie przeszkadza.

będę jednak wdzięczny jeśli każdy posiadacz tego modelu zwróci na to uwagę i napisze tutaj czy moja obserwacja się potwierdza :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obsługuje tą rozdzielczość bez najmniejszych problemów - wspominało o tym kilka osób w tym ja

a na na pierwszej stronie masz podlinkowany test gdzie było jakieś porównanie

No to ekstra.

 

a komu przeszkadza 22" 1920x1080 praktycznie bez IL za 480 zł?

Nie mi, dlatego ją kupiłem :D To było pytanie dotyczące postu Firekage, bo moje rozumowanie było takie, że jeśli zrobili monitor full hd z dsub only to to musi działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie mi, dlatego ją kupiłem :D To było pytanie dotyczące postu Firekage, bo moje rozumowanie było takie, że jeśli zrobili monitor full hd z dsub only to to musi działać.

A co ma szumienie obrazu z tym wspolnego? Ja taki monitor skreslam od razu , zagraj sobie dluzej w COD4 - to meczy. Gra jest ciemnawa , szare tla wiec widzisz "pulsowanie" obrazu. Cena jest , a raczej byla niska wiec ok , ale dzis to na pewno nie kosztuje 480 zl , jesli podchodzi pod 600 tak wole co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem sie jak na nim zagram, mam nadzieje ze nie masz racji. Moze grajac na xboxie z pewnej odleglosci nie bedzie to przeszkadzac.

I jak wrazniea ? Bo sam sie przymierzam zeby kupic ten monitor albo T2200HD.

Roznica w cenie jakies 100zl.

Jest jakas diamterlna roznica miedzy DVI a D-Sub ? Bo w sumie nie wiem czy warto przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...