Skocz do zawartości
eclip

Benq E2200hda E2200hd 21.5" Full Hd 1080p 16:9

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Taka , ze obraz nie pulsuje , nie masz na czarnawych - szarych tlach efektu "odswiezania" , to widac. Zagraj sobie w COD4 dla przykladu , tam misje nocne , zobaczysz ,ze na dsubie obraz "pulsuje". Widac to tak jakbys ogladal film , w ktorym to ktos filmuje monitor CRT - obraz jakby "latal". Cos podobnego tylko na mniejsza skale.

 

Swoja droga , modele T jesli mnie pamiec nie myli to wersje najbardziej okrojone : ama , senseye itd.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka , ze obraz nie pulsuje , nie masz na czarnawych - szarych tlach efektu "odswiezania" , to widac. Zagraj sobie w COD4 dla przykladu , tam misje nocne , zobaczysz ,ze na dsubie obraz "pulsuje". Widac to tak jakbys ogladal film , w ktorym to ktos filmuje monitor CRT - obraz jakby "latal". Cos podobnego tylko na mniejsza skale.

 

Swoja droga , modele T jesli mnie pamiec nie myli to wersje najbardziej okrojone : ama , senseye itd.

Senseye to afair tylko profile kolorów wiec można bez tego żyć.

A AMA. W sumie ja i tak gra od święta, najczęściej w jakiegoś RTS albo cos podobnego wiec dla mnie to mały problem.

No nic. A ktos jeszcze zauważył efekt pulsowania ? :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Napisz do Kosy , on w tym temacie sie udzielal , sam niedawno mial ten problem , z tego co pamietam to wystawic chcial go na Allegro. Nie pamietam czy jemu lepszy kabel pomogl , jesli tak to pojawia sie pytanie - czy warto doplacac do lepszego kabla DSUB czy doplacic tyle samo do DVI...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma szumienie obrazu z tym wspolnego? Ja taki monitor skreslam od razu , zagraj sobie dluzej w COD4 - to meczy. Gra jest ciemnawa , szare tla wiec widzisz "pulsowanie" obrazu. Cena jest , a raczej byla niska wiec ok , ale dzis to na pewno nie kosztuje 480 zl , jesli podchodzi pod 600 tak wole co innego.

rozumiem że grałeś na tym monitorze i odniosłeś takie wrażenie, tak? bo przyczyn zmęczenia wzroku może być bardzo wiele, włącznie z właściwą regulacją aż do osobistych preferencji - mnie np. słynne MVA od Benq wykańczało efektem pyłu.

 

Napisz do Kosy , on w tym temacie sie udzielal , sam niedawno mial ten problem , z tego co pamietam to wystawic chcial go na Allegro. Nie pamietam czy jemu lepszy kabel pomogl , jesli tak to pojawia sie pytanie - czy warto doplacac do lepszego kabla DSUB czy doplacic tyle samo do DVI...

no ale rozumiem że skoro podzielasz tą opinię to sam stwierdziłeś podobny efekt.

bynajmniej nie mam zamiaru polemizować na temat wyższości sygnału cyfrowego nad analogowym ale przyznam że nie mogę się dopatrzeć na tym monitorze (podłączonym analogiem) jakiegoś pulsowania. może kwestia ułożenia kabla, interferencji... nie mam czasu na instalowanie konkretnych tytułów ale jeśli podrzucisz mi full screena to chętnie się przyjrzę.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

rozumiem że grałeś na tym monitorze i odniosłeś takie wrażenie, tak? bo przyczyn zmęczenia wzroku może być bardzo wiele, włącznie z właściwą regulacją aż do osobistych preferencji - mnie np. słynne MVA od Benq wykańczało efektem pyłu.

Co ma zmeczenie wzroku do pulsowania obrazu? Zmeczenie pojawia sie , gdy lampy maja za mocno ustawione podswietlanie.

no ale rozumiem że skoro podzielasz tą opinię to sam stwierdziłeś podobny efekt.

bynajmniej nie mam zamiaru polemizować na temat wyższości sygnału cyfrowego nad analogowym ale przyznam że nie mogę się dopatrzeć na tym monitorze (podłączonym analogiem) jakiegoś pulsowania. może kwestia ułożenia kabla, interferencji... nie mam czasu na instalowanie konkretnych tytułów ale jeśli podrzucisz mi full screena to chętnie się przyjrzę.

Widzialem go to raz , dwa - co ma screen do pulsowania skoro fotka jest statyczna , a nie dynamiczna? Nadto widac to tylko na odcieniach szarosci w grach , ktore podalem wyzej , a robienie fotki aparatem juz wprowadzi znieksztalcenia. Beda widoczne pasy , wiec po grzyba w ogole zawracac sobie tym glowe?

 

Zrozumcie jedno , ceny zmienili sie , dzis nie dacie za niego 480 , a jesli ktos ma jeszcze doplaca do lepszego kabla etc. to moze sobie wybrac inny monitor.

 

Z mojej strony eot.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma zmeczenie wzroku do pulsowania obrazu? Zmeczenie pojawia sie , gdy lampy maja za mocno ustawione podswietlanie.

zmęczenie to bardzo szerokie pojęcie i na mój gust może go powodować źle dobrany kontrast, jasność, ostrość bądź różnorakie anomalia typu "efekt pyłu" czy "pulsowanie".

zresztą sam pisałeś o zmęczeniu spowodowanym "pulsowaniem":

Ja taki monitor skreslam od razu , zagraj sobie dluzej w COD4 - to meczy. Gra jest ciemnawa , szare tla wiec widzisz "pulsowanie" obrazu.

w tym kontekście Twoje pytanie jest bezzasadne bo zakładam że skoro sam o tym piszesz to nie pytasz mnie teraz - ale o co chodzi? :)

 

Widzialem go to raz , dwa - co ma screen do pulsowania skoro fotka jest statyczna , a nie dynamiczna? Nadto widac to tylko na odcieniach szarosci w grach , ktore podalem wyzej , a robienie fotki aparatem juz wprowadzi znieksztalcenia. Beda widoczne pasy , wiec po grzyba w ogole zawracac sobie tym glowe?

no wiesz, postawiłeś tezę że monitor nie nadaje się do gier i chyba warto by ją udowodnić. sam chętnie poszukałbym potwierdzenia tych słów ale nie dysponuję oryginalnymi kopiami, a nie chce mi się śmiecić systemu. wrzuć link do jakiegos dema i napisz jaki kadr i gdzie dokładnie mam obserwować - może wszyscy skorzystają i sprawdzą swoje monitory.

 

Zrozumcie jedno , ceny zmienili sie , dzis nie dacie za niego 480 , a jesli ktos ma jeszcze doplaca do lepszego kabla etc. to moze sobie wybrac inny monitor.

Z mojej strony eot.

ceny się zmieniły ale można przyjąć że praktycznie wszystkie i różnica została zachowana. oczywiście ja też jestem za tym by dołożyć kilka groszy i cieszyć się cyfrowym łączem ale mówimy tutaj o skrajnie tanim monitorze w swojej klasie więc trzeba wziąć pod uwagę że dla kogoś te kilka groszy może być barierą której może nie przeskoczyć. w takim układzie monitor może być niezłym rozwiązaniem nawet jeśli tylko z analogiem.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

zmęczenie to bardzo szerokie pojęcie i na mój gust może go powodować źle dobrany kontrast, jasność, ostrość bądź różnorakie anomalia typu "efekt pyłu" czy "pulsowanie".

zresztą sam pisałeś o zmęczeniu spowodowanym "pulsowaniem":

 

w tym kontekście Twoje pytanie jest bezzasadne bo zakładam że skoro sam o tym piszesz to nie pytasz mnie teraz - ale o co chodzi? :)

 

 

no wiesz, postawiłeś tezę że monitor nie nadaje się do gier i chyba warto by ją udowodnić. sam chętnie poszukałbym potwierdzenia tych słów ale nie dysponuję oryginalnymi kopiami, a nie chce mi się śmiecić systemu. wrzuć link do jakiegos dema i napisz jaki kadr i gdzie dokładnie mam obserwować - może wszyscy skorzystają i sprawdzą swoje monitory.

1 - 2. zle sie wyrazilem. Piszac "meczy" nie mialem na mysli zmeczenia fizycznego oczu ogladaniem czegos takiego , nie mialem na mysli takiego zmeczenia jakie pojawia sie , gdy jedziesz z kontrastem i brightnesem na full przez pare godzin. Na mysli mialem to , ze takie patrzenie w obraz denerwuje.

 

3. Przykro mi nie znam dem , na ktorych moglbys to sprawdzic. Pisalem , ze takie cos jest na COD4 (misje nonce , te szarawe) , to samo jest na rFactorze (widac to z kokpitu na modzie GTALL czy innym , gdzie kokpit jest szary) etc.

 

4. Tak , nie wykluczam , ze i kabel odgrywa tutaj role , ale jesli mialbym doplacic po kupnie 50 zl do kabla , to wole nawet 100 do DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem , ze takie cos jest na COD4 (misje nonce , te szarawe) , to samo jest na rFactorze (widac to z kokpitu na modzie GTALL czy innym , gdzie kokpit jest szary) etc.

na ilu monitorach, jakich i w jakich rozdzielczościach to sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Natywna , sprawdzalem to na kilku ale roznych firm , nie tylko benqa , kazdy z dsubem takie cos dawal. Sprawdzalem tez to na dsub/dvi - przelaczenie na DVI od razu eliminowalo ten problem. Choc jesli pytasz o ilosc Benqow to 1.

 

A , zapomnialbym. Tego efektu nie ma na pulpicie , nie ma w grach ktore sa jasne , nie zobaczysz tego np. w Gridzie , w Crysisie bedzie ciezko , nie zobaczysz tego w hitmanie , ale niech tylko beda odcienie szarosci etc. - pojawi sie od razu.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Kabel? DSUB , nie. Karty? Dwie , 9800GTX+ i 4870.

 

Co do dem , przypomnialem sobie - moze demo COD4 to pokaze , choc nie gwarantuje bo ta misja z dema jest "sloneczna".

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG ma niedługo wprowadzić monitory w formacie 16:9 HD od 21,5" do 27" w których będzie złącze HDMI , a co do wymagań róznych gier automatycznie lub też manualnie za sprawą jednego z przycisków będzie można dopasować format obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już monitor, ale nie mam jeszcze xboxa. Podłączony do kompa via mini displayport->przejsciowka na vga->kabel z zestawu obraz jest bardzo ladny, zwlaszcza podoba mi sie gleboka czern i baardzo rowne podswietlenie (nie widze zadnych jasniejszych czy ciemniejszych miejsc, jest gladko jak na crt). COD4 nie mam, ale GTA4 chodzi bardzo ladnie, rowniez w nocy. Nie widze zadnych problemow, ale rozdzielczosc to nie full hd (chcialbym na lapie moc uruchomic gta4 w fullhd :D ). Dam znac co bedzie jak podlacze xboxa.

 

Aha, większość specyfikacji jakie widziałem podawała, że monitor ma matrycę glossy, co jest nieprawdą. Jest jak najbardziej matowa co jest dla mnie wielką zaletą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG ma niedługo wprowadzić monitory w formacie 16:9 HD od 21,5" do 27" w których będzie złącze HDMI , a co do wymagań róznych gier automatycznie lub też manualnie za sprawą jednego z przycisków będzie można dopasować format obrazu.

Benq E2200HD ma HDMI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

FP93GP tez u nas nie byl praktycznie dostepny , nie bierz tego za wykladnie. Dam przykald , Agito ma bodajze MSI 4850 na Heatpajpach - tego modelu u nas hurtownie nie maja , dowiadywalem sie i to ponoc na Eu. Zach. wiec ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ewentualny serwis monitora - czy w razie gdy padnie (a tak może przecież być) nie otrzymam z powrotem okrojonej wersji czyli E2200HDA z wyjaśnieniem że taki jest tylko dostępny w Polsce.

hmmm no z tego co tu czytam to taki zwyczaj ma właśnie zdaje się LG ;)

ja od siebie powiem że to właśnie przez serwis Benq realizowałem wymianę mojego E2200HDA na E2200HD - nie chodziło o usterki sprzętowe ale o kwestie formalne i otrzymałem taką propozycję wymiany od producenta.

dlatego wydaje mi się że serwis nie ma problemów tej natury.

faktem jest że gdy przeglądałem różne fora jakieś 1.5 mca temu to ludzie z różnych zakątków świata narzekali na długi czas realizacji zamówień.

trudno mi porównywać moce produkcyjne ale podejrzewam że LG czy Samsung mają na tym polu sporą przewagę. do tego dochodzi z pewnością ich bardzo silna pozycja na rynku krajowym i pewnie dlatego nie tak prosto tym monitorom znaleźć się w ofertach hurtowni. gdy dzwoniłem do Actiona to zasłaniali się dystrybutorem i dostawcą, który rzekomo im go nie oferuje.

pudło które go mnie dotarło z E2200HD było oklejone taśmami z Pronoxu więc zainteresowanym tym modelem polecam kontakt z product managerem tej marki w ich siedzibie.

to że pewne rynki mają wyższe priorytety jest też chyba jasne, a skoro popyt przewyższa podaż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko ładnie i pięknie.

Tylko nie zastanawia was jedno - dlaczego ten E2200HD nie jest u nas w Polsce osiągalny?

Czy jest za dobry i za tani na nasz rynek czy może fabryka wycofała się już z jego produkcji?

Mnie bardziej zastanawia ze ceny calej serii ida w gore jak szalone 0o.

LG ma niedługo wprowadzić monitory w formacie 16:9 HD od 21,5" do 27" w których będzie złącze HDMI , a co do wymagań róznych gier automatycznie lub też manualnie za sprawą jednego z przycisków będzie można dopasować format obrazu.

Skad to info ?

Mam już monitor, ale nie mam jeszcze xboxa. Podłączony do kompa via mini displayport->przejsciowka na vga->kabel z zestawu obraz jest bardzo ladny, zwlaszcza podoba mi sie gleboka czern i baardzo rowne podswietlenie (nie widze zadnych jasniejszych czy ciemniejszych miejsc, jest gladko jak na crt). COD4 nie mam, ale GTA4 chodzi bardzo ladnie, rowniez w nocy. Nie widze zadnych problemow, ale rozdzielczosc to nie full hd (chcialbym na lapie moc uruchomic gta4 w fullhd icon_biggrin3.gif ). Dam znac co bedzie jak podlacze xboxa.

Moglbys napisac jak wyglada czcionki przy FullHD na DSUB ? Nie chodi o to czy sa male czy nie (bo male == lepsze, przynajmniej dla mnie), raczej chodzi o to czy sa ostre, nie rozplywaja sie, rozmazuja, inne podobne defekty (;. Edytowane przez iniside

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK pograłem dziś parę godzin w Vikinga, gdzie akcja praktycznie cały czas dzieje się w nocy i żadnego migotania czy innych ekscesów nie zaobserwowałem. Obraz oglądam jednak z jakichś 2m. Zero jakiegokolwiek smużenia, mogę śmiało polecić jako tani fullhd ekran do konsoli (nie widzę sensu kupowania do tego modelu z cyfrowymi złączami).

 

Czcionki hmmm... są OK, tak na 7/10. Bardziej rozpłynięte niż na macbooku pro, ale nie irytująco. To niestety jedyne odniesienie jakie mam. Można się tym bawić zmieniając ustawienia ostrości, ale na najwyższym ustawieniu (wygląda to jakby ustawić antialiasing 2x) obraz jakby trochę drży. Poniżej najwyższego jest ok i możesz sobie wybrać czy chcesz czcionki bardziej czy mniej ostre. Do pracy z kompem przemyślałbym wersję z DVI (jeśli to faktycznie daje ostrzejszy obraz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

OK pograłem dziś parę godzin w Vikinga, gdzie akcja praktycznie cały czas dzieje się w nocy i żadnego migotania czy innych ekscesów nie zaobserwowałem. Obraz oglądam jednak z jakichś 2m. Zero jakiegokolwiek smużenia, mogę śmiało polecić jako tani fullhd ekran do konsoli (nie widzę sensu kupowania do tego modelu z cyfrowymi złączami).

To podejdz do ekranu komputerowego podpietego do kompa i patrz na 22 cale z odleglosci 30 cm. Jesli dobrze rozumiem grales na X360?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sens jest zawsze miec polaczenie cyfrowe - widac nie masz pojecia o podstawowych roznicach a najwazniejsza to brak jakichkolwiek ustawien geometrii=idealnie odwzorowany obraz

tego na dsub nie osiagniesz nigdy - mozesz sie co najwyzej zblizyc do idealu tracac pare godzin na idealne ustawienie parametrow ekranu....potem polozysz obok kabla vga zasilacz od xboxa i cala twoja praca z ustawieniami momentalnie pojdzie na marne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No cały czas piszę że właśnie po to go kupiłem.

Wlasnie o tym pisalem , nie zwraca sie na to uwagi grajac na konsoli , bedac oddalonym. Pograj w GOWa na PC , w COD4.

 

sens jest zawsze miec polaczenie cyfrowe - widac nie masz pojecia o podstawowych roznicach a najwazniejsza to brak jakichkolwiek ustawien geometrii=idealnie odwzorowany obraz

tego na dsub nie osiagniesz nigdy - mozesz sie co najwyzej zblizyc do idealu tracac pare godzin na idealne ustawienie parametrow ekranu....potem polozysz obok kabla vga zasilacz od xboxa i cala twoja praca z ustawieniami momentalnie pojdzie na marne....

To sie zgadza , ot - lampka biurkowa "made in China' czy glosniki "made by PRC" na biurku i mamy to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sens jest zawsze miec polaczenie cyfrowe - widac nie masz pojecia o podstawowych roznicach a najwazniejsza to brak jakichkolwiek ustawien geometrii=idealnie odwzorowany obraz

tego na dsub nie osiagniesz nigdy - mozesz sie co najwyzej zblizyc do idealu tracac pare godzin na idealne ustawienie parametrow ekranu....potem polozysz obok kabla vga zasilacz od xboxa i cala twoja praca z ustawieniami momentalnie pojdzie na marne....

Albo wydasz 100zl wiecej na hdmi po czym NIE polozysz zasilacza, listwy zasilajacej i mikrofali obok kabla i nie bedziesz gral w rozplatywanie pajeczej sieci w nocy. Boze, ludzie, do gry na konsoli ten monitor jest naprawde super i tylko tyle chce powiedziec!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o modelach T2200HD / T2200HDA i który lepszy? Zależy mi na 22' nie 24' w Full HD, ofc cały czarny, DVI albo HDMI, dobre odzwierciedlenie kolorów etc. i się zastanwaim czy Benek podoła. Monitor głównie do gier ;] Coś lepszego w tej klasie jest?

 

http://benq.com/products/LCD/?product=1388&page=gallery

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Albo wydasz 100zl wiecej na hdmi po czym NIE polozysz zasilacza, listwy zasilajacej i mikrofali obok kabla i nie bedziesz gral w rozplatywanie pajeczej sieci w nocy. Boze, ludzie, do gry na konsoli ten monitor jest naprawde super i tylko tyle chce powiedziec!

Zrozum , ze ten temat nie dotyczy "mojego monitora pod konsole" , a monitora do roznych zastosowan. To temat zbiorczy.

 

Co sądzicie o modelach T2200HD / T2200HDA i który lepszy? Zależy mi na 22' nie 24' w Full HD, ofc cały czarny, DVI albo HDMI, dobre odzwierciedlenie kolorów etc. i się zastanwaim czy Benek podoła. Monitor głównie do gier ;] Coś lepszego w tej klasie jest?

 

http://benq.com/products/LCD/?product=1388&page=gallery

Seria T jest cieta seria , tam jesli dobrze pamietam nie ma amy , senseye , matryca to 5ms. Wczesniej pisano bodajze o tym. :| , ale nie chce mi sie cofac stron :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozum , ze ten temat nie dotyczy "mojego monitora pod konsole" , a monitora do roznych zastosowan. To temat zbiorczy.

A teraz ty przeczytaj chociaż jeden mój post i zobacz o czym piszę? Że to dobry monitor do konsoli czy że to dobry monitor do konsoli, CADa, Photoshopa i kto wie czego jeszcze? Dyskusja dla mnie wyczerpana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...