Skocz do zawartości
eclip

Benq E2200hda E2200hd 21.5" Full Hd 1080p 16:9

Rekomendowane odpowiedzi

Sterowniki z płyty (bez sterowników było to samo) system windows XP...

 

Jedynie co moge wywnioskować, to to że dla tego monitora przejście z białego na czarny i spowrotem na biały nie jest zabójcze, tylko srebrny - szary na biały i spowrotem...

 

Co jest w sumie bardzo dziwne, sprawdzałem też inny monitor ostatnio na uczelni - Fujistsu Siemens, zapewne nie pierwszej klasy, on miał już ewidetne smużenie wszędzie - poza własnie szarymi kolorami, gdzie wszystko było wręcz idealne, zupełnie na odwrót -_-

 

Podczas ruchów myszki w jakiś grze akcji (typu battlefield 2) ewidętnie obraz robi się rozmazany (w stosunku to monitora CRT ktorego testowalem jednocześnie z LCD, (tryb klonowania) może tak mają niestety wszystkie LCD - ja osobiście tego niewiem, to mój pierwszy LCD w moim kompie... ) i jeżeli są jakies napisy ledwo ledwo idzie je odczytać, nie zapominawszy oczywiście o ciągnącym się tuż za obiektem na szarym-srebrnym itd polu białe jego lub to obramowanie lub to "duch"...

 

Szkoda że żadna z recenzji o tym nie pisała, tak jak przepuszczałem, większość jest sponsorowana i nie odzwierciedlają tego co jest w rzeczywistości... A wielka szkoda...

 

P.S

 

Karta graficzna to Geforce 8600 GT Palit Sonic +...

Edytowane przez Coyotos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam Twoje obserwacje na moim monitorze. tzn w przypadku tego dziwnego ducha winne jest AMA. wyłączeenie tej opcji powoduje normalne smużenie. tak to bardzo dziwne, że nikt dotąd nie zwrócił na to uwagi.

ja dotąd miałem domyślnie wyłączone i dowiaduję się teraz o tym mankamencie, a też sporo czytałem.

jednak teraz odpaliłem Wiedźmina z AMA i nie ma odczuwalnej różnicy o której piszesz. w jakiej grze rozmazuje się obraz i czy po wyłączeniu AMA to ustaje?

zrób fotkę postaci w grze za którą ciągnie się ten cień - ustaw aparat na samowyzwalacz i połóż skierowany na monitor a sam zadbaj o ten efekt na ekranie. co prawda wiem jak wygląda ten efekt ale jeśli pokażesz jak negatywny może być wpływ AMA na funkcjonalność monitora to może być cenna informacja.

 

te czcionki na zakładkach to kwestia regulacji parametru Sharpness w OSD. tryb standard ma możliwość jego regulacji - pozostałe tryby niestety nie :(

w pozostałych trybach ten parametr ma wartość 1 a dla Standard ma wartość 3. jeśli zmienisz na 1 to zobaczysz że efekt jest taki jak na innych trybach.

z tego co widzę chodzi tu o miejscowe podnoszenie kontrastu na krawędziach tych literek - jak spojrzysz z bliska tak od spodu to zobaczysz że dostają na krawędziach kontrastującą poświatę. z większej odległości oko odbiera to jak wyostrzenie obrazu. szkoda, że nie można tego regulować w innych trybach niż Standard :?

jeśli po zmianie rozdzielczości czy trybu również na Standard masz mniej czytelny tekst to włącz wtedy OSD i sprawdź czy wartość Sharpness zmieniła się na 1 (potwierdź tu tą sytuację i spróbuj znaleźć taką operację która wywołuje zmianę Sharpness dla Standard - wtedy sprawdzę czy u mnie też to występuje bo na tą chwilę nie zdołałem tego wywołać).

 

Potwierdzam również, że AMA (cień) potrafi się samoczynnie wyłączać mimo aktywnego AMA w OSD. dzieje się tak, jak wspomniałeś, np przy zmianie rozdzielczości. Prawdopodobnie będę to reklamował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ciekawa rzecz poruszyliscie , moj HP ma "odpowiednik" waszego AMA , z tym ze ja gram na wylaczonym i nie mam cieni itd. Widocznie , z tego co sie dowiadywalem , czasy srednie , ktorych nikt nie podaje sa w nim slabe dlatego macie to cos. Moj HP ma 3ms gtg w momencie , gdy ovserdrive da sie na on , ale ja gram non stop na off - rFactor czyli bardzo plynna i szybka gra - i nie mam takich akcji. Dodam , ze na FP93GP smuga ciagnela sie za autami w rFactorze , a on mial 8ms i brak overdrive ,a z tego co ja wiem to przy wylaczonym overdrive ma sie wlasnie czas kolo 8ms - ale tutaj ida srednie :] , jeden ma lepsze , inny gorsze.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może inaczej - ja do tej pory nie miałem włączonego AMA i nie stwierdziłem żadnych problemów w grach. teraz po włączeniu AMA i odpaleniu jednej gry również nie mogę powiedzieć by coś zmieniło się na niekorzyść ale nie wykuczam że kolega lepiej to sprawdził i dlatego proszę o jakieś sensowne foto.

 

co do problemów z duchem powstającym po włączeniu AMA - potwierdzam jak również to że efekt czasem samoczynnie znika po zmianie rozdzielczości i stąd wniosek że funkcja sama się dezaktywuje mimo iż nie powinna.

 

sam efekt AMA wygląda dokładnie jak w opisie i występuje w różnych barwach jako taki jednolity cień (?)

czasem jasny czasem w innym kolorze.

zrobiłem dwie fotki przy czym w tej pierwszej jaśniejszej wersji (tło posta purepc) przełączyłem jeszcze tryb ze Standard na Dynamics po włączeniu AMA (zgodnie z sugestią że efekt jest wtedy bardziej widoczny)

te ciemniejsze są na standardowym pulpicie Visty oba w trybie Dynamics (różnią się tylko AMA)

tak to wygląda:

 

post-879-1237652359_thumb.jpg

 

przyznam, że niezły syf

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Rozumiem co masz na mysli. Sprawdzalem u siebie na overdrive on i nie mam tych czarnych tel , ani tego bialego duszka.

 

Rozumiem co masz na mysli. Sprawdzalem u siebie na overdrive on i nie mam tych czarnych tel , ani tego bialego duszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ostatnią usterkę Coyotos - faktycznie monitor potrafi jakby zmienić czasem w trybie Standard parametr Sharpness na 1 (jednak w OSD pozostaje wtedy wciąż cyfra 3) i litery na zakładkach wyglądają jak przeostrzone na innych trybach (mają jasne halo).

 

co do trybu AMA w tym i innych monitorach BenQ i uroków tym podobnych dopalaczy - można je wspaniale sprawdzić za pomocą strony http://cyberfoto.pl

tło idealnie współgra z kolorem tekstu więc wystarczy werjść tylko na jakiś topic który wymaga przewijania i można uzyskać takie efekty:

 

post-879-1237846027_thumb.jpg

 

post-879-1237846043_thumb.jpg

 

post-879-1237846061_thumb.jpg

 

 

AMAzing :blink:

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...