Skocz do zawartości
eclip

Benq E2200hda E2200hd 21.5" Full Hd 1080p 16:9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Monitor Full HD 21.5" format 16:9 przystępnej cenie jak na swoje parametry.

Ekran podświetlają tylko dwie lampy nowej generacji zamiast tradycyjnie 4.

Maksymalne zużycie energi 45W.

 

Specyfikacja:

 

Screen Size - 21.5" Wide

Product Color - Glossy Black

Resolution - 1920x1080

Pixel Pitch - 0.248

Brightness - 300 cd/㎡

Contrast Ratio - 1000:1 (DCR:10000:1 )

Response Time - 5ms

Display Area - 476.64x268.11 (mm)

Display Color - 16.7 million

Viewing Angle - 170/160 (L/R;U/D) (CR>=10)

Input Signals - D-sub / Audio in / Headphone Jack

Horizontal Frequency - 30 ~ 83 (KHz)

Vertical Frequency - 50 ~ 76 (Hz)

Video Bandwidth 25 ~ 205 (MHz)

Color Temperature - Reddish / Normal/ Bluish / user mode

Power Consumption - 45W(max)

Power Supply - Built-in

Speakers - 2 x1W

Features - Senseye+PhotoOSD Language : 17 languages

Adjustments - Tilt -5/20 (down/up)

Dimensions - 522.8x407.8x186.8 (mm)

Weight - Net Weight 4.8 kg Gross Weight 6,1 kg

Accessories (Standard) - Quick start guide, User manual CD, VGA, Audio cable

Vista Certification - Basic

 

Dołączona grafika

 

 

Obydwa modele mają gniazdo D-Sub, model T2200HD ma także gniazdo DVI-D z obsługą HDCP.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dziękuje i pozdrawiam.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten monitor w jednym sklepie komputerowym. Prezentuje się ładnie, napewno byłby niezłą ozdobą każdego biurka. Parametry też dobre. Nie potrafię nic powiedzieć o jakości obrazu, zbyt krótko go oglądałem. Tak jak napisał seamenpl w dzisiejszych czasach brak jakiegokolwiek złącza cyfrowego jest co najmniej konstrukcyjnym niedopatrzeniem, choć ja wolę nazywać rzeczy po imieniu więc powiem że to po prostu jawna kpina. Nie wróżę temu monitorowi świetlanej przyszłości, raczej przepadnie w tłumie podobnych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Kalin20 widziałem przez chwilę ten monitor w sklepie. Prezentuje się ładnie. Stał obok LG W2242S-SF i widać było że ma ładniejsze kolory oraz że jest minimalnie mniejszy. Jest też wersja z DVI i HDMI, nazywa się E2200HD i tą radze sie bardziej zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ta kase jak na fullhd to ten monitor nie ma zadnej konkurencji - dalem 560 zeta - smiech na sali.....

 

kolego na analogu bezproblemowo uzyskasz 2048x1536 - to jest max rozdzialka dla dsub - trzeba miec tylko na uwadze ze byle zaklocenie bedzie mialo wplyw na jakosc obrazu - testowalem z grubsza w dwoch miejscach - w jednym bylo ok w drugim obraz lekko drzal

kolory spoko - nie za wysoka jasnosc ale czego sie spodziewac z tak niskim poborem mocy?az nie zal pradu zostawiajac go wlaczonego....

 

co do hdcp to nie ma czegos takiego i miec nie moze bo hdcp moze byc stosowane wylacznie w polaczeniach cyfrowych - ale w sumie na co to komu jak malo kto oglada jeszcze bluray na kompie.....

cala reszta chodzi ok, wyglad monitora bardzo ladny, slaba regulacja kontow nachylenia

 

ale full hd da sie ogladac i wyglada calkiem niezle - za ta cene lepsze to niz inne marne 22" na dsub....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co zdążyłem się dowiedzieć to póki co E2200HD na razie nie pojawił się w ofercie dystrybutora i próżno go szukać w hurtowaniach (ponoć).

czym to jest spowodowane? sprzęt jest stosunkowo nowy więc podejrzewam, że są rynki o większym priorytecie niż nasz krajowy. do tego zapewne przedstawiciele marek o ugruntowanej pozycji na naszym rynku z pewnością zadbają o to by kolejny konkurencyjny produkt znalazł swoje miejsce w szeregu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie te monitory wypadły w tym teście. Trochę dziwią problemy ze skalowaniem w 24 calowym modelu - 22 radzi sobie o niebo lepiej. Właśnie jak to jest w obecnych grach - ta nietypowa jak na monitor komputerowy rozdzielczość 1920x1080 jest normalnie obsługiwana??? Czy są problemy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasność jest w zupełności wystarczająca.

bardzo dobra ostrość, monitor przyjemnie miękko rysuje.

co do różnic pomiędzy 1680x1050 to nie ma to aż tak znaczącego wpływu na rozmiar czcionek jak niektórzy sugerują.

już 1680x1050 często zmusza użytkowników to zwiększenia rozmiaru w celu poprawienia komfortu pracy i wydaje mi się że tu jest bardzo podobnie. w końcu różnica w wysokości to raptem 30px więc przy tej powierzchni rozmiar czcionki wygląda bardzo podobnie, komfort pracy również.

do gier można przeskalować go na 1280x720 (utrzymujemy stosunek boków i jakość obrazu jest co najmniej zadowalająca).

kolory wg mnie wyglądają bdb. szukałem jakichś detali na zdjęciach i puszczałem gradient B&W porównując z moim starym CRT ale nie mogę doszukać się poważniejszych różnic.

może ktoś podrzucić jakieś testowe screeny dostępne online na których można sprawdzić taki panel?

tak wygląda podświetlenie:

http://product.pcpop.com/000111625/Picture/000946613.html

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21.5" przy takiej rozdzialce to sprzet dla masochistow.

 

Nie dosc , ze trzeba wybulic jak za zboze , zeby miec kompa na ktorym da sie grac w Full HD to jeszcze wielkosc plamki nadaje sie glownie dla fanatycznych wielbicieli powiekszania czcionek we wszystkim.

 

Do tego dochodzi fakt, ze zmniejszono ten wazniejszy z wymiarow czyli wysokosc ekranu , a wiec mniej tekstu zmiesci sie na ekranie w stosunku do klasycznego 16:10 1920x1200.

 

 

IMHO jest to sprzet zrobiony tylko w jednym celu - jako tani wyswietlacz do xboxa 360.

 

@Kalin20 - prawie wszystkie nowe gry obsluguja FULL HD, zwlaszcza multiplatformy majace wspolna wersje z konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21.5" przy takiej rozdzialce to sprzet dla masochistow.

 

Nie dosc , ze trzeba wybulic jak za zboze , zeby miec kompa na ktorym da sie grac w Full HD to jeszcze wielkosc plamki nadaje sie glownie dla fanatycznych wielbicieli powiekszania czcionek we wszystkim.

 

Do tego dochodzi fakt, ze zmniejszono ten wazniejszy z wymiarow czyli wysokosc ekranu , a wiec mniej tekstu zmiesci sie na ekranie w stosunku do klasycznego 16:10 1920x1200.

 

 

IMHO jest to sprzet zrobiony tylko w jednym celu - jako tani wyswietlacz do xboxa 360.

 

@Kalin20 - prawie wszystkie nowe gry obsluguja FULL HD, zwlaszcza multiplatformy majace wspolna wersje z konsola.

standardowo w 22" masz 1680x1050 więc tekst wcale nie robi się jakiś znacząco mniejszy przez 30px no chyba że podważasz sens 22" ogółem.

cena jest akurat największym atutem obok niskiego IL.

monitor bardzo ładnie się skaluje i jeśli faktycznie sprzęt zacznie Cię dusić to nie odczujesz utraty jakości jeśli zjedziesz do 1280 i nie będziesz się przyglądał każdej kreseczce.

nawiasem mówiąc odpalałem wiedźmina FulHD z AAx4 i FA maks na moim konfigu i o dziwo wędrowało się nawet bez irytujących zacięć.

przestrzeń do pracy na 22" jest całkiem spora więc nie demonizujmy tych ubytków.

do zabawy czyli granie i oglądanie filmów jak za 530 zł to jak ktoś tutaj wspomniał (śmiech), rewelacja.

wstępnie robi bdb wrażenie ale jak się nim dłużej pobawię to przekażę krytyczne uwagi bo pewnie coś się w tej klasie cenowej nazbierać musi ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jasne że fajnie by było gdyby miał - model bez A na końcu spełnia to kryterium ale ponoć jeszcze nie zagościł na naszym rynku. na zachodnich to różnica ok 100 zł.

 

przy takich rozdzielczościach ważna jest jakość sygnału analogowego podawanego przez kartę i odpowiedniej jakości kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czyli mowiac inaczej masz obecnie monitor za 600 zl , ktorego jakosc uzalezniona jest od analoga , pomijajac karty bo to nie era startych gratow , wplyw na jakosc bedzie mial kabel jaki dostaniesz do tego monitora. Skoro mamy niska cena za caly panel tak i nie spodziewajmy sie cudow po kablach , wiec albo kupujemy cos konkurencji co ma dvi (liczac cene lepszego kabla olewamy Benqa) i podobna lub taka sama cene , albo doplacamy do modelu A...

 

Juz to nie blyszczy...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiąc inaczej za ~600 zł powinny być dostępne te z DVI :D

kabel analogowy dołączony w zestawie wygląda tak samo jak te sprzedawane z monitorami LG, NECa czy Samsunga czyli standard - nie są to jakieś dodatkowo ekranowane grube wiązki jakie zwykle spotyka się w monitorach CRT.

generalnie nie ma z nim jednak żadnego problemu w zakresie interferencji czy pogorszenia sygnału - tzn. przynajmniej na ta chwilę tego nie zauważyłem.

czy błyszczy? bardzo niski IL i wysoka rozdzielczość to zalety na tle konkurencji oraz niski pobór mocy. jeśli bierzemy pod uwagę monitory bez DVI to zależność związana z kartą czy kablem tyczy się tak samo konkurencyjnych monitorów jak tego Benq.

btw. takie grubsze kable z filtrami ferrytowymi to był chyba niedawno wydatek rzędu 20 zł

ale jak wspomniałem kabel nie odbiega od tych dołączanych do innych monitorów więc nie róbmy siary ;)

model z HDA to właśnie analog więc jeśli dopłacamy to raczej do HD

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ten niski IL - w COD4 czy rFactorze bedzie znaczny? To sa gry jak CS , wedlug Simracingu monitory z 5ms GTG smuza na zakretach w tej grze :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak pisałem wyżej kabel jest czuły na zakłócenia - obraz lekko potrafi drżeć - ale jak się zapewni bezakłóceniową prace to jest ok.

Jednak trzeba chwilke spędzić na dostrojeniu co kompletnie odpada przy dvi/hdmi bo poprostu mamy pixel 1:1.

Jest napewno bardzo ładny.

I nie za jasny no ale ekonomiczny bardzo - chyba na jednej świetlówce.

W cenie do 600 w znaku znalazłem tylko jeden model chyba Hundai(chyba z dvi ale tylko chyba) - więc nie miałem wyboru w sumie a kupno na już i na raty.

Jak na taka kasę to luzik - leżaki magazynowe CRT po tyle kupowałem - fakt z BNC ale jednak :).

Generalnie i tak większośc osób ma małe biurka i siedzi blisko monitora :) więc wielkośc pixela nie robi wielkiej różnicy.

Więcej potestować nie mogłem bo to zamówionko było.

ps.Zauwazyłem po uruchomieniu problemik ze skalowaniem.Odpaliłem monitor i ciach do menu.Bios z kompa na początek co by się wyświetlało i sprawdzam w ustawienia - kliknałem w jakieś i kaszanka - obraz na pół ekranu i jakiś pokaszaniony jakby z uszkodzonej matrycy.Musiałem wyłączyć od prądu i poczekać troszkę zanim mu przeszło.Coś może nie tak z odświeżaniem - menu chodziło ok ale nie dało się przywrócić oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak pisałem wyżej kabel jest czuły na zakłócenia - obraz lekko potrafi drżeć - ale jak się zapewni bezakłóceniową prace to jest ok.

Jednak trzeba chwilke spędzić na dostrojeniu co kompletnie odpada przy dvi/hdmi bo poprostu mamy pixel 1:1.

Jest napewno bardzo ładny.

I nie za jasny no ale ekonomiczny bardzo - chyba na jednej świetlówce.

W cenie do 600 w znaku znalazłem tylko jeden model chyba Hundai(chyba z dvi ale tylko chyba) - więc nie miałem wyboru w sumie a kupno na już i na raty.

Jak na taka kasę to luzik - leżaki magazynowe CRT po tyle kupowałem - fakt z BNC ale jednak :).

Generalnie i tak większośc osób ma małe biurka i siedzi blisko monitora :) więc wielkośc pixela nie robi wielkiej różnicy.

Więcej potestować nie mogłem bo to zamówionko było.

ps.Zauwazyłem po uruchomieniu problemik ze skalowaniem.Odpaliłem monitor i ciach do menu.Bios z kompa na początek co by się wyświetlało i sprawdzam w ustawienia - kliknałem w jakieś i kaszanka - obraz na pół ekranu i jakiś pokaszaniony jakby z uszkodzonej matrycy.Musiałem wyłączyć od prądu i poczekać troszkę zanim mu przeszło.Coś może nie tak z odświeżaniem - menu chodziło ok ale nie dało się przywrócić oryginału.

Kupilem czysto testowo w MM, troche przelacilem, ale mam 7 dni na sparwadzenie, jak nie spodoba sie to doplace do lepszego-niestety sie spodobal;). Przejscie z crt IBM 21' P275 wypadło pozytywnie, poza gradientami oczywiscie. Jedyne co po nim pozostalo, to kabel d-sub(taki umozliwiajacy 2048 x 1536@75 Hz , kiedys kosztowal majatek jak na zwykly kabel). Dla porownania drugi komp z asusem 20' po dvi. Pomimo dokladnych ogledzin jakiejs konkretnej roznicy nie zauwazylem. Do 600zl nie ma co narzekac zbytnio. Powyzej wiadomo-sa lepsze monitory. Potwierdzam fakt b.dobrego skalowania do 720p. W sam raz do Crysisa:). W stosunku do 1600x1200 w starym crt nie odczuwam dyskomfortu. Czcionki nawet staly sie wyrazniejsze, nie musze tez czekac okolo godz. na rozgrzanie monitora i uzyskanie prawidlowych paramatrow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak pisałem wyżej kabel jest czuły na zakłócenia - obraz lekko potrafi drżeć - ale jak się zapewni bezakłóceniową prace to jest ok.

Jednak trzeba chwilke spędzić na dostrojeniu co kompletnie odpada przy dvi/hdmi bo poprostu mamy pixel 1:1.

u mnie nic nie drży - sprawdzałeś jak zachowują się w tym miejscu inne lcd na d-sub?

 

Generalnie i tak większośc osób ma małe biurka i siedzi blisko monitora :) więc wielkośc pixela nie robi wielkiej różnicy.

właśnie robi różnicę bo przestajesz go dostrzegać siedząc bliżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tabelkę w teście na anandtech podlinkowanym stronę wcześniej - patrz na kolumnę VGA jeśli pytasz o model HDA bo tylko takie wyjście posiada.

 

dodam, że monitor naprawdę ładnie rysuje i widać różnicę zwłaszcza w zdjęciach, które na lcd z większym pixelem jednak lubią się tu i tam przeostrzyć, zwłaszcza gdy siedzimy przy biurku.

wg mnie ten mniejszy rozmiar pixela jest świetny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Truth Is Out There

przejrzyj cały test, dowiesz się też wielu innych rzeczy zanim znowu zapytasz ;)

 

 

A tak udało mi się znaleźć to co mnie ciekawiło :D

 

Tylko nie rozumiem o co chodziło im z tą niezbyt dopasowaną rozdziałką 1680x1050.

 

A i jeszcze jedno pytanie-która z tych rozdziałek jest Full aspect-1680x1050 czy 1600x1200 ?

 

http://www.anandtech.com/displays/showdoc....?i=3449&p=3

 

 

PS: Jak się ogląda filmy divx w wyższych rozdziałkach (t.zn jaka jest jakośc obrazu)na e2200hda ?

Edytowane przez Lyffas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...