Skocz do zawartości
nezza

Edifier S550

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę tak, Tuska na pal on nam tu chciał Irlandię robić bandyta jeden :lol2: dobrze że mu to wolno idzie, jakby nam zrobił to by to forum świeciło pustakami bo znając jego magiczne zdolności zrobiłby hokus pokus i ceny byłby jak w Irlandii a zarobki jak w Polsce.

X-fi takie jak moje 122euro O_O 450 zeta lol ja rok temu niecały dałem za nówkę sztukę 360zł i za 400 sprzedałem a ostatnio za używkę do zastąpienia OEM'a dałem 250 zł dziękować PClabowi za Hype dla Xonarów :) ludzie kupowali dla DDL a teraz DDL ma i X-fi :lol2: a niedługo DTS Connect.

Z-5500 450e OMG to według dzisiejszego kursu prawie 1700 zeta to teraz ci się zupełnie nie dziwię też bym nie kupił logów za taką kasę nawet gdyby mnie kijem bili :) u nas kosztują około 220-250e i fakt wykonanie logów na pewno gorsze za to logi mają bdb głośniczki szkoda że tylko 3 calowe ale pamiętam jeszcze jakiś czas temu były dostępne za ponad 30$ sztuka a ostatnie jakie na ebay widziałem to 20$ no i DSP i przetwornik.

Teraz zaczynam rozumieć w czym rzecz wolałeś pójść wziąć co było niż bawić się sprowadzania, transporty itd. w sumie też tak wolałem mam w mieście all-net u nich sprzęt jest szybko lub od razu tanio i nie tną w ch..ptaka z gwarancją a w sumie to jest dla mnie ważne bez problemowa obsługa i użytkowanie i moje prywatne zadowolenie :)

 

Ps.

Uprzedzam że jak dorwiesz się do HD595 to raczej skończysz słuchanie nuty na głośnikach i ich mankament pójdzie w nie pamięć bo w filmach każdy droższy zestaw 5.1 sobie radzi przyzwoicie END OT

Art385. 122 euro dla Irlandczyka to jak dla Polaka 122zł, a nawet trochę mniej. Czy dalej uważasz, że X-fi jest drogi w Irlandii? Sprzęt w Irlandii jest WIELKOKROTNIE tańszy niż w Polsce. U nas laptop to przykładowo 1800zł u nich 600 euro. Pamiętam jak przeglądałem ceny klawiatur w sklepach irlandzkich i zajrzał mi przez ramię mój irlandzki współpracownik. Powiedziałem mu, że coś drogie te klawiatury u nich, bo kosztują ponad 100 euro (już nie pamiętam o jaki model chodziło). Gość się zdziwił i stwierdził, że 100 euro to mało.

 

Dla nas przeliczanie ma sens. Ale jeśli mieszkasz na stałe w Irlandii, jeśli się przestawisz na ich ceny to nagle się okazuje, że tam jest bardzo tanio. Ja zarabiałem około 1600 euro miesięcznie. Wspomniany laptop to około 500-600 euro... W Polsce na tej samej posadzie zarabiałbym 2000-2500zł, ale najtańszy przyzwoity laptop to ile? 1500? 1800zł? Wyraźnie widać stosunek cen do zarobków..

 

Jeszcze Ci zacytuję tylko to co kiedyś napisałem kumplowi, który twierdził, że książki w Irlandii sa drogie:

 

Zastanawialiście się zapewne nie raz i nie dwa nad cenami książek w Polsce. Zapewne również większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że są one drogie. Część, że nawet bardzo drogie. A ja Wam mówię, że mamy prawdpodobnie najdroższe książki w Europie, jeśli nie na świecie. Przynajmniej tym tak zwanym cywilizowanym. Miałem okazję zrozumiec to dopiero będąc w Irlandii.

 

Przejdę niemalże do meritum wspominając jednak moją pierwszą wizytę księgarni w Dublinie. Otoż przeżyłem tam szok. Znałem wcześniej ceny tak zwanych pocketbooków w USA. Mniej lub więcej oscyluje ona wokół kwoty 7.99. Taniocha, bo nawet licząc na złotówki wychodzi mniej niż ta sama pozycja w Polsce. A tu nagle w Dublinie widzę 10.50... euro. Szybkie przeliczenie, wówczas to było około 4 złote za jedno "ojro" i doszedłem do "gigantycznej" kwoty 42 złotych. Normalny skandal (parafrazując tekst z "Pieniądze to nie wszystko" ;) )!

 

A teraz wszyscy, którzy pomyśleli tak jak ja, czyli że to dużo są tak samo naiwni jak ja byłem. Otóż minimalna stawka za godzinę w Irlandii to 8.65 euro. W USA około 6 dolarów. U nas jakieś 6 złotych z kawałkiem. I jak? Oto jednostkowe porównanie stawi godzinnej do ceny książki.

Irlandia --> 8.65 - 10.50

USA --> 6.00 - 7.99

Polska --> 6.25 - 23.00/39.00

 

Gdzie jest najdrożej? Dla mnie odpowiedź jest oczywista. Co więcej to właśnie w Irlandii biorąc pod uwagę zarobki książki są najtańsze. I to właśnie dlatego tam w księgarniach są tłumy ludzi. Od otwarcia, do zamknięcia. I oni kupują, a nie jak u nas kombinują jak by tutaj przeczytać i nie zapłacić.

 

Pozostaje naiwnie wierzyć, że kiedyś ceny książek w Polsce będą dopasowane do zarobków. Bo nie ma co spodziewać się, że nagle cena książek przykładowo Wydawnictwa Amber spadnie do powiedzmy 8 złotych za sztukę. A byłoby pięknie. :)

 

Ale nie każdy się musi ze mną zgadzać. Gdy mieszkałem w Irlandii część Polaków wiecznie zrzędziła, że drogo, to byli niewolnicy przeliczania na złotówki, a część tak jak ja była zadowolona, że jest relatywnie tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Sveny które podałem nie niszczą, tylko masakrują Twoje głośniki. Wystarczy poczytać różne recenzje na ich temat. Niestety znowu dokonałeś złego wyboru. Za tą samą kasę mogłeś mieć o wiele lepszy sprzęt.

 

UUU Rbej kolega litwin z pracy pokrodce przetlumaczyl mi ta recenzje:

 

http://www.ixbt.com/multimedia/edifier-s550.shtml

 

Raczej nic tam nie ma takiego aby sveny niszczyly edifiera s5500

 

Bardzo dobrze ruscy sie o nich wypowiadaja :rolleyes:

Pisza, ze subwoofer gra bardzo dobrze jednak ma zbyt duzo mocy w stosunku do reszty (overkill - te slowo to i ja rozumialem)

3 glosniki 10" w subie to lekka przesada, ale potrafia zrobic swoje.

Polecaja ten zestaw pod warunkiem, ze ma sie przestrzen i dobra karte dzwiekowa.

 

 

Jesli chodzi o Irlandie to ja podalem cene tych logitechow w chorym sklepie bo ciezko jest z takim sprzetem.

Ja kupywalem z irlandzkiej pixmani gdzie logi kosztuja 250e z internetu, a na stronach, ktore wyzej podalem ceny sa zblizone do polskich :razz:

 

Normalnie sprzet jest tanszy albo tyle samo kosztuje, np.

42 calowa plazma philipsa w promocji to 500e

Debilne ceny maja podzespolow do PC. I ciezko cos wogule wychaczc w sklepie, PC dla irlandzczykow jest do biura.

Filmy ogladaj na odtwarzaczach dvd itp. a graja na konsolach.

Reszta jest spoko oprocz nowych samochodow :damage_wall:

 

Oj byscie chcieli Irlandiie w Polsce :lol2:

Kupa fabryk (od komputerow, sprzet lotniczy, farmaucentyczny , po zywnosc i kosmetyki jak i mnogos).

Dzieki temu maja tak dobrze

A i jeszcze maja tak dobrze bo wydaja pieniadze a nie oszczedzaja a to daje kopa ekonomii.

 

 

Tak ja wyzej Asturas pisze.

Znam polakow co gume do zucia przykleja pod stol przed sniadaniem a po sniadaniu ja zuja z powrotem. ZAL.

1e szkoda im wydac na cokolwiek.

 

Zyja po kilkanascie osob w mieszkaniu aby czynsz byl jak najmniejszy jednostkowo.

 

Fakt kase oszczedzaja i jak wracaja do Polski to udaja zamorznych :angry:

Widzialem to na wlasne oczy i jest to przykre.

 

Dla ciekawosci, pracuje z irlandczykami, ktrzy nie wiedza jak twardy dysk pracuje albo co to wogule jest. Pracuja oni ponad 10lat w fabryce, gdzie sie pordukuje najdrozsze "komputery" na swiecie i dotykaja tego na codzien.

Zobaczcie jakie oni maja szczescie.

Lepiej by bylo aby taki przemysl byl w Polsce, ale to sie raczej nie uda. Ludzie sa zbyt cwani i sprytni aby placic np. 2000e na miesac normalnemu pracownikowi.

 

W Irlandi minimalna stawka na godzine to 8.65euro, w fabryce farmucentycznej to juz 13euro, na budowie za jazde koparka to ponad 20euro.

 

Ale wszystko dobre co sie konczy i juz moze nie dlugo w Irlandii bieda znowu powroci jak sie swiatowy przemysl wycofa.

 

Fajnie by bylo jak by przecietnego Polaka bylo stac na ps 3, 42" tv i inne rzeczy z jednej wyplaty.

Tak jest wasnie w Irlandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asturas chodziło mi konkretnie o to zdanie

"Napiszę tak, Tuska na pal on nam tu chciał Irlandię robić bandyta jeden laugh.gif dobrze że mu to wolno idzie, jakby nam zrobił to by to forum świeciło pustakami bo znając jego magiczne zdolności zrobiłby hokus pokus i ceny byłby jak w Irlandii a zarobki jak w Polsce."

 

a nie wyskok jak to się dobrze zarabia w Irlandii bo to akurat wiem ja się będę wybierał tam albo kierunek Skandynawia, bo tam pojechało znacznie mniej tzw "zdolnych" Polaków robiących nam renomę taką a nie inną i nie piszę tu o uczciwie pracujących Polakach aby było jasne dlatego UK u mnie odpada hehe no i ojro jest stabilniejsze :)

Dalej w Polsce wszystko idzie w kierunku kosztów życia w Irlandii a zarobków polskich, średnia krajowa jest wyliczana niczym moc Głośników z tajwanu, pis w opozycji, platforma u sterów te same świnie z aws'u znowu przy korycie + pijawki z PSL a tu jeszcze kryzys światowy nas kopie w tyłek który według Tusia raz nie grozi Polsce a raz grozi a tak naprawdę jakby ktoś pytał to się wyśle niesioła on wszystkich zakrzyczy i czeski film :)

ale walimy OT :lol2:

 

Nezza jasne, że polecają bo przyciszasz woofer i jest ok do tego dorwiesz się do konsoli THX i ustawiasz sobie każdy aspekcik co i jak ma grać a jeśli zestawi ma głęboki i miękki bass to brzmi przyjemnie może nie wyszukanie ale przyjemnie z resztą zrób test wyłącz subwoofer i puść nutę aby leciała z samych satelit ;) i zrozumiesz ile tym zestawom 5.1 daje subwoofer nie wiem jak tam skala ale do muzyki w logitechach która nie jest rapem najlepiej się sprawdza 3 kreski zamiast standardowych 4 z rombem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja wyzej Asturas pisze.

Znam polakow co gume do zucia przykleja pod stol przed sniadaniem a po sniadaniu ja zuja z powrotem. ZAL.

1e szkoda im wydac na cokolwiek.

 

Zyja po kilkanascie osob w mieszkaniu aby czynsz byl jak najmniejszy jednostkowo.

 

Fakt kase oszczedzaja i jak wracaja do Polski to udaja zamorznych :angry:

Widzialem to na wlasne oczy i jest to przykre.

 

Dla ciekawosci, pracuje z irlandczykami, ktrzy nie wiedza jak twardy dysk pracuje albo co to wogule jest. Pracuja oni ponad 10lat w fabryce, gdzie sie pordukuje najdrozsze "komputery" na swiecie i dotykaja tego na codzien.

Zobaczcie jakie oni maja szczescie.

Lepiej by bylo aby taki przemysl byl w Polsce, ale to sie raczej nie uda. Ludzie sa zbyt cwani i sprytni aby placic np. 2000e na miesac normalnemu pracownikowi.

 

W Irlandi minimalna stawka na godzine to 8.65euro, w fabryce farmucentycznej to juz 13euro, na budowie za jazde koparka to ponad 20euro.

 

Ale wszystko dobre co sie konczy i juz moze nie dlugo w Irlandii bieda znowu powroci jak sie swiatowy przemysl wycofa.

 

Fajnie by bylo jak by przecietnego Polaka bylo stac na ps 3, 42" tv i inne rzeczy z jednej wyplaty.

Tak jest wasnie w Irlandii.

 

Sorry za OT, ale fajnie się czyta gdy jest jakis Polak w Irlandii, który myśli normalnie. Ja byłem tam tylko 3 miesiące i chociaż przyjechałem tam zarobić kasę (jestem studentem) to wydawałem dużo, bo nie miałem zamiaru przez te 3 miechy wegetować. A mieszkałem z czwórką znajomych w domu z 3 sypialniami, jadalnią, salonem, kuchnią i łazienką. Dom stary, ale zadbany. Płaciliśmy 90 euro za tydzień od osoby :) Withworth Parada 3, Drumcondra, Dublin 9 :) Nie wiem czy kojarzysz firmę OSI (Ordnance Survey Ireland, są w Phoenix Parku, robią mapy). Tam pracowałem za 10,50 :)

 

A co do tematu to mnie te Edifiery pasują. Fajnie wyglądają. Bo przykładowo Z-5500 zalatują plastikowymi pierdziawkami (z wyglądu). A to czy Sveny są lepsze... Zawsze sie coś lepszego znajdzie. :) Tyle, że ja wolę moje Solo 7c. Obecnie na wyjściu PC jest komputer z Beresfordem, a na AUX słynny Pioneer DV-380 (do filmów) lub na zmianę CD Yamaha CDX-480 :) I jest miodzio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asturas ja mieszkam w okolicach Cork. Dublin i Cork to tragedia cenowa jesli chodzi o mieszkania.

Nie stety nie kojarze tej firmy.

 

Pomozcie mi wybrac karte prosze. Bo jak cos kupie to znowu zaraz bedzie, ze za te pieniadze to moglem cos lepszego wybrac.

 

Patrzylem te x-fi wszystkie na cyfrowych zlaczach maja tylko wyjscia analogowe na suba albo na przod.

 

Jest ten asus xonar d2 na pci, on ma to co potrzebuje jesli chodzi o zlacza ale cena 190e to juz duzo

http://www.elara.ie/products/detailsfullat...MMEB992876#spec

 

Napiszcie prosze jakies modele z typowym analogiem 5.1 (tu wyzszosc logow, kazda karta na cyfrowych laczach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nezza

masz tak Xonar D2, sprawdź czy są u ciebie dostępne auzentech X-meridian karta masakrator może znajdziesz X-fi Prelude ale obie droższe od D2 ale i lepsze, znowu najtańsze i zbliżone to X-fi i Xonar DX masz jeszcze Blue-geary HT Omegi i inne u nas nad Wisłą nie dostępne :(

 

Asturas

Solo7c są przyzwoite szczególnie, że widzę pewnie pociągnąłeś coaxem z X-fi do bersforda a z niego do Solo to musi grać :) chce sobie tego wzmaka do słuchawek kupić podobno bardzo przyjemny DAC. A tak Edifiery prezentują się lepiej od logów to norma szczególnie centralka mi się podoba :) ja na swoich logach zawsze trzymam czarne nakładki wtedy wyglądają ładniutko ale po zdjęciu ich Hi-tech'owa lambada :) za to centralka naszczęscie od końca 2004 dizajnem nie zestarzała się w ogóle wiec jak na tamten czas to wygląd zrobili bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nezza

masz tak Xonar D2, sprawdź czy są u ciebie dostępne auzentech X-meridian karta masakrator może znajdziesz X-fi Prelude ale obie droższe od D2 ale i lepsze, znowu najtańsze i zbliżone to X-fi i Xonar DX masz jeszcze Blue-geary HT Omegi i inne u nas nad Wisłą nie dostępne :(

 

Asturas

Solo7c są przyzwoite szczególnie, że widzę pewnie pociągnąłeś coaxem z X-fi do bersforda a z niego do Solo to musi grać :) chce sobie tego wzmaka do słuchawek kupić podobno bardzo przyjemny DAC. A tak Edifiery prezentują się lepiej od logów to norma szczególnie centralka mi się podoba :) ja na swoich logach zawsze trzymam czarne nakładki wtedy wyglądają ładniutko ale po zdjęciu ich Hi-tech'owa lambada :) za to centralka naszczęscie od końca 2004 dizajnem nie zestarzała się w ogóle wiec jak na tamten czas to wygląd zrobili bdb.

Popieram, Asus Xonar D2.

 

Art385 --> mój X-Fi idzie do innego kompa. Beresford jest podpięty do zintegrowanej karty. Przede wszystkim dlatego, że X-Fi nie ma normalnego wyjścia cyfrowego. Trzeba podpinać na przejściówce. Tymczasem integra ma zwykłego coaxa i optyka. U mnie odbywa się to tak, że na wyjsciu coaxialnym mam Beresforda i na nim Solo 7c. Na zwykłym minijackowym wyjściu mam Mantę 2.1. Windows ma ustawione, że właśnie to zwykłe wyjście jest domyślne i dlatego filmy z kompa, gry i dźwięki Windowsa mam na Mancie 2.1. Tymczasem Winampa mam ustawionego tak by korzystał z coaxa, czyli z Beresforda. Efekt jest taki, że gdy gram, np Pro Evolution Soccer dźwięk z gry, czyli głównie komentora mam na 2.1 a równocześnie przez Winampa idzie mi muzyka na Solo 7c :) Może i zamotane, ale bardzo wygodne i sprawia, że tak na prawdę Solo nie są u mnie zestawem komputerowym. Jest nim Manta 2.1 :)

 

A Beresfordzik wymiata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tam przejściówki, moje fatality podpinam zwykłym miedzianym kablem 3,5jack z jednej, RCA z drugiej działa bez lipy wcześniej był to kabel przesyłający obraz poza tym to bity różnic nie uchwycisz 0 i 1-nki do DAC dotrą takie same albo nie dotrą w ogóle, uroki cyfrowego transportu jest albo go niema nie zostaje zakłócony nigdy bo zer i jedynek sie nie da zakłucić chyba że pogryziemy kabel :) jak masz ochotę na ładne kable to kup zwykłego prolinka co się na alledrogo reklamują do Audigy ;) za 30zł no i zważ, że z X-fi możesz wypuścić wszystko w bit-perfect przy dowolnym próbkowaniu z softu X-fi do 96 a z panelu Visty do 192.

Zawsze się śmieje w MM gdy wciskają ludziom Kabel HDMI za 200 i teksty w stylu cuda na kiju panie cuda na kiju :) gdy wystarczy za 20 w standardzie 1.3b z filtrami ferrytowymi lol i jakość ta sama tylko wygląd samego kabla nie tak odjechany :)

A tak widzę misternie wszystko poustawiane masz dwa zestawy jeden do grania drugi do nuty i powiem ci to nie głupia myśl jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi jest mi zbędny. Dodatkowy problem ze sterownikami i takie tam. Dodatkowo mam jeszcze Mantę V5, ale ona jest zdemontowana. Kolumny grają z Onkyo Integra, a wzmak stoi nieużywany. Czeka na lampizację CD Yamahy i na dobre kolumny podłogowe :) Wtedy Solo zostaną z komputerem i z DVD.

 

Ale offtopa narobiliśmy ;)

 

A wracając do kart muzycznych to powiem krótko. Nezza, kupiłeś zestaw 5.1 to teraz najlepszym wyborem jest Asus Xonar D2. Świetnie się nadaje do gier, a i z muzyką radzi sobie rewelacyjnie. Gdybyś miał jakieś 2.0 i kompa wykorzystywał tylko do słuchania muzyki poleciłbym Ci Audiotraka HD2. Ale z nim jest za dużo problemów w grach itp.

Edytowane przez Asturas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej jest filmik z Edifier S550 w roli głównej ,widać tam niestety że mogą być problemy z ustawieniem suba o takiej konstrukcji tak aby ,sub był umiejscowiony jak najbliżej środka a jednocześnie żeby głośniki boczne miały gdzie swobodnie wypromieniować bas .

 

http://www.youtube.com/watch?v=YgN2YaLXMfA

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze dwa od tego samego usera:

http://pl.youtube.com/watch?v=kC6Zr0mbbsE - tutaj na końcu porównanie "gabarytowe" do z-5500

http://sound.zol.com.cn/101/1015302.html

http://pl.youtube.com/watch?v=SPUWgOPATgI

-----------------

http://translate.google.com/translate?u=ht...zh-CN&tl=pl

http://64.233.183.101/translate_c?hl=pl&am...2IMxnsKmPwVJCfA - test

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinni jeszcze ze względu na cena/jakość sprowadzać o połowę tańszego brata S550, czyli Edifier DA5000 PRO 5.1. Przypuszczam, że zostawiają w tyle "nasze" progejmery, Geniusy 6000 itp:)

 

http://www.edifier.com.ua/news.php?task=showfull&id=294

http://www.edifier.com.ua/news.php?task=showfull&id=246

http://itc.ua/node/32189

 

Na Ukrainie stoją gdzieś 160 do 215 dolców, czyli 480-630 zł przy obecnym kursie.

 

http://www.loa.com.vn/image/speaker/edifie...r_da5000pro.htm

 

Na Ebay.pl jest S530 2.1 i S550 5.1.

http://shop.ebay.pl/items/__edifier_W0QQQ5...Q_sopZ16QQ_scZ1

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy Edifier są od niedawna dostępne na ebay :

 

S550

http://cgi.ebay.pl/Edifier-5-1-Sound-Syste...=item5d24d81ab7

 

S550D (z dekoderem DD)

http://cgi.ebay.pl/Edifier-S550D-5-1-PC-He...=item4837cab613

 

Edifier Soundsystem, S2000

http://cgi.ebay.pl/Edifier-Soundsystem-S20...=item5637043ac2

 

Edifier-201 ( aktywny system 2.0)

http://cgi.ebay.pl/Edi.fier-201-Soundsyste...=item5d26f40b71

 

 

W Polsce jednak też dostępne :wink:

http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a...7&price=all

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógły ktoś rzeczowo napisać jakie te Edifiery mają basy w stosunku do Logitech Z-5500 / Z-2300

 

czy wyją midbasami ? czy faktycznie mają najniższą częstotliwość 20Hz ?

 

Mi w Logitechach podoba się że mają mało midbasów, pięknie łomoczą w najniższym dole, czy Edifiery są podobnie zestrojone do Logitecha i np. trochę jeszcze niżej grają? bo czegoś takiego szukam, charakterystyka Logitecha z jeszcze niższym pasmem.

Ostatnio się przysłuchałem moim Logitech Z-5500 i stwierdzam że 33Hz to dla mnie jeszcze za wysoko, mam kilka kawałków w których trochę tego najniższego pasma brakuje, Edifier wydaje się że ma niższe pasmo ale jak to jest w rzeczywisości to nie wiadomo, po wykresach tego nie widać, nie chcę na tej podstawie podejmować decyzji bo oni trochę epatują pasmem nawet przy głośnikach za 139zł podają pasmo przenoszenia 20Hz-20kHz także kto ma zdanie niech pisze rzeczowo a nie tylko że dobrze i czysto grają bo wiele sprzętu dobrze i czysto gra.

 

Moje zdanie o Logitech Z-2300 / Z-5500

Basy takie, że im niższe herce tym większy łomot (donośność) fajne to jest, miękko, mało wysokich basów, nic nie wyje tylko jak mruknie to lasuje mózg niskim basem, gra bardzo dynamicznie ale niżej by można było i tego teraz szukam. Mam drugiego suba który gra od 20Hz (pełną parą) i czuję różnicę w niektórych kawałkach że na Logitech brakuje kilku dźwięków ale ten sub drugi który mam jest liniowy i lekko wyje midbasami i trzeba do niego stosować korektor, nie jest zły ale nie jest tak agresywnie zestrojony jak Logitech. Jak jest z Edifierami ? jaka jest charakterystyka basu: agresywna czy liniowa, jakie różnice do Logitech który naprawdę przyzwoicie moim zdaniem gra, bez najeżdzania na konkurencję.

 

Z tego przetłumaczonego testu podanego przez jednego Kolegę wynika że Edifier wcale niżej od Logiteka nie gra, a nawet kiepsko z nim. Logitech ma dolną granicę 33Hz ale te parametry trzyma z pełną mocą natomiast Edifier 33Hz przy -10dB a co dopiero mu do podanych 20Hz - jak to jest w praktycznym słuchaniu wymagających kawałków, najlepiej utartych na dobrych słuchawkach czy innym sprzęcie bez barier.

 

proszę o odpowiedź posiadaczy, kto to słyszał.

coś więcej niż "dobre są do gier, filmów a nawet muzyki"

Edytowane przez ZiQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...