Skocz do zawartości
mlun

Którą Z Tych Dwóch?

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo kupuje nowe podzespoły i wypadało by kupić jakąś nową budę.

Zastanawiam się nad CHIEFTEC LBX-01B-B-B i Antec 300. Jakoś bardziej przemawia do mnie chieftec pomimo że jest droższy, no ale może antec jest lepszy jednak?

 

Mam nadzieje że nie będę miał problemów z zamknięciem obudowy przy zamonotwaniu jednego z tych nowych wielkich coolerów na procek:P

 

A bym zapomniał, w tym szefie na końcu panela bocznego jest ten zamek na klucz i teraz niech mi jakiś posiadacz tej obudowy powie czy po zamontowaniu jakiegoś wentylatora 120mm nie będzie problemu z zamknięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie z dyskami? Drgania nie będą się zbytnio przenosiły na obudowę(tutaj jest blacha 0.8mm a w szefie chyba 1.0mm). Co do wentylowania to widzę, że stoi na wysokim poziomie(te wentylatory w standardzie to wiadomo do czego się nadają ale z czasem to się wymieni(trochę mnie tylko niepokoi ten went. u góry ,który ma 140mm czy nie będzie problemu żeby potem zmienić np. na 120mm).

 

Powiedzcie mi jeszcze jak z ty zasilaczem na dole, czy to faktycznie jest lepsze rozwiązenie niz tradycyjne?

Czy przy takiej ilości wentyli( 1 bądź 2 w budzie i jeszcze w zasilaczu) nie ma potrzeby montować nic przed dyskami? Obieg chyba powinien być wystarczający?

 

A tak wogóle to może macie jeszcze jakieś propozycje, może jakaś obudowa jest lepsza tak do ok. 250zł. Mam jeszcze trochę czasu(wszystko po świętach pewnie będę brał) dlatego moge wiele opcji rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby drgania dysku się przenosiły na obudowę, możesz zastosować też jakieś tłumiki, ja na allegro kupiłem sanki do dysków Nexusa dysk siedzi w zatoce 5,25 za wentylatorem i mam spokój.

Wentylatory w Antkach nie są takie złe, mają dodatkowo przełącznik tak że można ustawić 3 prędkości. Wentyl 140 na górze możesz wymienić, ale zdaje nie ma przewidzianych otworów montażowych na 120, więc trzeba by pokombinować.

 

Zasilacze na dole obudowy to zarombisty pomysł :wink: pisałem tu o tym już kilka razy, więc nie będę się powtarzał. W moim przypadku ciągnie powietrze z pod obudowy więc sporo mniej się grzeje, ale trzeba go częściej czyścić, ale coś za coś :wink:

Przed dyskami możesz zamontować dodatkowo 2x120 co napewno pomoże ochłodzić dyski.

 

Mogę Ci jeszcze polecić dwie budy CoolerMaster 590 i 690. Ja mam jak widać Dominatora, i jestem z niego strasznie zadowolony B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma przewidzanego miejsca na 120mm. Ale można wogóle go nie zakładać albo lepsza opcja zawiesić na opaskach jakis i już :P

 

Właśnie w antku widze że zasilacz nie może chyba ciągnać z dołu powietrza bo nie ma tam żadnego otworu.

Zobaczę jeszcze te dwie budy które podałeś.

 

Całkiem, całkiem te obudowy, zwłaszcza ta 690 :P Tylko to 100zł więcej a 50 niż przewidywałem, no ale może warto. Trzeba na spokojnie przemyśleć.

Edytowane przez mlun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak będę składał przed świętami(no chyba że ceny mnie zabiją jeszcze bardziej :P). Zobaczymy jak z kasą będzie. Niby 50zł to niewiele ale wole je np. do grafiki czy płyty dołożyć bo to one mają być wydajne a nie obudowa(jedna i druga napewno będzie świetna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...