Skocz do zawartości
Celin

Sensor + Wyswietlacz

Rekomendowane odpowiedzi

zaznaczam iz wyswietlacz podaje jako przykladowy, mozy byc tez inny w tych rozmiarach. ok teraz do sedna pytania.

 

ciekawi mnie czy idzie "połączyc" taki wyświetlacz z taka czujką. czyli poprostu uciac czujke te od wyswietlacza i kabelki dolutowac/polaczyc z czujka od kulansa?

 

czy ktos juz cos takiego probowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznaczam iz wyswietlacz podaje jako przykladowy, mozy byc tez inny w tych rozmiarach. ok teraz do sedna pytania.

 

ciekawi mnie czy idzie "połączyc" taki wyświetlacz z taka czujką. czyli poprostu uciac czujke te od wyswietlacza i kabelki dolutowac/polaczyc z czujka od kulansa?

 

czy ktos juz cos takiego probowal?

teoretycznie bez problemu :) tylko dla pewnosci trzeba by zobaczyc specyfakacje techniczna obu czujnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pewnie, tylko co bedzie taki sensor pokazywal ?

Temperature na marsie ?

Jak nie masz mozliwosci kalibracji t ozapomnij o zmianie czujnika, nawet kupujac dedykowany czujnik do dedykowanego wyswietlacza najczesciej wypada kalibracje zrobic, bo bez tego rozrzut temperatur straszny jest i dokladnosc marna...

Sam sie zastanawialem nad jakims tanim panelem i czujnikami z T-Balancera, niestaty pomysl uznalem za debilny, wystarczy popatrzec na specyfikacje T-balancera i dokladnosc czujnikow bez i po kalibracji... niestety zwykle tanie wyswietlacze tego nie umozliwiaja... jedyne rozwiazanie to dorobienie obudowy do tego czujnika coby go tak podlaczyc... lub zakup jakiegos dedykowanego panela kulansa...

Zreszta masz na dole kompatybilnosc... "PC3/Exos-2 and later models"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup ten panelik (sam mam jest świetny) i do tego to: http://www.cooling.pl/feser-stopp-plug-g14...ukt,551082.html nawierć otworek 3mm, następnie nawiercasz 2mm wiertłem 6mm i wsuń czujkę. Zaklej klejem pistoletowym na gorąco i czujnik do płynu gotowy :wink:

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie seby chyba bedzie najlepsze i najtansze.

Sam mam taki wlasnie plan co do czujnikow temp w mojej akasie :)

Do O-tanka jakos wkrece, gorzej z MCRES, ale i na to patent sie znajdzie, trzeba tylko troszki czasu znalezc na zabawe :)

 

@seba84_2005 - sama czujke tez izolowales ? W akasie wyglada to dosc solidnie, wiec podejrzewam ze jak w plynie utopie nic sie takiego nie stanie, zreszta wczesniej przetestuje jak to sie w zanurzeniu sprawuje :)

Sporo bawilem sie akwatystyka, tam czyjniki w termoregularorach sa izolowane w dosc grubej koszulce, tak ze moze i pomeczyl bym sie troszke coby dodatkowo to zabezpieczyc, pytanie tylko jakiego przeklamania w odczycie mozna by sie po tym spodziewac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...