Skocz do zawartości
johndoe100

Sony Dsc S40 Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem dotyczy chyba Auto focusa albo zabrudzenia obiektywu.W momencie ustawiania ostrości słychać brzęczenie silniczka od AF.W rzeczywistości nie ustawia on ostrości i zdjęcia są rozmyte.Gwarancja już minęła... Co może być problemem??

A może znacie jakieś serwisy aparatów cyfrowych w wielkopolsce a najlepiej Poznań lub Kalisz.

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brzeczenie to jest normalny odglos tego silniczka? Jesli tak, to podejrzewalbym problem wlasnie z napedem AF.

 

Zabrudzenie obiektywu raczej mozna wykluczyc - ew. brud czy paprochy byloby widac (jak nie ogladajac aparat, to na zdjeciach), poza tym musialyby wypadac dokladnie w srodku kadru (zalezy tez od ustwien AF w aparacie, jesli jakies sa).

 

Czy aparat potwierdza ustawienie ostrosci (jego zdaniem, oczywiscie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest takie normalne brzęczenie jak pracował wcześniej tylko wręcz rzęzi [nie znam pisowni;)].

Faktycznie na zdjęciach nie ma żadnych plam, etc., więc zabrudzenie chyba można wykluczyć.

 

Aparat potwierdza ustawienie ostrości ale fotki czasami są ok. a czasami mydło. Mam dostępne dwa ustawienia AF (multi i center), sprawdzałem jedno i drugie i niestety. Poza tym przez jakiś czas ustawiłem na program "krajobraz" i jak pstrykałem widoczki itd. to było w miarę ok, ale jak przełączyłem na auto albo P,to odrazu ten silnik AF zaczyna hałasować (jakby chciał wyskoczyć z aparatu), to jest tak jakby bardzo chciał ustawić ale nie może.

 

Zauważyłem tez jeszcze jedną rzecz, mianowicie jak byłem w górach na szlaku to na początku było ok. ale jak się nagrzała matryca czy nie wiem od czego to nawet na tym trybie krajobrazu wszystko wychodziło rozmyte. Niekiedy żeby aparat ustawił odpowiednią ostrość robię korekte ekspozycji na -0,7 EV, bo jak jest na -0,3EV albo 0 EV to nie ma szans na udane zdjęcie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie wiem... albo pomiar AF sie rozlozyl albo naped AF szwankuje (IMHO raczej to drugie, wskazuja na to odglosy). Byc moze dostal sie tam jakis paproch? Dalbym go do jakiegos serwisu, niech sprawdza o co chodzi. Jesli to tylko kwestia smiecia, ktory wpadl w emchanizm, to naprawa powinna wyniesc nieduzo.

 

PS. Nie pomyliles sie w "rzezi" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poświęcony czas. Czaję się z tym serwisem bo w Polsce niestety prawie wszędzie sami oszuści(czyli niewiele zrobi ale ostro skasuje). Jeśli naprawa wyniesie max.100zł to jest sens naprawiać bo fotki robił naprawdę przyzwoite :)

P.S. A może to już jego czas bo natrzaskałem nim ok.8500 zdjęć. Jaki jest średni czas życia kompaktu??

P.S. 2. Mam zamiar kupić w niedalekiej przyszłości lustrzankę amatorską Canon 1000D albo Sony Alpha 300(taki sentyment mi pozostał),ale mimo wszystko mały poręczny kompakt by się przydał i ten spokojnie by wystarczył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. 2. Mam zamiar kupić w niedalekiej przyszłości lustrzankę amatorską Canon 1000D albo Sony Alpha 300(taki sentyment mi pozostał),ale mimo wszystko mały poręczny kompakt by się przydał i ten spokojnie by wystarczył :D

To może Canon G9/G10 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...