Skocz do zawartości
PoGo

Xbox360 Czy Ps3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobisz oczywiscie jak uwazasz, ale ja po wizycie u kumpla i zobaczeniu jak gra Panas PV80 zdecydowalem, ze kupuje plazme, chociaz tez od poczatku bylem nastawiony na LCD. Roznica w jakosci obrazu jest znaczna....chociaz do projektora i tak nic nie podjedzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz oczywiscie jak uwazasz, ale ja po wizycie u kumpla i zobaczeniu jak gra Panas PV80 zdecydowalem, ze kupuje plazme, chociaz tez od poczatku bylem nastawiony na LCD. Roznica w jakosci obrazu jest znaczna....chociaz do projektora i tak nic nie podjedzie :P

LCD ma to do siebie, że daje zdecydowanie wynaturzony przerysowany obraz. Mi akurat to nie przeszkadza. Plazma ma bardziej naturalne kolory. Za moment będziemy kupowali to http://www.lasertv.com.pl/ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drodze jeszcze nwpychaja na półki OLEDy pewnie :]

No Oledy to nawet juz zaczeli wpychac na polki :)

 

Nawet pasuje to do topicu bo nonem omen Sony juz kilka miesiecy temu wrzucilo pierwszy model do sprzedazy (na razie w cenie dla idiotycznie bogatych wielbicieli przenosnej TV bo 11" kosztowalo cos kolo 2500 USD na starcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o tych dziwacznych wynalazkach 1024x768 z prostokatnym pikselem?

Mnie to wali jaka forme piksel przybiera, ale wiem, ze nic mnie nie przekona do zmiany zdania. Podpialem X pod LCD 46" Sharp FullHD u ojca i widzialem film z wesela SDTV u kumpla na plazmie....wybralem plazme. Zreszta od grania i tak mam projektor....LCD ;)

 

Podsumowujac: magia liczb na mnie nie dziala ;) wybieram to co na wlasne oczy widzialem i wiem czego moge sie spodziewac.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co polecacie dla niedzielnego gracza, ktory by sobie zagral w cos niespecjalnie wymagajacego (typu fifa/pes, forza/gt, jakies fpsy). Konsola bedzie uzytkowana tez przez zone (czesciej niz przeze mnie), dla niej to glownie jakies fitness i inne sportowe gierki wymagajace aktywnosci fizycznej (konsole chce kupic z move lub kinnectem, w zaleznosci co wybiore). Czasem zagralbym

tez w dobrego i wciagajacego bo ostatnie 5 lat, jezeli chodzi o gry to przespalem. Co do pada to nie mam zadnych preferencji, na obu mi sie gralo ok. Kupowac bede tuz przed swietami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola bedzie uzytkowana tez przez zone (czesciej niz przeze mnie), dla niej to glownie jakies fitness i inne sportowe gierki wymagajace aktywnosci fizycznej (konsole chce kupic z move lub kinnectem, w zaleznosci co wybiore).

 

Jeżeli o to chodzi to X360 + Kinect.

Mojej żony siostra napaliła się kiedyś na fitnes z PS3 i kupiła sobie takie cuś z movem, po miesiącu zabawy leży na półce i się kurzy.

W Casuale przychodzą łupać do nas, takie babskie wieczory z Dance Cental, Kinect Sports itp. i o dziwo wcale im się to nie nudzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z awaryjnoscia konsol i poborem pradu? Jezeli chodzi o nastepujace typy gier: sportowki, wyscigi, jakies przygodowki i arcade to ktora konsola ma wiecej do zaoferowania?

 

Na razie sklaniam sie bardziej ku ps3: blu-ray, darmowy granie online, cena (ps3 160GB + move wychodzi taniej niz xbox 250 GB + kinnect). Czy ktoras z konsol oferuje mozliwosc kupowania gier w trybie subskrypcji, np. place abonament roczny i moge sciagac gry za free?

 

W gre wchodzi tylko nowa konsola, na uzywki nie patrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. PS3 ma Playstation +. Pakiet na 3 miesiące kosztuje 60 zł i masz co miesiąc jakieś nowe gry. Ostatnio do pobrania jest Crysis 2, Resident Evil 5, Little Big Planet 2 i Bulletstorm. To te z największych. Są oczywiście inne. Od 5 grudnia ma być do pobrania m.in. najnowszy Batman Arkham City. Ale po jakimś czasie darmowe gra znika, więc masz jakiś określony czas na jej ściągnięcie, a na jej miejsce wskakuje druga. Oczywiście jak już ją pobierzesz to masz ją na stałe na dysku i możesz grać do woli. W sumie ze dwie dobre gry na miesiąc można trafić o wartości 40-60 zł na Allegro. Także jakiś interes w tym jest. Konsola ma swoje zalety i wady. Co do multiplatformówek to ostatnio na PS3 wypada to troszkę ciekawiej niż jeszcze z rok temu. Np taki Crysis 2 wygląda całkiem przyzwoicie i działa dosyć płynnie. Oczywiście X360 też byłby dobrym wyborem. Ma spory zapas ciekawych gier jak Forza 4 czy Halo 3 i 4. Gears of War 2 bardzo mi się podobała. Ale jeśli chodzi o Ex'y to nie zmienie zdanie i dalej uważam że PS3 w tym przoduje. Przynajmniej dla mnie. Uncharted 1,2,3; God Of War 3, Heavy Rain, Killzone 2 i 3. Metal Gear Solid 4, Heavenly Sword. Do tego dojdą The Lost of The Us i nowy God Of War. A na X360 jedyne co mi się spodobało to Forza 3 4 i Halo 3 4 oraz Gears of War 2. Ale każdy ma jakieś tam gusta. Zamiast dokupowania napędu BD to wybrałem PS3. Miałem też X360, ale 3 diody załatwiły sprawę i został juz tylko PS3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność wydaje mi się porównywalna, pobór prądu nie wiem - nigdy nie mierzyłem ale jakoś bardzo nie zwracam uwagi mając jednocześnie odpalony ampli+TV które pożerają sporo więcej... Do tego jak napisałeś - jeśli potrzebujesz to PS3 ma bluraya (u mnie bez różnicy, i tak mam HTPC z blurayem który jest i tak bardziej medialny niż jakakolwiek konsola).

Co do gier to każda ma kilka swoich exów, ale w większości to i tak gry multiplatformowe, które ponoć na X wyglądają lepiej.

Odnośnie subskrypcji - w X360 masz Golda który umożliwia granie po sieci plus niższe ceny na gry on demand.

W PS Store (nie wiem jak to jest z PS3, ja mam PS Vita) jak się ma subskrypcję Plus to można grać w niektóre gierki za darmo do końca trwania subskrypcji.

No i jeżeli chodzi o kinect / move to jednak przewaga Microsoftu jest ogromna, a teraz jeszcze dochodzi fajna integracja międzysystemowa (Xbox, Win8, WP8; właśnie ściąga mi sie Forza Horizon demo, to sprawdzę jak działa z kinectem i smartglass - może być interesujące :) )

 

Ale w zasadzie czego nie wybierzesz to powinieneś być zadowolony, po prostu wyszukaj najlepszą ofertę i kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanie do was. Mam do przeznaczenia 600-700zł na używaną konsole i nigdy wcześniej nie miałem żadnej konsoli a chcę grać tylko multiplayer np.GTA4 ale i wiele innych tytułów na pewno bym znalazł dla ciekawej rozgrywki multiplayer. Proszę was o napisanie o PS3 i XBOX 360 ich wady i plusy do takich gier: fps, bijatyki, wyścigowe grając multiplayer lub z kumplem (nie lubię piłki nożnej jakby co Dołączona grafika ). Obraz będzie wyświetlany na telewizorku 32 cale fullhd. Bardziej interesuje mnie płynność gry niż jakość. Konsole chciałby użytkować 2-4lata zależnie od tego jak będą spadać ceny nowych konsol (PS4, XBOX ONE), także też interesuje mniej jej jak najmniejsza awaryjność. Jak ktoś miły może wkleić tutaj linki do ciekawych jego zdaniem konsol które warto licytować czy też kupić za pomocą (kup teraz). Dzięki za rady!!!

Te konsole są po atrakcyjnej cenie warto?

PS3

http://allegro.pl/playstation-3-lodz-cod-blackops-2-i3285402780.html

http://allegro.pl/playstation-3-slim-320gb-stan-bdb-sklep-lodz-i3281097331.html

http://allegro.pl/ps3-slim-160gb-15gier-meeeeega-dodatek-i3273813803.html

http://allegro.pl/ps-3-slim-160gb-zestaw-super-na-prezent-lodz-i3276741985.html

XBOX 360

http://allegro.pl/konsola-xbox-360-slim-250-gb-pad-okablowanie-lodz-i3271971615.html

http://allegro.pl/xbox-360-slim-250gb-lt-3-0-stan-idealny-i3275718351.html

http://allegro.pl/xbox-360-4gb-slim-gra-kinect-jak-nowa-lodz-i3276662555.html

http://allegro.pl/xbox-360-slim-4gb-3-gry-i3279269063.html

Dodam że mogę je odebrać osobiście. Na co zwracać uwagę w konsoli przy odbiorze osobistym? Czy te oferty są warte tej ceny czy taniej kupie? PS3 czy XBOX 360 taniej wyjdzie i na dłużej starczy? Ta ostatnia oferta XBOX ma 4gb dysk czyli niemożna na niej grać w gry z dysku tylko ciągle z płyty czyta?

Edytowane przez koniMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zobacz na gry i wybierz. Uslugi sieciowe roznia się tym ze za jedna placisz a za druga nie. A awaryjnosc obecnie obu konsol jest znikoma.

 

Wysyłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3

Bluray z 3D

Bezpłatne multi

Tanie używane gry (do 50zł kupisz kilkadzisiąt różnych tytułów z allegro, które mają 1,5-2 lata).

Nowsze zużywają mniej energii i są mniejsze chociaż te pierwsze mają kultowy wygląd wg mnie - fortepianowy plastik ;)

 

XBOX360

Łatwość przeróbki? :) Sam mam PS3 i z racji tanich używek nie bawiłem się w przeróbki.

Płatne multi (abonament należy opłacać)

Szukaj nowszych z dużym dyskiem gdyż starsze miały problem szczególnie z głośnością wentylatora

 

Nie przywiązuj uwagi do kontrolerów ruchowych (Kinect, Move) gdyż to bardziej bajer niż coś na czym warto się skupić, Ograłem kilkanaście różnych gier na Move i jedyną grą gdzie grało mi się super i faktycznie było to świetne rozwiązanie to Killzone 3. Kinect testowałem u znajomego i ... dla mojej córki fajna sprawa :)

 

Najważniejsze są jednak GRY i to tutaj bym wybierał platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam trochę poczytałem i do unormowania cen PS4 chciałbym na komputerze używać pada dualshock 3 bo za++biście mi się na nim gra u kolegi. Tylko czytam trochę i nie wiem co do niego trzeba dokupić by działał na PC (bezprzewodowo), usb-miniusb taki kabel ponoć to mam od ładowania MP3. Do działania bezprzewodowego potrzebny jest chyba bluetooth na usb i tyle? Czy może coś jeszcze proszę o poradę bo chętnie bym pograł dualshock 3 na PC! ten wydaje mi się w atrakcyjnej cenie: http://allegro.pl/pad-dualshock-3-bezprzewodowy-do-sony-ps3-polecam-i3287193324.html

  Co do niego dokupić by grać bez podłączonego kabla bez żadnych opóźnień? Rozumiem że dualshock 3 ładuje przez kabel usb>mini usb? Czy pierwsze ładownia tak jak z telefonem do końca rozładować i dopiero naładować 3 razy do pełna? Czy jest to zabieg zbędny?

Edytowane przez koniMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chcesz kupić konsolę czy pada. Zdecyduj się. Pada od PS3 można podpiąc po przez kabel mini-usb. Jest on dołączany do konsoli. Szukaj też osobno na Allegro. Jak chcesz bezprzewodowo to wystarczy jakiś adapter USB Bluetooth do kupienia na Allegro. Koszt ok 20-30 zł. Instalujesz program MotioninJoy. Możesz nawet nim emulować pada X360 i każda gra, która go obsługuje  będzie wykrywała.  Więcej dowiesz się w tym poradniku:

 

http://www.ps3site.pl/poradnik-ps3site-jak-podlaczyc-kontroler-ps3-do-komputera-klasy-pc/67272

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chcesz kupić konsolę czy pada. Zdecyduj się. Pada od PS3 można podpiąc po przez kabel mini-usb. Jest on dołączany do konsoli. Szukaj też osobno na Allegro. Jak chcesz bezprzewodowo to wystarczy jakiś adapter USB Bluetooth do kupienia na Allegro. Koszt ok 20-30 zł. Instalujesz program MotioninJoy. Możesz nawet nim emulować pada X360 i każda gra, która go obsługuje  będzie wykrywała.  Więcej dowiesz się w tym poradniku:

 

http://www.ps3site.pl/poradnik-ps3site-jak-podlaczyc-kontroler-ps3-do-komputera-klasy-pc/67272

Dziękuje ślicznie! Tak do czasu gdy PS4 będzie w cenie 800-1000 chcę pada podłączyć do PC. Dzięki jeszcze raz za INFO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak kupuje konsole 7 lat po premierze to najwidoczniej mu się nie spieszy i nie ma ciśnienia Dołączona grafika

 

HEHE! Widzę że dobrą beczke zemnie macie ale tak mi się nie spieszy :) Zobaczymy też jak będę stał z siankiem. Jakby było go dużo to może się skuszę nawet tak za 1300 ale to wiem i tak i tak poczekam nie mało l-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem sobie, że nie kupię dopóki nie stanieje poniżej 1500zł. Do tego czasu mam zamiar ograć około 10-15 gier w które jeszcze nie grałem. PS3 przynajmniej dla mnie ma jeszcze dużo do zaoferowania. Skoro Ty nie miałeś do tej pory trójki to ... zazdroszczę tych wszystkich gier do sprawdzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem ofiarą podróbki a nie dualshock 3 ;/... Z tyłu wszystko ładnie ale bateria niema 500mA tylko 610mA były takie? Popatrzyłem trochę i nie mogłem znaleść... Na wadze kuchennej nie jubilerskiej pad waży 168g dokładność 15+/-

Edit. Pakowany w blister.

Edytowane przez koniMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...