Skocz do zawartości
PoGo

Xbox360 Czy Ps3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

przeciez nawet jeszcze nie sprobowales VC z tego co mowiles w topicu :razz: - i zgadzam sie ,tylko zeby nie bylo ,przy mojej wadze 108-110 kilo i 48/9 w bicu moze byc Ci troche ciezko...no chyba ze masz jakas niespodziankie :razz:

Biceps moze byc pewnym problemem bo 110 kilo to i ja mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez nawet jeszcze nie sprobowales VC z tego co mowiles w topicu :razz: - i zgadzam sie ,tylko zeby nie bylo ,przy mojej wadze 108-110 kilo i 48/9 w bicu moze byc Ci troche ciezko...no chyba ze masz jakas niespodziankie :razz:

jeden dobry strzal na szczeke i nawet 70 w bicepsie nie pomoze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozważam zakup jednej z konsol i mówiąc szczerze nie mam pojęcia którą z tych konsol wybrać. Rynek gier jakoś się tak ostatnimi czasy poukładał, że exclusive'ów jest tak naprawdę jak na lekarstwo, większość tytułów wychodzi na obydwie konsole i często również na PC.

 

Jesteście w stanie podpowiedzieć mi o jakieś plusy i minusy, które pomogą mi w dokonaniu decyzji? Zwracam się przede wszystkim do użytkowników w/w konsol.

Majac komputer jak w sygnaturce kupno x360 nie ma sensu- lepiej kup pada, bedziesz gral w te same gry, tylko grafika bedzie lepsza na PC. Ja bym bral ps3 - ma kilkanascie gier ktore nigdy nie zostana wydane na pc czy x360 (gdzie pc = x360 + 6 lub 12 miesiecy), dod tego blu-ray, a fajnie sobie czasem film w odpowiedniej jakosci obejrzec.

 

Ale jak tam wolisz.

 

ps. Oczywiscie wiesz, ze za multiplayer na x360 trzeba placic i dodatkow zeby grac w MP w Polsce, trzeba klamac;)

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majac komputer jak w sygnaturce kupno x360 nie ma sensu- lepiej kup pada, bedziesz gral w te same gry, tylko grafika bedzie lepsza na PC. Ja bym bral ps3 - ma kilkanascie gier ktore nigdy nie zostana wydane na pc czy x360 (gdzie pc = x360 + 6 lub 12 miesiecy), dod tego blu-ray, a fajnie sobie czasem film w odpowiedniej jakosci obejrzec.

 

Ale jak tam wolisz.

 

ps. Oczywiscie wiesz, ze za multiplayer na x360 trzeba placic i dodatkow zeby grac w MP w Polsce, trzeba klamac;)

jasne, gta4 mi zarosło kurzem na polce już dawno a na pc gry nie ma. Tak samo jak inne gry. Można czekać ale po co? Lepiej grac.

Napęd BD w ps3 nie jest juz żadną zaleta. Można kupić player samsunga za niecałe 500 złotych. Wygodniej będzie sie ogladać filmy...Ten argument upadł.

multiplayer to jakieś 140 zetów na rok.. masakryczne pieniądze. Płaci sie za jakość. Dodatki sa wszędzie płatne. DLC jest dużo więcej na xboxa niż na jakiekolwiek inne platformy.

Poza tym gry multiplatformowe wyglądają lepiej na 360 niż na ps3 i są szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Majac komputer jak w sygnaturce kupno x360 nie ma sensu- lepiej kup pada, bedziesz gral w te same gry, tylko grafika bedzie lepsza na PC. Ja bym bral ps3 - ma kilkanascie gier ktore nigdy nie zostana wydane na pc czy x360 (gdzie pc = x360 + 6 lub 12 miesiecy), dod tego blu-ray, a fajnie sobie czasem film w odpowiedniej jakosci obejrzec.

 

Ale jak tam wolisz.

 

ps. Oczywiscie wiesz, ze za multiplayer na x360 trzeba placic i dodatkow zeby grac w MP w Polsce, trzeba klamac;)

oczywiscie wiesz ze w topicu chodzi o wybor pomiedzy klockiem a ps3?- no ale i tak bedziesz indoktrynowal pc, bo "gdzie 2 polakow tam 3 zdania" :lol2: , pozatym nie sadzisz ze ktos moze miec konsole i pc? albo wszystkie konsole i pc??..troche wyobrazni

 

i jeszcze gwoli sprecyzowania: raczej x360= pc+6/12 gry,raczej rzadko na odwrot,ewentualnie w tym samym czasie

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybór jest jasny...tylko Xbox :rolleyes:

 

 

nawet mając mocnego peceta na niektóre gry w wersji pecetowej będziesz czekał długo (np GEARS of WAR 2, FABLE 2)...pozatym są i będą gry które nigdy nie ukażą się na PC

 

...a są takie na które się nie doczekasz np Forza 2) ...Xbox jest tani i wcale nie jest słabszy od PS3 (to mit rozsiewany przez fanbojów)

 

...większosc gier multiplatformowych wygląda na xboxie tak samo (np call of Duty 4, Devil my Cry 4, PURE) lub odrobinkę lepiej (np soul Calibur 4, UNREAL, Fallout, Splinter Cell) ...pozatym 19 stego wychodzi nowy system(dashboard) do konsoli dzięki któremu kazdą grę bedzie mozna zainstalować na HD ..mamy wtedy cichszą pracę konsoli i lepszy odczyt danych. Pozatym joypad od xboxa jest o wiele lepszy od soniaczowego (grałem sporo na obu konsolach więc mam porównanie)

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym joypad od xboxa jest o wiele lepszy od soniaczowego (grałem sporo na obu konsolach więc mam porównanie)

 

Ta, szczególnie krzyżak. DualShock 3 to IMO lepszy pad, lepszy krzyrzak, lżejszy i wygodniejszy, do tego sixaxis potrafi sprawić sporo radochy w niektórych grach.

 

EDIT: do postu poniżej, dla mnie DS3 jest wygodniejszy, grałem godzinami i nigdy mnie nic nie bolało, Xowy pad jest trochę przycięrzki. Jak widać kształt i ciężar to kwestia gustu, ale DS3 ma o niebo lepszy krzyżak i sixasisa, to przesądza o zwycięstwie DS3 :P

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, szczególnie krzyrzak. DualShock 3 to IMO lepszy pad, lepszy krzyrzak, lżejszy i wygodniejszy, do tego sixaxis potrafi sprawić sporo radochy w niektórych grach.

Krzyżak oczywiście, że jest lepszy w DualShocku, ale wygodniejszy jest zdecydowanie pad iksowy. Po kilku godzinach gry na PS2 często bolały mnie ręce/palce, a na iksie moge grać i grać i nic :) Dodaj lepiej rozmieszczone analogi + lepsze spusty i mamy zwycięzce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż sam wezmę udział w mini dyskusji a propos padów. Jak dla mnie (bardzo ważny zwrot!) to pad od PS3 bardziej mi pasuje (choć może się to wydawać niebywałe). Może się przyzwyczaiłem do takiego a nie innego ułożenia i kształtu. Dłonie mam przeciętnej wielkości i faktycznie, pad od PS3/PS2 jest trochę mały ale nigdy mi to nie przeszkadzało, ręce czy palce też nigdy mnie nie bolały po długich sesjach. Poza tym jego symetryczne ułożenie gałeczek też bardziej mi pasuje. Pad od XO ma swoje zalety ale i wady. Spory rozmiar jest OK, jest co złapać. Prawa strona pada jest jak najbardziej w porządku ale lewa... Raz krzyżak, to jest jakieś nieporozumienie, dwa gałka wyżej, nie wiem w czym ta pozycja jest lepsza niż ta z DualShock'a. OK, to nie przeszkadza w sterowaniu bo kciuk to wszystko ogarnia ale gorzej wtedy z przyciskami z tyłu (LB i LT). Kiedy trzymam pada tek jak się go powinno trzymać, wychylam lewą gałkę lewym kciukiem max do góry to wtedy jednoczesne naciśnięcie albo (o zgrozo) przytrzymania przycisku LB wymaga ode mnie lekkiej zmiany ułożenia dłoni na padzie, chyba nie powinno mieć to miejsca w dobrze zaprojektowanym padzie? Jedynie z dostępem do LT nie ma problemów ale (przynajmniej dla mnie) LB to lekka ekwilibrystyka wtedy. Nie wiem czy Sony ma jakiś patent na dwie symetryczne gałki na padzie, że MS nie chciał tego powielić ale jeśli nie to IMO powinien był to zrobić. Na pewno byście nie narzekali (bo to tak jak narzekać na prawą gałkę która jest tam gdzie powinna). Triggery są spoko. Przy okazji, czy ktoś wie jakie przyciski na padzie od XO są analogowe a jakie nie? Bo jakoś mam wrażenie że jedynie triggery i gałki, reszta to cyfrówki.

 

Zaś co do pytania, PS3 czy XO to już chyba wszystkie argumenty zostały podane. Ja wybrałem XO głównie ze względu na cenę oraz kilka gier, które straciły status Exclusive dla PS3. Choć nie powiem, na pewno na XO brakować mi będzie God of War 3 oraz MGS4 (o ile ten nie wyjdzie też na XO a tu różne ploty chodzą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm? Czyżby mój post został usunięty?

Pewnie chodziło o słowo na P.

No nic ale kilka informacji się przyda.

Co do pada to właśnie uważam, że to, że gałki są w innym miejscu było genialnym posunięciem ze strony ms. Dużo naturalniej jest mi trzymać kciuk lewej ręki wyprostowany a prawej skrzywiony. Triggery też świetne rozwiązanie. I nareszcie budowa pada nie dla rąk dziecka. W PS2 niesamowicie mnie to denerwowało że małe palce 'wystają' z pada.

 

Co do samej konsoli to wg mnie biblioteka gier xboxa 360 jest lepsza. Ale to kwestia gustu i każdy powinien sobie sprawdzić jak to wygląda. Ja w tym celu przejrzałem wszystkie gry na gry-online dla tych dwóch platform.

 

No i cena... Tutaj miażdżąco wygrywa xbox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie w padzie do X360 wkurza jedno - ulozenie lewego analoga, a dokladniej ustwienie gora-dol itd. Jak dla mnie naturalnym, i duzo wygodniejszym, ulozeniem byloby polozenie osi gora-dol rownlolegle do kciuka, a nie pod katem.

W prawej galce jakos mi to nie przeszkadza, za w to w lewej ogromnie, ciagle mi sie to myli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Costi - mam jedna uwagie do ciebie: nie zauwazyles ze taki temat juz jest w dziale konsol-to raz, a dwa, jest jeszcze kilka gier ktore nie zostaly dodane do listy, wiec czyn Wasc swa powinnosc .

 

ps.rozumiem ze sporo czasu zabiera ci granie (chwalebne) jednak przy okazji pisania postow nie zapominaj o swoich obowiazkach , bo innaczej dubluja sie tematy itp itd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie wiesz ze w topicu chodzi o wybor pomiedzy klockiem a ps3?- no ale i tak bedziesz indoktrynowal pc, bo "gdzie 2 polakow tam 3 zdania" :lol2: , pozatym nie sadzisz ze ktos moze miec konsole i pc? albo wszystkie konsole i pc??..troche wyobrazni

 

i jeszcze gwoli sprecyzowania: raczej x360= pc+6/12 gry,raczej rzadko na odwrot,ewentualnie w tym samym czasie

Co za bucowata wypowiedz...

 

Ja przedstawilem swoj punkt widzenie, napisalem co, jak i dlaczego, zauwazylem, ze pytajacy ma dobry komputer i w tym kontekscie udzielilem odpowiedzi. I do pytajacego nalezy ocena przydatnosci odpowiedzi... Typowy prostacki atak za wypowiedz sprzeczna z religia, zaslepienie w dodatku utrudnilo zrozumienia slowa pisanego (jakies sprecyzowania z komosu - przeczytaj jeszcze raz, a potem jeszcze raz, a potem jeszcze, to moze dotrze do ciebie co napisalem).

 

@Przemol^N

Nastepny czlowiek z misja. Polecilem chlopakowi PS3 - gdzie tu niby czekanie na GTA4? Chyba zobaczyles skrot PC,po czym oczy zaszly czerwienia i juz nie myslac zaczales pisac.

Teraz blue-ray - +500zl (_jest wygodniej, tzn co jest wygodniejszego?), multi +140zl rocznie (nielegalnie, bez supportu w razie problemow). Pewnie, ze mozna za wszystko placic osobno. Jak ktos lubi, albo potrzebuje, alebo go to podnieca ("placi sie za jakosc"). Ciekawe na czym ta jakosc polega, skoro multiplayer nie ma supprotu w Polsc i niektore gry wychodza okrojone, jak np GoW (kupisz gre w Polsce - nie masz dodatkowych map). Ty stwiedziles, ze warto, to palacisz, ale tu decyzja chyba nalezy do autora tematu. Ja go tylko poinformowalem. Wyluzuj, nie kazdy musi myslec tak jak ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Co za bucowata wypowiedz...

 

Ja przedstawilem swoj punkt widzenie, napisalem co, jak i dlaczego, zauwazylem, ze pytajacy ma dobry komputer i w tym kontekscie udzielilem odpowiedzi. I do pytajacego nalezy ocena przydatnosci odpowiedzi... Typowy prostacki atak za wypowiedz sprzeczna z religia, zaslepienie w dodatku utrudnilo zrozumienia slowa pisanego (jakies sprecyzowania z komosu - przeczytaj jeszcze raz, a potem jeszcze raz, a potem jeszcze, to moze dotrze do ciebie co napisalem).

 

@Przemol^N

Nastepny czlowiek z misja. Polecilem chlopakowi PS3 - gdzie tu niby czekanie na GTA4? Chyba zobaczyles skrot PC,po czym oczy zaszly czerwienia i juz nie myslac zaczales pisac.

Teraz blue-ray - +500zl (_jest wygodniej, tzn co jest wygodniejszego?), multi +140zl rocznie (nielegalnie, bez supportu w razie problemow). Pewnie, ze mozna za wszystko placic osobno. Jak ktos lubi, albo potrzebuje, alebo go to podnieca ("placi sie za jakosc"). Ciekawe na czym ta jakosc polega, skoro multiplayer nie ma supprotu w Polsc i niektore gry wychodza okrojone, jak np GoW (kupisz gre w Polsce - nie masz dodatkowych map). Ty stwiedziles, ze warto, to palacisz, ale tu decyzja chyba nalezy do autora tematu. Ja go tylko poinformowalem. Wyluzuj, nie kazdy musi myslec tak jak ty.

zawsze uwazalem ze jak ktos nie ma nic do powiedzenia albo mu brakuje argumentow to zaczyna od obrazania, tak jak wlasnie to zrobiles, tym sposobem zaskarbiles sobie moja "sympatie" ktora okaze ci wyslaniem raportu :razz: .......acha sa zapewne jakies sposoby na skolatane nerwy, tylko muszisz sie nie zniechecac :rolleyes:

 

ps.piszac do Przemol^N slowo: "wyluzuj" co miales na mysli??- z pewnoscia nie to samo, co reszta swiata :lol2:

 

Costi - dzieki za szybka reakcje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze uwazalem ze jak ktos nie ma nic do powiedzenia albo mu brakuje argumentow to zaczyna od obrazania, tak jak wlasnie to zrobiles, tym sposobem zaskarbiles sobie moja "sympatie" ktora okaze ci wyslaniem raportu :razz: .......acha sa zapewne jakies sposoby na skolatane nerwy, tylko muszisz sie nie zniechecac :rolleyes:

Fajnie. Raporcikiem staraszysz? To mozesz sie rozczarowac, bo relgulamin jest nienaruszony... No ale zobaczymy.

 

Zapomnialem jeszcze podac kolejny przyklad twojej blyskotliwosci. oto zajebiste zdanie:

 

"pozatym nie sadzisz ze ktos moze miec konsole i pc?"

 

napisane w odpowiedz na w post w ktorym napisalem:

 

"Ja bym bral ps3 - ma kilkanascie gier ktore nigdy nie zostana wydane na pc czy x360"

 

Oczywiscie zapomanialem, ze jedynie x360 to konsola, ps3 nie. A moze czytasz tylko pierwsze zdanie, bo czytanie pochania ci za duzo czasu (zwlaszcza ze zrozumieniem).

 

Dla mnie EOT. Jak ochloniesz, moze faktycznie przeczytaj caly post.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pada to ja bym chcial cos wielkosci i ksztaltu xboxowego, z ulozeniem d-pada i analogow jak w ds2/3 i triggerami jak z ds2.

To przy tych swoich 110kg wagi musisz mieć małe rączki, jeśli triggery z DS2 Ci odpowiadają ;) Bez urazy naturalnie, ale akurat triggery z tego pada są dla mnie zupełną pomyłką. Ale jak już zauważono- akurat gadka o wyższości jednej konsoli nad drugą w oparciu o ocenę padów jest głupia. To zbyt subiektywna kwestia, choć generalnie patrząc pad od psx/ps2/ps3 ma rozmiary (wielkość, waga) odpowiadające raczej Azjatom nie słynącym z nadmiaru testosteronu i o wzroście nie przekraczającym 1.60cm (wiem, że zaraz mi napiszesz, że masz >200cm i ponad >110kg :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...