Skocz do zawartości
mlun

Taki Oto Zestaw.

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kompa kupić po nowym roku ale sądzę że uda się w grudniu żeby jeszcze przed świętami się cieszyć nowym sprzętem :P

 

Powiedzcie co sądzicie o takim zestawie:

E5200(gdyby nie cena E7200 to bym go już brał)

Asus P5Q PRO

A-Data 2x2GB 800mhz CL4

WD 640GB AAKS( nie wiem jak z tymi samsungami teraz jest dlatego chyba wezmę WD)

Asus Glaciator 4850

 

Zastanawiam się nad zasilaczem.Cały czas skłaniam się ku OCZ StealthXStream 500W. Chyba że jest coś lepszego w tym przedziale cenowym?

 

Obudowa, kiedyś pragnąłem chiefteca, teraz chyba węzmę Anteca(ale założyłem już odpowiedni topic o tym).

 

Aha no i chłodzonko na procka to Auras Wave(a może coś innego? Od Karakorum chyba lepsze a za tą kasę coś innego cięzko dostać) i pasta zalmana.

 

Coś byście zmienili? Bardzo chętnie czekam na jakieś rady,sugestie. Może jest warto w coś zinwestować.

Z mojej strony chciałbym tylko ten procek lepszy no ale po tych podwyżkach ciężko będzie coś wyskrobać tym bardziej że muszę jeszcze monitor zakupić.

Edytowane przez mlun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie nad pentagramem myślałem jeszcze.

Co do glaciatora to odbieral bym osobiście w Wawie więc miałbym okazję sprawdzić. Bo widziałem właśnie że na allegro są takie z zakrytym chłodzeniem na całej karcie jeszcze. No ale to już przy kupnie będę się dowiadywał konkretnie. Wogóle to glaciatora nie wycofali bo jakoś tak mniej ich jest niż kiedyś mam wrażenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije trochę temat. W styczniu zamierzam już zakupić ten komputer tylko mam takie pytanie odnośnie kart graficznych.

Czy te karty to wersje z glaciatorem?

http://www.morele.net/produkt/189555/

 

http://www.morele.net/produkt/189586/

 

Wyglądają tak samo, ta droższa ma tylko rok gwarancji więcej. Czy jest jeszcze miedzy nimi jakaś różnica?

Tak wogóle to może lepiej wziąć Saphira albo Gainwarda? Może teraz są lepsze od Asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o producenta to Asus jest jednym z najlepszych. Trudno powiedzieć czy to są te same karty i czy to glaciatory. Ostatnio zauważyłem, że sklepy internetowe celowo wprowadzają chaos w swoją ofertę właśnie poprzez dodawanie do niej nawet kilku takich samych modeli z wyglądu o tych samych nazwach a różnice nie raz ukryte są głeboko w opisie i nie sposób się dopatrzyć. Motają ludziom w głowach, ze człowiek powoli sam już nie wie co kupił. Potem okazuje się, że ma w komputerze coś tańszego i słabszego niż zamawiał. Lepiej zorientuj się dobrze w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem jeszcze taniej i napewno z Glaciatorem i do tego w Warszawie:P Ale ciekaw jestem czy z tamtego odpiszą.

 

A jaką pastę brać ? Tego Zalmana STG? Nie ma z nim jakiś większych komplikacji przy nakładaniu?Czy może jednak AS5 albo Ceramique?

Edytowane przez mlun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...