Skocz do zawartości
Misyo

Gdzie I Jak Założyć Alias...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój ISP robi mi straszne opory z założeniem aliasa/domeny. Jest mi to niezbędne do jednej usługi.. mam stałe IP...

 

Gdzie w sensowny sposób można założyć alias? Zależy mi, żeby działał on długo tzn. nie interesują mnie opcje na 1 miesiąc itd gdyż musze podać ten alias na serwer a modyfikowanie go na serwerze jest praktycznie możliwe raz na kilka miesięcy....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój ISP robi mi straszne opory z założeniem aliasa/domeny. Jest mi to niezbędne do jednej usługi.. mam stałe IP...

 

Gdzie w sensowny sposób można założyć alias? Zależy mi, żeby działał on długo tzn. nie interesują mnie opcje na 1 miesiąc itd gdyż musze podać ten alias na serwer a modyfikowanie go na serwerze jest praktycznie możliwe raz na kilka miesięcy....

 

Pozdrawiam

co to znaczy alias?

chodzi o dns?

no to www.one.pl np - kiedyś działało bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy alias?

chodzi o dns?

no to www.one.pl np - kiedyś działało bez zarzutu.

 

Nie wiem czy chodzi o dns ale chyba tak... chodzi mi o to by na przykład ktoś wpisując misyo.one.pl połączył się z moim komputerem (z moim IP dokładnie)...

 

Jeżeli mogę prosić o pomoc w ustawieniu tego.... założyłęm konto na one.pl. Założyłem domene mido.one.pl a teraz chciałbym zeby zrobić to o czym pisze u góry... ale już sie schody zaczęły...

 

Krok 1. Wybierz typ wpisu:

CNAME - jest to "alias" istniejącej już domeny

 

NS - delegacja domeny - musisz mieć swoje serwery nazw obsługujące Twoją domenę

 

A - wpis pojedynczego hosta (przyporządkowanie konkretnego IP do domeny)

 

MX - określa serwer poczty dla danej domeny

 

 

 

Wybrałem A... Dodałem dns ale nie wiem czy działa.. jak pinguje teraz tą nazwe to mi nie pokazuje mojego IP tylko z one.pl...

 

może trzeba troche poczekać aby sie aktualizowało?

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...