Skocz do zawartości
kaensainen

Oprogramowanie Av Na 1 Stanowisko.

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zakupić oryginalną licencję elektroniczną lub pudełkową ver. programu antywirusowego. Rozważam:

  • Kaspersky Anti-Virus 2009
  • Eset NOD32
  • F-Secure Anti-Virus 2009
Mam już dość darmowych AV :/ nie odwiedzam www z xxx/crack/warez/serial, gry i programy są darmowe lub oryginalne ver. i tak co jakiś czas coś się przypałęta.

F-Secure mogę mieć za 1/2 ceny tylko czy jest lepszy od Avira Free / Avast ? Sprzęt:

  • Windows XP Pro SP3 ®
  • T2330 1.86GHz
  • 2x1GB DDR2 667Mhz OCZ
  • 8600M GS Asus

Co polecacie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy miałem starego F-Secure był bardzo skuteczny, ale "zasobożerny". Podobno w nowej wersji jest to poprawione.

Teraz mam Kaspersky'ego i raczej nie zachwalam. Co prawda jest lekki, ale jego skuteczność nie powala (a pomoc techniczna woła o pomstę do nieba).

Co do NOD'a to mogę tylko powiedzieć, że jest lekki i z tego co wiem całkiem skuteczny, ale nie używałem więc nie potwierdzam.

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płatnych pokecam Avire pro.

Z darmowych polecam Avire Home.

http://www.free-av.com/

 

Z tym, że jeżeli korzystasz z tego na domowym komputerze to nie ma sensu brać wersji pro. Jedynym minusem Aviry home jest to, że nie skanuje maila ( w przypadku korzystania z programów typu outlook itp.).

Edit. Z tego co wiem to avira home jest najlepszym obecnie darmowym antywirusem. A w porównaniu z płatnymi znajduje się na 10 pozycji :)

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Od AV ważniejszy jest FW - to po pierwsze. Z Twojej listy AV najlepszy imo jest NOD32 - najmniej obciąża system, a kompa masz co najwyżej "średniego". Co do "szczelności" to ciężko o obiektywną opinię - najlepiej jeśli o bezpieczeństwo dba sam użytkownik ;)

 

ps. trochę nie ten dział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avasta nie polecam, sam miałem i wiem jaki to kał. Robilismy w szkole testy z popularnym wirusem w postaci txt. Avast wogóle go nie widział, a darmowa Avira odrazu go znalazła.

 

Avira jest bardzo mało 'zasobożerna' ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nod32 w domku (i pracy, tyle, że nie mojej :> ) od 2 lat i muszę go polecić, nie czujesz, że go masz. No może poza tym, że info o aktualizacji pojawia się BARDZO często, co jest tylko kolejnym argumentem za.

 

 

Ale tak btw. chyba nie ten dział.

Edytowane przez halo?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...