Skocz do zawartości
Niemiec

Przekrecilem kompa :( HELP Zajrzyjce Prosze!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawilem sobie FSB 166 i komp wstal i pojawil sie BootMagic, ale odrazu nastapil restart. Po restarcie juz nie bylo BootMagica, wiec chwycilem plyte startowa i uruchamiam Partition Magica pod Dosem i kupa 30 GB wolnej przestrzeni. No nic, wracam do dosa Fdisk/mbr, pojawia sie pierwsza partycja i nic wiecej. Partition Magic tez tak pokazuje. Nie moge sie dostac do 3 pozostalych partycji, gdzie byl jeszcze jeden windows i dwie partycje z danymi. Wnioskuje, ze w wyniku za duzej magistrali dla dysku(41,5mhz) poszla sie walic informacja z tablica partycji, ale nie wiem jak odzyskac informacje o pozostalych partycjach. Prosze pomozcie mi, piwo dla najlepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na innym kompie zainstalować taki soft jak Easy Recovery Pro najlepiej w wersji 6.0 lub jak nie masz NTFSa to może być 5.12. Może być też np. R-Studio Agent 2.0. Dobre programiki do odzyskiwania danych - trochę się trzeba pobawić ale w zasadzie wszystkie dane idzie odzyskać. Podłącz swojego twardziela i do dzieła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie instaluj tych programików na swoim twardzielu a ni nie próbuj nic na nim zapisywać ani kasować bo dane mogą odejść w siną dal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest sposob, zeby cos podobnego zrobic na swoim kompie??

w partition magicu wyglada to tak:

Dołączona grafika

zeby bylo smieszniej to swroccie uwage na rozmiar "dobrej" partycji, jest podane 8032,5 mb a po dodaniu wolnego miejsca i zajaetego wynosi on 7004,9, a total commander podaje 6991,2mb i to jest prawdziwa wartosc!?!?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No stary to masz problema... Jesli nie masz drugiego dysku zeby probowac na niego odzyskac te dane to musisz nzales kogos kto podepnie twoj dysk u siebie i programem easy recovery sie zabawic.. Innego wyjscia raczej nie ma..

Powodzenia!!! napewno ci sie przyda.. wspolczuje bo sam tez juz tak mialem ze stracilem caly "matrix" z dysku.... fatality..

Mi ten program pomogl , odzyskalem ok 70 % danych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystkie metody zawiodą i będziesz miał zamiar podzielić i sformatować dysk od nowa, to jako ostatnią deskę ratunku możesz spróbować ten sposób:

Podziel fdiskiem dysk na dokładnie takie same partycje jak miałeś (co do bajta) i nadaj im dokładnie takie same nazwy (wielkie-małe litery) BEZ FORMATOWANIA. Mi kiedyś udało się przywrócić w ten sposób partycje do życia.

ALE TO OSTATECZNOŚĆ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlsnie problem tkwi w tym, ze nie mam gdzie podpiac swojego dysku, anie nie mam drugiego tak pojemnego dysku, zeny to zrobic. W drugim kompie mam tylko 4,3 gb/ Du!pa zimna :(

1. Z wolnego miejsca tworzysz partycje, może być jedna.

2. Easy Recovery 6.0 pro

3. Recover Data

4. Raw recovery

5. Po 30 min zaznaczasz wszystkie rodzaje plików i robisz next.

6. W 6.0 jesz opcja save to FTP server wiec jak jesteć podączony do sieci lokalnej to wyżebraj troche miejsca u sąsiada. Możesz również odzyskiwać po kilkaset mega i wypalac na płytki. Natomiast jezeli nie jestec podłączony do sieci lokalnej, nie masz nagrywarki, ani drugiego dysku to masz pecha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:

 

zanim zaczniesz szalec dziwnymi programami to zerknij tu http://www.enter.pl/ent2002/03/klub_na.asp do podrozdzialu Przezorność popłaca, sciagnij Ranish Partition Manger i sprobuj opisanej tam metody - troche czasochlonna ale skuteczna :) ja na szczecie nie kozystalem ale jeden znajomek musial i potwierdzil skutecznosc

 

jak sie uda to daj znac :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...