Skocz do zawartości
axl2000

"bucząca" Matryca

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny porblem z nowiutkim HP 6735s - zauwazylem ze przy sciemnieniu ekranu poprzez fn + F7 matryca (albo coś co jest pod obudową matrycy) zaczyna cichutko ale jednak upierdliwie buczeć, jednostajnie (przetwornica jakas?). Jest to bardzo ciche, moi rodzice tego nie slysza, ja jednak "dzięki" sluchowi prawie audiofilskiemu to slysze i denerwuje mnie to dość mocno.

Czy to normalne w tanszych notebookach? W Pavilionie mojego wujka nie slysze takich rzeczy, poprosic HP ladnie zeby to naprawili czy raczej powiedza zebym sie puknął w główkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczenie nie jest normalne, ale bardzo powszechne u HP

jeżeli bardzo Cię to denerwuje, możesz próbować reklamować laptopa

z góry uprzedzam, że Ci go nie wymienią tylko wymienią przyczynę piszczenia(chyba, że kupowałeś przez internet to masz 10dni na zwrot bez podania przyczyny)

a co będziesz miał już rozkręcanego laptopa to bedziesz miał i brudną gwarancje co obniży jego wartość przy próbie sprzedaży

moja rada - olać to i zostawić sobie jako przyczynę naprawy pod koniec okresu gwarancyjnego(to w niczym nie przeszkadza, nic się wcześniej nie zepsuje, po prostu wkurza, irytuje)

zawsze masz jakiegoś ASA w rękawie gdy np stanie się coś z matrycą

 

a co piszczy - inverter to mało powiedziane - ogólnie piszczą cewki, które mają mało lakieru i drżą na nich zwoje przy przetwarzaniu prądu na wysokie napięcia

obstawiam, że albo już to stwierdziłeś, albo stwierdzisz, że pisk jest większy przy pracy na baterii

 

z którejś tam strony, aż dziw bierze, że HP jeszcze nie zmieniło producenta podzespołów - skarżyli się na to wszyscy użytkownicy najbardziej powszechnych serii lapków tej firmy (nx6110(sam byłem z tym na gwarancji)nx8220 i 6715b również) - teraz kolejny przodownik powiela identyczny problem

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczenie nie jest normalne, ale bardzo powszechne u HP

jeżeli bardzo Cię to denerwuje, możesz próbować reklamować laptopa

z góry uprzedzam, że Ci go nie wymienią tylko wymienią przyczynę piszczenia(chyba, że kupowałeś przez internet to masz 10dni na zwrot bez podania przyczyny)

a co będziesz miał już rozkręcanego laptopa to bedziesz miał i brudną gwarancje co obniży jego wartość przy próbie sprzedaży

moja rada - olać to i zostawić sobie jako przyczynę naprawy pod koniec okresu gwarancyjnego(to w niczym nie przeszkadza, nic się wcześniej nie zepsuje, po prostu wkurza, irytuje)

zawsze masz jakiegoś ASA w rękawie gdy np stanie się coś z matrycą

 

a co piszczy - inverter to mało powiedziane - ogólnie piszczą cewki, które mają mało lakieru i drżą na nich zwoje przy przetwarzaniu prądu na wysokie napięcia

obstawiam, że albo już to stwierdziłeś, albo stwierdzisz, że pisk jest większy przy pracy na baterii

 

z którejś tam strony, aż dziw bierze, że HP jeszcze nie zmieniło producenta podzespołów - skarżyli się na to wszyscy użytkownicy najbardziej powszechnych serii lapków tej firmy (nx6110(sam byłem z tym na gwarancji)nx8220 i 6715b również) - teraz kolejny przodownik powiela identyczny problem

Wlasnie dzwoniłem do serwisu HP i powiedzieli, że nie ma sensu reklamować i serwisować nowego laptopa, lepiej iść do sklepu i poprosić o wymianę w "trybie DOA" (cokolwiek by to znaczyło, ma ktoś jakiś .pdf albo .doc na ten temat? w necie nic nie moge znaleźć) i sklep wyśle do serwisu z notką o przysługującej mi wymieniae sprzętu uszkodzonego i HP ma w takim wypadku obowiązek wymienić (nie naprawiać) na laptopa wolnego od wady o ile usterka którą zgłaszam zostanie potwierdzona.

 

Ktoś może coś więcej o tym trybie DOA (mam 30 dni na to od daty zakupu) powiedzieć?

 

PS. to w niczym nie przeszkadza, nic się wcześniej nie zepsuje, po prostu wkurza, irytuje - niestety po nocach pisze prace magisterską i nawet się skupić nie moge :( musza mi to wymienić/naprawić.

 

PS. jaka jest szansa, że po takiej wymianie/naprawie za jakiś czas znowu zacznie świszczeć/buczeć jak zwał tak zwał...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50/50% albo trafisz idealnie, albo lakier się wygrzeje i jeśli było go mało po kilku dniach może znowu zacząć piszczeć, krótko mówiąć na dwoje babka wróżyła

czyli po ludzku modlić się o dostanie nowego laptopa i natychmiast sprzedać go na allegro jako nówke sztuke z gwarancją i kupić Paviliona albo jakiegoś Asusa, bo niestety nie zniose bzyczeń, buczeń i piszczeń :(

 

 

Ale dzięki za odzew, sprawa mi troche w głowie rozjaśniała. PS. zmiana biosu może coś zmienić? Facet z HP mówił że bios steruje także czymśtam związanym z prądem i może pomóc (cos mi sie jednak nie wydaje ;)) I zebym zanim oddam na wymiane to zaktualizował bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO NIE TAK!!!

bios może i czymś tam steruje, ale szczerze wątpię, ze to coś zmieni

 

każda elektronika wydaje z siebie jakiś dzwięk - posłuchaj sobie np telewizora z tyłu

wszystko rozbija się o częstotliwość dzwięku.

to ze zmienisz firme na Asusa nie znaczy, że nie będziesz tego miał, Pavilion też jak trafisz

ale nie ma co ukrywać - HP ma z tym jakiś duży problem - najważniejsze, że się tego nie wypierają i wymieniają/naprawiają

 

ja wiem jak to wkurza bo sam pisalem, ze niosłem swojego 6110 - jednak ta wada nie dyskryminuje dla mnie tej firmy

ten, którego mam w podpisie nie ma takiej wady i dziesiątki innych jakie przewinęły się przez moje ręce, też nie

 

Wymien tak jak zaproponowało Ci HP, jak przyjdzie - odpal go w sklepie - posłuchaj, obejrzyj czy nie ma martwych pikseli

każdy producent ma jakieś niedociągnięcia i wpadki

 

Pozdro

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO NIE TAK!!!

bios może i czymś tam steruje, ale szczerze wątpię, ze to coś zmieni

 

każda elektronika wydaje z siebie jakiś dzwięk - posłuchaj sobie np telewizora z tyłu

wszystko rozbija się o częstotliwość dzwięku.

to ze zmienisz firme na Asusa nie znaczy, że nie będziesz tego miał, Pavilion też jak trafisz

ale nie ma co ukrywać - HP ma z tym jakiś duży problem - najważniejsze, że się tego nie wypierają i wymieniają/naprawiają

 

ja wiem jak to wkurza bo sam pisalem, ze niosłem swojego 6110 - jednak ta wada nie dyskryminuje dla mnie tej firmy

ten, którego mam w podpisie nie ma takiej wady i dziesiątki innych jakie przewinęły się przez moje ręce, też nie

 

Wymien tak jak zaproponowało Ci HP, jak przyjdzie - odpal go w sklepie - posłuchaj, obejrzyj czy nie ma martwych pikseli

każdy producent ma jakieś niedociągnięcia i wpadki

 

Pozdro

Wymien tak jak zaproponowało Ci HP, jak przyjdzie - odpal go w sklepie - posłuchaj, obejrzyj czy nie ma martwych pikseli

każdy producent ma jakieś niedociągnięcia i wpadki - na pixele jestem uczulony oczywiscie, ale co do sprawdzenia wydawania dźwięków w sklepie to bedzie ciężko. "jaśniej - ciemniej" działa tylko po zainstalowaniu sterowników w windowsie a laptopa kupowałem bez OSu, sam wgrywałem. Chyba, że zrobie Ghosta z tego lapka co go teraz mam i w sklepie w 20 minut sobie przywroce system o ile mi pozwolą...

A co do tego, że każdy sprzęt wydaje z siebie jakiś dźwięk to wiem, ale niestety mój musi być nie piszczący i nie buczący. niech sobie wiatraczek dmucha, niech sobie dysk chrupie, niech dvd wyje, ale piszczenia/buczenia nie zniese ;) Boje sie ze zostane z tym buczeniem na amen, a to juz powoduje ze nawet nie mam przyjemnosci korzystania z laptopa bo wiem ze cos jest nie tak. niestety taki jestem typ człowieka perfekcjonisty. telewizor LCD 2 razy wymienialem bo piszczał w standby'u

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegoś nie rozumiem

jeżeli piszczy to sam z siebie po włączeniu - dzięki temu, że płynie prąd

więc nie wiem o czym mówisz pisząc - przy zmianie podświetlania

co, piszesz pracę i pokażdym słowie zmieniasz jasność matrycy?

może słyszysz klikanie klawiszy?

 

sorry za odrobine ironii, ale nie wiem czy sie do końca rozumiemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegoś nie rozumiem

jeżeli piszczy to sam z siebie po włączeniu - dzięki temu, że płynie prąd

więc nie wiem o czym mówisz pisząc - przy zmianie podświetlania

co, piszesz pracę i pokażdym słowie zmieniasz jasność matrycy?

może słyszysz klikanie klawiszy?

 

sorry za odrobine ironii, ale nie wiem czy sie do końca rozumiemy

Widocznie się nie rozumiemy. Jak matryca świeci na maxa to jest cisza jak makiem zasiał. Wystarczy zmniejszyć jasność poprzez fn+F7 (a często zmieniam jasność bo na maxa wali po gałkach jak cholera) zaczyna bzyczeć, piszczeć, brzęczyć, każdy inaczej to nazywa. Mówie o dźwięku jednostajnym PO zmniejszeniu jasnośc na niższą niż maxymalna, a nie piskaniu podczas zmiany...

 

Nie chodzi o to, że bawie sie jasnościa matrycy co chwila, tylko nie używam jej świecącej na maxa, a tylko świecąc na maxa nie buczy = lapek do wymiany/naprawy.

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien tak jak zaproponowało Ci HP, jak przyjdzie - odpal go w sklepie - posłuchaj, obejrzyj czy nie ma martwych pikseli

każdy producent ma jakieś niedociągnięcia i wpadki - na pixele jestem uczulony oczywiscie, ale co do sprawdzenia wydawania dźwięków w sklepie to bedzie ciężko. "jaśniej - ciemniej" działa tylko po zainstalowaniu sterowników w windowsie a laptopa kupowałem bez OSu, sam wgrywałem. Chyba, że zrobie Ghosta z tego lapka co go teraz mam i w sklepie w 20 minut sobie przywroce system o ile mi pozwolą...

A co do tego, że każdy sprzęt wydaje z siebie jakiś dźwięk to wiem, ale niestety mój musi być nie piszczący i nie buczący. niech sobie wiatraczek dmucha, niech sobie dysk chrupie, niech dvd wyje, ale piszczenia/buczenia nie zniese ;) Boje sie ze zostane z tym buczeniem na amen, a to juz powoduje ze nawet nie mam przyjemnosci korzystania z laptopa bo wiem ze cos jest nie tak. niestety taki jestem typ człowieka perfekcjonisty. telewizor LCD 2 razy wymienialem bo piszczał w standby'u

i bez problemu ci wymienicli ten tv ?

moj monitor BENQ zaczal piszczec i irytuje mnie to dosc mocno.

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bez problemu ci wymienicli ten tv ?

moj monitor BENQ zaczal piszczec i irytuje mnie to dosc mocno.

Wymieniałem odrazu po kupnie w Media Markt, a tam dają 7 dni na wymiane bez podania przyczyny. Wiec wymienialem do skutku. A jak rozmawialem z ludźmi to jak najbardziej to się nadaje na naprawę gwarancyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŁOHOHOHOHO! To żem trafił na felerny egzemplarz...

 

najpierw klawiatura co sie telepie, potem brzęczenie (ktore się nasila swoja droga, w ciszy slysze je z 3 metrów) a teraz piksel zaczal swiecic na czerwono, nic tylko sie powiesic, w zyciu wiecej taniego lapka od HP :/ zrazilem sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[WYPOCINY][OT] Kiedyś też miałem problem z piszczącymi cewkami, ale na karcie graficznej. Jako, że od zawsze kupuję sprzęt u znajomych to nie byłoby problemu z wymianą na inny egzemplarz lub innej firmy. Ale tym razem nie mieli dostępu do tego, więc kupiłem w innym sklepie. Oczywiście sklep nie chciał uznać tego jako niezgodność towaru z umową i robił problemy. Niestety cierpię na szumy uszne, taki piszczenie, buczenie potrafisz mnie dobić w kilka sekund, a nawet uszkodzić słuch. Krótki wykład wraz z oświadczeniem, że w razie jakichkolwiek problemów (zdrowotnych) z powodu tej karty, wystąpię na drogę sądową. Już chciałem złożyć oświadczenie na piśmie, nagle znalazł się kierownik i nie było problemów z wymianą na inny egzemplarz.[/WYPOCINY][/OT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...