Skocz do zawartości
Rozwad

Ciche I Wydajne Lc

Rekomendowane odpowiedzi

W erze pompek 220v mozna było zmontować układ pzoa kompem , ewentualnie w budzie i doalić na odpietym od prądu kompie- jak przez pare h nic nawet delikatnie nie przepuszczało to odpalało się uklad i tylko przez parę dni co jakiś czas wszystko oglądało. Pompki 12v są fajne ale trudno sprawdzić układ bez włączenia kompa niestety....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest az tak glosna to mozesz probowac na gwarancji, ale jak to poprostu szum ktory Cie drazni to mozesz sprobowac jakis shroud do niej jak na przyklad TEN. jesli to natomiast sa zwykle wibracje to moze jakis zestaw do eliminacji wibracji na kołkach do zatoki lub wieszak do pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o szum, a nie o drgania, ponieważ jest zamontowana za pomocą tej gąbki co była w zestawie, chyba kupie właśnie ten box z coolingu, i tak muszę kupić coś do dysku... a orientuje się ktoś czy są jeszcze jakieś inne boxy do pompek niż ten co jest na coolingu? i czy wejdzie pompka z topem, bo z tego co widzę to raczej tylko z oryginalnym topem...

Edytowane przez Rozwad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o szum, a nie o drgania, ponieważ jest zamontowana za pomocą tej gąbki co była w zestawie, chyba kupie właśnie ten box z coolingu, i tak muszę kupić coś do dysku... a orientuje się ktoś czy są jeszcze jakieś inne boxy do pompek niż ten co jest na coolingu? i czy wejdzie pompka z topem, bo z tego co widzę to raczej tylko z oryginalnym topem...

ten box jest w wersji z oryginalnym topem lainga - nie polecam nic nie daje :angry:

 

.... a ty masz na pewno dobrze odpowietrzony układ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wszystko jest odpowietrzone, poprostu słysze prace pompki co mnie bardzo irytuje, gdyż poziom hałasu jest podobny jak na ac, a nie za to zapłaciłem tyle kasy, do tego tempy tez są ze tak powiem z [gluteus maximus], wszystko przez gtx, który po nagżaniu zagrzewa wszystkie pozostałe elementy, wiec jednak kolejnosc ma znaczenie... teraz wszystko ma taka temperature, jak karta czyli w okolicach 42 stopni ;/

 

edit:

 

własnie miałem sie zapytac, temp na mb, czyli na mostkach chyba \, ma 45-46 stopni i pcprobe krzyczy ze za duzo, bloki docisniete na maksa tymi szybkosrobkami, myslicie ze dokrecic jeszcze srubokretem? paste nałozyłem tylko na ta małą kostke a nie na cały chipset.

Edytowane przez Rozwad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak te 45-46C na NB masz po wygrzaniu ukladu to szczerze mowiac nie takie zle tempy biorac pod uwage jak grzeja sie mostki na strkierze...

 

Zlaczki dokrecaj ile sie da.

Co do mofow tez nie powinno byc wiekszego problemu, ja mam skrecone na maxa mofy i NB/SB, oczywiscie w granicach rozsadku, tylko ze ja mam backplate zarowno pod mofami jak i pod NB i SB, wiec plyta nie gnie sie bardzo, srubokretem mozesz telikatnie dociagnac, tylko rownomiernie...

 

Na mofach zwykle tak odstaje ten termopad, mialem tak przy HR-09, mam i przy blokach EK, kwestia tego jak sie go podklei pod blok i oczywiscie troche docisku, zwarcia Ci to zadnego nie zrobi jak odstaje miedzy mosfetami, nie ma sie czym bardzo przejmowac.

 

Daj jakas fotke ukladu, co do glosnosci DDC, to jednak powiedzial bym ze moze byc to kwestia odpowietrzenia, nie spienil Ci sie plyn przy zalewaniu? wystarczaja doslownie mikrobabelki gdzies w ukladzie i po odpaleniu bedzie troche to slychac. Dobrze wytrzasales obudowe podczas odpowietrzania ? Thermochilla odpowietrzyles korkiem w nim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

kurde wiem ze striker się grzeje, ale z tego co pamiętam to mniej miałem na fabrycznym radiatorze;/ takie tempy oczywiście są po wygrzaniu gdzieś po godzinie, co do odpowietrzenia to płyn się troszkę spienił przy włączeniu pompki, thermochilla odpowietrzałem korkiem kilka razy, a obudową nie trząchałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde wiem ze striker się grzeje, ale z tego co pamiętam to mniej miałem na fabrycznym radiatorze;/ takie tempy oczywiście są po wygrzaniu gdzieś po godzinie, co do odpowietrzenia to płyn się troszkę spienił przy włączeniu pompki, thermochilla odpowietrzałem korkiem kilka razy, a obudową nie trząchałem...

to lepiej potrzachaj :P ja pomimo ze odpowietrzylem TC korkiem, to i tak po wytrzepaniu wylecialy bombelki. srednio dopiero po kilkunastu godzinach bedzie w pelni odpowietrzony dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra potrzącham :) wie ktoś ile może mieć nb/sb na strikerze? teraz po ponad godzinie mam 42 stopnie, wydaje mi się ze jak na wodę to za dużo, postaram się na dniach poprawić mocowanie, jeszcze tylko jak możecie powiedzieć, pastę dawać na cały chipset, czy tylko na tą małą kostkę po środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra proszę o profesjonalną poradę jak krok po kroku odpowietrzyć układ? Muszę to w końcu zrobić bo pompka hałasuje i mnie denerwuje, po około 2 godzinach oglądania filmu na procku kolo 45 stopni a na mostku 49 :/ wiec proszę o instrukcje jak odpowietrzyć to rozbiore układ bo i tak musze poprawic mocowanie bloku na mostku, i jeszcze jak ktos montował na mostki to gdzie i ile dawał pasty? Druga sprawa, jak nie pomoże to zamawiam drugiego thermochilla na 2 wentyle i dam go w obiegu po grafice, kupie tez ten box do wyciszenia i zobacze jak bedzie, ja to nie pomoże z tempami, zrobie od dzielny obieg na grafe i sie skończy rumakowanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do odpowietrzania to pogibac buda na boki, do przodu do tylu, otworzyc w rezie wylot aby powietrze moglo sie ulotnic :) i tak co jakias godzinke ze 2 razy. jezli jednak po wielu zabiegach dalej halasuje to proponowalbym jednak na gwarancji sie zglosic jak jeszcze masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur na NB to możliwe że zle założyłeś blok. Odkręć go i załóż ponownie. 

 

Taniec szamana to dobra rzecz ale odłącz dysk(i)!!!!!! (informuje tak dla przypomnienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz dysk twardy, wlacz tylko pompke bez reszty kompa i potrząsać budą w każdą strone. Tak dlugo az malo co juz bedzie wylatywać powietrza. Pompke najlepiej podwiesić na czymś zeby nie dotykała niczego:) Wtedy jej nie slychać.

Tyle ode mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj postaram się to zrobić, muszę rozebrać układ, zmienić mocowanie na mostku i delikatnie inaczej kable poprowadzić bo się załamuje w jednym miejscu :/ i to pewnie dlatego te wysokie tempy... ogólnie tygon to niby jedne z najlepszych węży, a jak dla mnie to jest bardzo marny. Zamówię ze 3 metry fesera może on będzie lepszy... aha miał ktoś z was SQD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj postaram się to zrobić, muszę rozebrać układ, zmienić mocowanie na mostku i delikatnie inaczej kable poprowadzić bo się załamuje w jednym miejscu :/ i to pewnie dlatego te wysokie tempy... ogólnie tygon to niby jedne z najlepszych węży, a jak dla mnie to jest bardzo marny. Zamówię ze 3 metry fesera może on będzie lepszy... aha miał ktoś z was SQD?

jak feser to 10/16 :D imho 10-13 jest troche twardszy, ale nie wiem czy tak dobrze sie uklada. planuje zamowic tygona 11,2/15,9 to powinien byc chyba najlepszym wyborem - gruba scianka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale do grubej ścianki tylko choinki... a te jakoś niezbyt mi leżą :P a od sqd oczekuje tylko wyciszenia szumu talerzy, dźwięk głowicy mi nie przeszkadza... a tak poza tematem, to może chce ktoś zamienić się albo kupić pompkę swiftecha? wydaje mi się, ze pompka bez plusa w zupełności wystarczy, a będzie mniej hałasować... ogólnie wydaje mi się, ze jak jest za mocne ciśnienie, tzn woda za szybko płynie to obniża się skuteczność oddawania ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale do grubej ścianki tylko choinki... a te jakoś niezbyt mi leżą :P a od sqd oczekuje tylko wyciszenia szumu talerzy, dźwięk głowicy mi nie przeszkadza... a tak poza tematem, to może chce ktoś zamienić się albo kupić pompkę swiftecha? wydaje mi się, ze pompka bez plusa w zupełności wystarczy, a będzie mniej hałasować... ogólnie wydaje mi się, ze jak jest za mocne ciśnienie, tzn woda za szybko płynie to obniża się skuteczność oddawania ciepła.

mozemy pomyslec o zamianie :) dzisiaj odebralem nowego Lainga DDC 1T :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ratujcie! zmieniłem z deczka układ węży, i zamieniłem przy tym wloty do chłodnicy stronami, tzn tam gdzie wlatywało teraz wylatuje itp. no i wszystko ładnie pięknie tylko mogę sobie siedzieć z odkręconą śrubką od odpowietrzania thermochilla i nie wylatuje płyn, tylko delikatnie powietrze, przy trząchaniu nic się nie zmienia, natomiast jak zacisnę węża od wylotu z chłodnicy do reza to leci przez dziurę, jednak dalej nie chce się odpowietrzyć tak jakby... wiec mam pytanie czy jak zamieniłem te wloty to wszystko teraz dobrze kata? dodam ze temperatury są z deczka lepsze niz przy poprzednim konfigu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ratujcie! zmieniłem z deczka układ węży, i zamieniłem przy tym wloty do chłodnicy stronami, tzn tam gdzie wlatywało teraz wylatuje itp. no i wszystko ładnie pięknie tylko mogę sobie siedzieć z odkręconą śrubką od odpowietrzania thermochilla i nie wylatuje płyn, tylko delikatnie powietrze, przy trząchaniu nic się nie zmienia, natomiast jak zacisnę węża od wylotu z chłodnicy do reza to leci przez dziurę, jednak dalej nie chce się odpowietrzyć tak jakby... wiec mam pytanie czy jak zamieniłem te wloty to wszystko teraz dobrze kata? dodam ze temperatury są z deczka lepsze niz przy poprzednim konfigu...

nie wiem czy to pomoze, ale masz odkrecony rez? tzn. jeden z dwoch pozostalyc kurkow (ten ktorym lales plyn). przynajmniej tak mi sie wydaje ze to moze byc problemem, bo plyn swojej objetosci nie zwiekszy, a powietrze w rezie nie wezmie sie znikad... ja mialem tak, ze jak juz odpowietrzylem (troche malutkich jeszcze gdzies tam krazylo), to mi sie poziom plynu obnizyl troche bardziej niz mi sie wydawalo... a jak odkrecilem wlot, to zassalo powietrze do srodka, tak jakby sie tam jakies podcisnienie zrobilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie próbowałem i z odkręconym i normalnie, i dalej to samo... wiec obkiminilem taki patencik, ze ściskam rurę odpływową od chłodnicy, i pompka pompuje duża ilość wody do chłodnicy wypychając powietrze aż do płynu, ale potem znowu mogę odkręcić sobie odpowietrzacz i ani kropelka się nie uroni... nie wiem o co b...

 

ogolnie tak to teraz wyglada:

Dołączona grafika

muszę rozkminić tylko inne rozwiązanie od chłodnicy do reza, ale to potrzebne inne złączki, i inny waz bo tygon się lamie :/ no i muszę skrócić węże od proca do mofów, bo są trochę za długie i się kładą... aha no i czym sprawdzic temperatury dla mostków oddzielnie no i dla mofów tez by sie przydało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...