Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage II / III Extreme - X58

Rekomendowane odpowiedzi

BCLK 240 to takty "tylko" 4565MHz przy mnożniku 19 BCLK 247 to jednak znacznie wyżej.Żeby zrobic valid'a udało mi sie uzyskac BCLK 222 co przy mnożniku 21 daje około 4660MHz.Więcej nie da rady i raczej nie ma szans.Nigdy jednak nie bawiłem sie BCLK na mnożniku 19 może spróbuje w sobotę <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BCLK 240 to takty "tylko" 4565MHz przy mnożniku 19 BCLK 247 to jednak znacznie wyżej.Żeby zrobic valid'a udało mi sie uzyskac BCLK 222 co przy mnożniku 21 daje około 4660MHz.Więcej nie da rady i raczej nie ma szans.Nigdy jednak nie bawiłem sie BCLK na mnożniku 19 może spróbuje w sobotę <_<

przeciez to chyba oczywiste ze taka plytka to jedna na kilkasetek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czasem ,coraz cześciej sie łapie na tym ze chyba za dużo wymagamy od tej platformy.Jest mega wypas a my-ja oczekuje cholera wie jeszcze czego :wink:

heheh tak juz jest,jak ja robilem 237 to ustawilem 1.6vcpu,1.6vtt 110pcie,zabotowalem na 230 a potem po 2bclk podnosilem turbov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

to turboV na mojej mobo wogole nie dziala jakiekolwiek zmiany bclk koncza sie freezem nawet te stabilne ustawienia odinstalowalem dziadostwo od razu :D

 

raz,ze cep musialbyc dobry a dwa ze takie re2 to z lupa trzeba szukac,ciekawe ile dalo chlodzenie lc na nb w stabilnosci

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy proc batch 3844A759, nowe mobo i upragnione LC .

Bios:[b]CPU Ratio Setting: 21.0[/b]CPU Turbo Power Limit: Disabled[b]BCLK: 205[/b]PCIE Frequency: 100DRAM Frequency: 1643MHzUCLK Frequency: 3288MHz (2xDRAM)QPI Link Data Rate: Auto--------------------------------Load-Line Calibration - AutoCPU Differential Amplitude - AutoExtreme OV - Disabled--------------------------------CPU Voltage Control - Absolute (VID)[b]CPU Voltage - 1.29375v[/b]CPU PLL Voltage - Auto[b]QPI/DRAM Core Voltage - 1.28750v[/b] [b]IOH Voltage 1.13991[/b]IOH PCIE Voltage - AutoICH Voltage - AutoICH PCIE Voltage - Auto[b]DRAM Bus Voltage 1.65681v[/b]+CPU Spread Spectrum-DisabledPCIE Spread Spectrum-DisabledCPU Clock Skew - AutoIOH Clock Skew - AutoC1E Support - DisabledHardware Prefetcher - EnabledAdjacent Cache Line Prefetch - EnabledIntel Virtualization Tech - DisabledCPU TM Function - DisabledExecute Disable Bit - Disabled[b]Intel HT Technology - Enabled[/b]A20M - EnabledIntel SpeedStep Tech - DisabledIntel C-State Tech - Disabled

Dołączona grafika

 

CDN

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

mi liczyl spi 32m na 4630 przez dwa dni,pozniej nie chcial powyzej 4600mhz :) zdegradowal sie

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka witam wszystkich posiadaczy plyt Asus Rampge Ii Extreme mam pytanko czy ktos wie jak sie spisuja te ramy z plyta i czy niebedzie zadnych problemow??????

 

Corsair Dominator-GT Memory CMG6GX3M3A2000C8 - 2000 MHz ( PC3-16000 ) zestaw 3x2 GB, 2000 MHz, 8-8-8-24 :sad: :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka witam wszystkich posiadaczy plyt Asus Rampge Ii Extreme mam pytanko czy ktos wie jak sie spisuja te ramy z plyta i czy niebedzie zadnych problemow??????

 

Corsair Dominator-GT Memory CMG6GX3M3A2000C8 - 2000 MHz ( PC3-16000 ) zestaw 3x2 GB, 2000 MHz, 8-8-8-24 :sad: :sad:

Sprawa dość prosta proc musi być siekiera żeby robił 4/2000 na RE2 o 4,2/2000 już nie wspominam

chodzi o to że vtt będzie naprawdę duże potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Sprawa dość prosta proc musi być siekiera żeby robił 4/2000 na RE2 o 4,2/2000 już nie wspominam

chodzi o to że vtt będzie naprawdę duże potrzebne

echh nie przesadzaj,mnostwo osob ma nienadzwyczajne i7 920 i zero problemow z 4ghz/2000 i to na niskich napieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z gtx 260 sli...

 

Mianowicie po wsadzeniu dwoch graf, wrzuceniu sterow 191.00 - system wszedzie widzi ( evga precision, gpuz, everest ) dwie grafy, ale nie ma SLI, tzn. w sterach nie ma w ogole zakladki SLI, gpuz zglasza ze SLI jest disabled.

 

Mobo: Asus Rampage II Extreme bios 1504

Karty: Evga gtx 260 ssc 55nm

 

Dołączona grafika

 

Ma ktos pomysl co jest nie tak ?

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z gtx 260 sli...

 

Mianowicie po wsadzeniu dwoch graf, wrzuceniu sterow 191.00 - system wszedzie widzi ( evga precision, gpuz, everest ) dwie grafy, ale nie ma SLI, tzn. w sterach nie ma w ogole zakladki SLI, gpuz zglasza ze SLI jest disabled.

 

Mobo: Asus Rampage II Extreme bios 1504

Karty: Evga gtx 260 ssc 55nm

 

Dołączona grafika

 

Ma ktos pomysl co jest nie tak ?

Ktoś już miał podobne problemy z SLI po zmianie biosu problemy ustąpiły.Wróć do starszego. Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Panowie mam problem z gtx 260 sli...

 

Mianowicie po wsadzeniu dwoch graf, wrzuceniu sterow 191.00 - system wszedzie widzi ( evga precision, gpuz, everest ) dwie grafy, ale nie ma SLI, tzn. w sterach nie ma w ogole zakladki SLI, gpuz zglasza ze SLI jest disabled.

 

Mobo: Asus Rampage II Extreme bios 1504

Karty: Evga gtx 260 ssc 55nm

 

Dołączona grafika

 

Ma ktos pomysl co jest nie tak ?

przedewszystkim te stery 191.00 przynajmniej u mnie na viscie to tragedia,wrocilem do 190.62

Mialem juz akcje z sli i dopiero po zmianie biosu na 1504 a pozniej powrocie do 1406 odmulilo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim te stery 191.00 przynajmniej u mnie na viscie to tragedia,wrocilem do 190.62

Mialem juz akcje z sli i dopiero po zmianie biosu na 1504 a pozniej powrocie do 1406 odmulilo :D

A u mnie te stery spisuja sie najlepiej ze wszystkich, gtx295 ktora mam spisuje sie na nich rewelacyjnie. Natomiast co do tych dwoch kart gtx 260, sprawa jest o tyle dziwna ze jedna z nich nie trzyma taktow seryjnych. Caly czas sa one zanizone - edytowalem bios via nibitor i tu zdziwienie bo sa normalne tj. takie jakie powinny byc.

 

Wzialem te dwie karty na inny komputer i ten sam zonk, jedna smiga jak nautra przykazala, druga natomiast twardo trzyma niskie takty i nie chce sie ruszyc w gore, nawet po flashu biosu.

Dlatego zaprzestalem prob z SLI. Bo jesli nawet wgranie biosu jak mowisz cos pomoze - to jak wytlumaczyc ze jedna grafa sie dziwinie zachowuje - a dokladniej mowiac jej taktowanie.

Zreszta widac to na screenie ktory wczesniej wkleilem - okienka z GPUZ, jedna jest ok, druga nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że flashowałeś jedną kartę biosem z tej drugiej? Ja też miałem podobny przypadek, że jedna 260 od drugiej różniła się taktami, pomimo, że powinny mieć identyczne. Sflashowałem jedną drugą i nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Na RE2 smiesz żartować ??

nie smiem tylko mowie jak u mnie jest a proc nie jest siekiera :D

 

hehehe dowcipas

nie sadze

 

Dołączona grafika

z biegu bez filozofii QPI 1.4v

 

spi32m tez policzyl za pierwszym podejsciem

nie mialem jeszcze zbytnio czasu,zeby sie bardziej zaglebiac.....

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie smiem tylko mowie jak u mnie jest a proc nie jest siekiera :D

 

 

 

zaden dowcipas,albo macie jakies padniete procki albo....

Dołączona grafika

z biegu bez filozofii QPI 1.4v

 

spi32m tez policzyl za pierwszym podejsciem

nie mialem jeszcze zbytnio czasu,zeby sie bardziej zaglebiac.....

powiedzmy sobie szczerze nie jest to stabilność

a proców nikt padniętych nie ma

prime 95 do tego linxx i będzie git

i wcale łatwo nie jest zrobić 2000mhz

na re2 na 4 i 4,2ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...