Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage II / III Extreme - X58

Rekomendowane odpowiedzi

Intel speedstep jak włączysz spada mnożnik

 

C1E za napięcie odpowiada i tez powinno spadać, ale może być niestabilnie, bo czasem mnożnik szybko skoczy zanim c1e się obudzi żeby podbić v już masz bsoda na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie BSOD nie dotyczy :) Standardowo jadę na napięciu jakie Intel do mojego Xeona dał - 1,2V. W spoczynku mam niecałe 0,95V. Sęk mojego pytania jest taki, czy na Asusie jak zechce mi się podnieść napięcie, to czy w spoczynku mobas zredukuje nie tylko mnożnik ale i napicie?

 

Pamiętam jeszcze z czasów Asusa z X48, że po podniesieniu Vcore w spoczynku tylko mnożnik spadał, a na proca było dawane tyle samo V w stresie i idle - zawsze na swoim Quadzie miałem 1,3V. Trzeba było zostawić Vcore na wartości domyślnej by spadało ono w idle. Jak chciałem zaoszczędzić na prądzie to nie moglem ruszać Vcore.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 10 kwietnia raczej nie będzie jej można kupić.

Chociaż w niektórych angielskich sklepach już jest do zamówienia w preorderach.

Z tego co na sieci znalazłem realny termin w którym trafi do sklepów to druga połowa kwietnia. A cenowo ma być w podobnej cenie jak II choć jak znam realia polskie będzie z 200plz droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem w OcUK 320.

Moze podpowiecie:

tridenty czy perfect stormy?

Na XS podaja date 14 kwiecien-zobaczymy. Data dostawy mojego egzemplaza to 13 hmm

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz brac pamieci z gornej polki to Gskill PS 2000c7/2000c8/2133c9, Corsair Dominator GT 1866c7/2000c8/2000c7, Gskill Trident 2000 c9 [najtansze], Mushkin Ascent/Redline 1600 6-6-5/2000c8. Wszystko jest uzaleznione od kaski niestety :)

 

Gratki za R3E :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo poszło w inne ręce, ja już się nie bawię w jakiekolwiek testy, nie ma to jak laptopik ;).

 

Ten radiator to na NB. Podobnie jak w R2E "top" radiatora jest odkręcany i można będzie zamocować na nim albo to co dostarcza ASUS albo np. jakiś blok wodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pierwsza sztuka w kraju Dołączona grafika

 

Niestety nie pierwsza ;)

Przykro mi... ;)

 

Mobas wymiata (LN2 mode, sekcja zasilania z [gluteus maximus] jaguara - jednym slowem 'kozak' mobas) i do tego ten BIOS... :o

 

@jacekcz

Jak nie krecisz extreme to nie ma sensu wymiana twojego Gigaszrocika ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo r3e jest prawdopodobnie w porywach 3% lepszy

 

i huk

 

jak jestes ekstrim to musisz zmienić

 

toż niemasz wyboru

 

gdybym jednak kręcił extreme to to też nie ma sensu wymieniać. bo niby z jakiego powodu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym jednak kręcił extreme to to też nie ma sensu wymieniać. bo niby z jakiego powodu?

 

Z takiego, ze to nie jest the besciarska plyta ;) i rekordow bys na niej nie pobil ;)

 

@sobih

wyczuwam sarkazm :P

wiem kto co i jak ;) Panie 'stamtąd'

pzdr ;)

 

BTW tak swoja droga to Asus odwalil kawal dobrej roboty (w sumie jak zawsze...)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj jakies screeny, macie moze u siebie eVGA cl e760/e762 dla porownania ?? na chlodzeniu AC/H20/DI/LN2... wiem dluga lista zyczen ale moze ...:)

 

a co z MSI nowa ?? :>

 

pochwal sie jak prowadzi pamieci i osiagi BCLK vs stara R2E np

Edytowane przez DARK666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec jak wylaczyc te migajace logo ROG (swieci i miga nawet6 po wylaczeniu kompa)

 

 

Wes obcegi i przetnij kabelki co dochodza do tego swiatelka i posprawie albo jak to tobie przszkadza to proponuje okulary sloneczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie da sie wyłączyć, niema co się emocjonować, Tomeczku.

 

Wes obcegi i przetnij kabelki co dochodza do tego swiatelka i posprawie albo jak to tobie przszkadza to proponuje okulary sloneczne

 

mam pytanie czy ktos testowal juz nowy bios 0077 na Asus Rampage II Extreme i czy wogle pujdzie na i7-920??????

 

mówi się "pójdzie"

Edytowane przez Forin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktos madry powie ,,o co chodzi,,

 

mam problem wynikajacy na 100% z mojej niewiedzy otoz posiadam cpu i7 930,ktory ma takty fabryczne na 2,88 a moj ma na 1,6 i podnosi sie do 2,9 w stosunku do obciazenia procesora nastepnie pamiec posiadam 6gb g-skill 1600mhz a mam częstotliwosc 535mhz co jest i dlaczego nie mam dostepnej opcji ,,cpu level up,, jak na screenach

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...