Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage II / III Extreme - X58

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko - cyctat jednego z portali "Dzięki zintegrowanemu mostkowi NVidia NF200, Rampage III ma oferować maksymalną wydajność..." Zakładałem niedawno blok na mobo, i że niby w kórym miejscu ten mostek ma się znajdować? Albo żem ślepy Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nf200 a mostek plx. to jest ten drugi chip co zapewnia zwiększenie ilości linii a w rzeczywistości robi to samo co nf200, poprawia zarządzanie przepływem informacji, przynajmniej w teorii. na nf200 czasami są ostre spadki wydajności, nic mi nie wiadomo o takich zajściach na plx.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek i jak bios?

 

Jak dla mnie nazazie lepszy od 602. Dlugo sie nie bawilem ale wydaje sie jakby lepiej prowadzil procka i pamieci.

Na szybko Prime bo mecz zaraz =] 10 probek Linx'a tez poszlo =] Cos nie bardzo sobie moj Enzotech radzi z chlodzeniem procka =/ 1.4v i juz 80C

Pozniej sprobuje 4.5Ghz i moze pamieci >2000

 

Dołączona grafika

 

 

Takie pytanko? Dlaczego testujac Linx'em zaleca sie uzycie calej dostepnej pamieci? zeby wydluzyc test czy co? :blink:

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek i jak bios?

 

 

brak czasu na testy. Aktualnie w obróbce Ud7 + 980x :)

 

 

BIOS 702. Szybkie testy wykazały, że spadło zapotrzebowanie na VTT.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''pomyka'' czy ''pomylka'' ? ;]

 

hehe a no juz zapodalem =]

 

Pierwsze co zauwazylem to profile z poprzednich biosow nie dzialaja =/

Kurcze cos nie bardzo moge ustabilizowac proca na 4.5

4.8 chodzi az milo na 1.4125

 

Jak na tym biosie chodza pamieci? ile vQPI na >2000 potrzebuja twoje kosci? nadal na N3?

Ja moje mam narazie 1700 6-7-6-20 1T.

Moze na weekendzie zloze do Qpy chlodzenie to poscisne troche wiecej. Dzis doszedl bloki EK na NB i grafe. Brak ino jeszcze docelowych zlaczek.

 

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tym biosie chodza pamieci? ile vQPI na >2000 potrzebuja twoje kosci? nadal na N3?

 

powyżej 2000 niebardzo mogę wyskoczyć. proc ogranicza przy uncore powyżej 4000.

Pamięci potrafią więcej bo testowałem na 980x i nie było problemów.

Do 2000 ramy potrzebują w okolicach 1.41V - jeszcze dokładnie nie testowałem.

w dalszym ciągu 3N.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prose ;]

 

Wrzuta.pl - ASUS-0704

 

Chyba czas u mnie na modernizacje chlodzenia =/ jeszcze nie podpiolem bloku na NB i grafie a juz tempy: idle ok 28C load przy puszczonym Linxie ok 90C =/ Ambient ok 20C.

 

Zamowilem wlasnie radiatorek Phobya G-Changer 360mm. Zastanawialem sie nad XSPC ale wybralem Phob'a ze wzgledu na dodatkowe gwinty - przydadza sie gdyz planuje montaz jednej chlodnicy pod droga =]

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy zwiększenie QPI może powodować zwiększenie Vdroopa ?? Nie wiem co jest tego przyczyną ale np. gdy w biosie dam vcore 1.39v qpi-1.40v , to odczyt na procku mam 1.36 a qpi 1.38... LoadLineCalibration w biosie Disabled .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...