Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage II / III Extreme - X58

Rekomendowane odpowiedzi

@Malik NB 1.5v masz 1.8? AUTO? :rolleyes:

 

USB 3? :unsure:

 

Wlasnie zaladowalem stery nec 3.0 usb i problem nr 2 rozwiazany :)

 

Co do temp, zaraz zaczna zabawe w biosie u schodzenie z ustawien auto. Prosba chlopaki, ktory bios ladowac ? czy narazie zostac przy tym co mam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malik

a czemu wymieniłeś swojego RE2 na RE3?

jak ma się sprawa tam gdy np. zapodamy 2karty graficzne SLI lub CF , pozostałe pci express wtedy działa z jaką szybkościa? pytam bo mam kontroler do dysków ssd i on działa najlepiej, najwydajniej gdy jest obsadzony w slocie x16, na re2 w momencie wlozenia 2grafik ,trzecie pci-e dziala już x1 i wtedy wydajnosc mocno spada, jak jest na re3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spada do 8x ;)

1 i 3 slot 16x + jeden z pozostalych 8x.

 

Tak wogole to duzo strace na wydajnosci systemu w grach jesli wsadze grafe w drugi slot? Czyli karta bedzie dzialac 8x?

 

@Malik mozesz sprawdzic max blck?

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malik

a czemu wymieniłeś swojego RE2 na RE3?

jak ma się sprawa tam gdy np. zapodamy 2karty graficzne SLI lub CF , pozostałe pci express wtedy działa z jaką szybkościa? pytam bo mam kontroler do dysków ssd i on działa najlepiej, najwydajniej gdy jest obsadzony w slocie x16, na re2 w momencie wlozenia 2grafik ,trzecie pci-e dziala już x1 i wtedy wydajnosc mocno spada, jak jest na re3?

 

W sumie nie planowalem wymiany mobo, ale znalazl sie klient na r2e to sprzedalem. Ogolnie jestem bardzo zadowolony, gdyz mobo ma lepsze rozplanowanie slotow - co pozwoli mi na dobre rozmieszczenie podzespolow.

 

 

Spada do 8x ;)

1 i 3 slot 16x + jeden z pozostalych 8x.

 

Tak wogole to duzo strace na wydajnosci systemu w grach jesli wsadze grafe w drugi slot? Czyli karta bedzie dzialac 8x?

 

@Malik mozesz sprawdzic max blck?

 

Tak bede to sprawdzal i na pewno dam Wam znac :)

 

Przy takim V jesteś w stanie utrzymać tempy w bezpiecznym przedziale?

 

Na codzien i tak pracuje na stock mhz i v wiec tutaj nie ma dyskusji co do temperatur. Sa na poziomie 40-45 stopni w idle, w stresie 58-61. Natomiast przy tym taktowaniu co wczesniej pokazalem temperatura na cpu dochodzi maksymalnie do 75 stopni. Mozliwe ze troszke jeszcze opadna jak sie pasta wygrzeje.

 

Reszta napiec wyglada nastepujaco:

 

Dołączona grafika

 

Chetnie wyslucham rad kolegow co do zmian napiec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VTT do zmiany jako pierwsze. Za wysokie. pewnie masz AUTO.

 

jak ramy ustawione?

 

1. Dokladnie mam na auto, jakia wartosc ustawic ?

2.

 

Dołączona grafika

 

 

chlopaki co powiecie na taka tapete

 

Tapeta stara ;)

 

Ta lepsza:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to mi się źle kojarzy. logo, które wylata. przyklejone marnej jakości taśmą. Całe szczęście, że mozna wyłączyc oświetlenie tego badziewia.

 

Hehe, mi nie odpada na szczescie :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja muszę chyba kropelki użyć :)

 

Wczoraj dostalem dwie paki: 1. to wspomniany wczesniej NZXT hub, 2. dysk WD sata III

 

Mam pytanko to Was w kwestii podlaczenia dysku. Podpinam go do czerwonego lacza sata na plycie, uruchamiam kontroler Sata 6Gb w biosie, dysk wykrywa system i kiedy sprawdzam go w hd tune - mam info ze dysk jest sata II !?!?!!? WTF ? Jakies pomysly >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki J :) Sciagnalem programik i rzeczywiscie wszystko jest ok:

 

Dołączona grafika

 

Dysk smiga az milo. Niestety usb hub nie do konca sie sprawdzil - ogolnie dziala i jest ok ... ale np. panel aquaero nie dziala na nim.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bloczek ekwb wymiata. Na pewno jak bede robil nowe wc to bedzie to moja pozycja na liscie zakupow. Jednakze z ta roznica, ze wezme acetal - nikiel. Wyleczylem sie juz z plexi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam specjalista :) Ale dzieki za mile slowa.

 

Coz moge powiedziec na temat blokow firmy Koolance... mialem pare sztuk od nich i ogolnie nie sa zle. Ale osobiscie wybralbym EKWB, juz tlumacze dlaczego.

 

Bloki Koolance super wygladaja na zdjeciach, natomiast na zywo juz nie jest tak pieknie, logo wycinane jest za pomoca lasera, co powoduje ze wokol niego jest lekkie "przypalenie" - dla estetow to juz pierwszy minus. Kolejna sprawa to restrykcyjnosc przeplywu - tutaj bloki Koolance wypadaja gorzej niz EKWB. Reasumujac - kto co woli - pod wzgledem wygladu Koolance jest ladniejszy, natomiast w caloksztalcie EKWB wypada lepiej. Ja osobiscie zdecydowalem sie na stajnie ze Sloweni ;)

 

Wiem ze to nie temat o WC, ale na koniec chcialbym doradzic koledze Tomeczkowi: pomysl o zmianie zlaczek ktore masz na pompce, gdyz zastosowanie zlaczki 90 stopni na wlocie i wylocie, znaczaco wplywaja na jej efektywnosc pracy.

 

Co do R3E ... usmiech na mojej twarzy ciagle jest ;) Plyta fpyte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem ze strony ASUSA najnowszy PROBE i dalej lipa :) Do śmieci programy Asua :)

 

Dołączona grafika

 

EVO też czasami szaleje

 

 

Dołączona grafika

 

 

@MALIK

 

płyta fpyte to jest UD7 - dla mnie. Ta jest tylko dobra.

 

brakuje mi tutaj kilku podstawowych rzeczy:

 

-brak możliwości zmiany mnożnika CPU z poziomu WIN,

 

-brak LCD postera z kodami POST,

 

-PCI-E x16 tylko sloty 1-3

 

-1 gniazdo USB

 

-brak vcore offset (nie ma i nie będzie jak już pisałem)

 

-brak możliwości sterowania timingami dla każdej z pamięci osobno.

 

-problem z włączaniem się płyty po całkowitym odłączeniu zasilania.

 

-nie działa przełączanie kości biosu z poziomu biosu. mam nadzieję, że to bug biosu.

 

-niskie bclk - przynajmniej u mnie.

 

-brak bloczka na NB, Budżetowe chłodzenie.

 

-dziwne sloty do montowania RAM-ów. nie jest to zbyt wygodne przy częstych zmianach.

 

-cena

 

 

 

 

na PLUS:

 

-podwójny bios z możliwością wyboru jednego z nich.

 

-napięcia stabilne jak skała, co ustwię to tyle trzyma.

 

-EZ-FLASH, który potrafi czytać partycje NTFS

 

-kolorystyka

 

 

 

 

Reszta dla mnie mało istotna.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...