Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage II / III Extreme - X58

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś pomysły czemu mimo ustawień w biosie qpi rzędu 1.39-1.40v , odczyt pod OSem mam ledwo 1.34v ? Co może być przyczyną takiego droopa ?

 

"magiczna zworka" qpi_ll_sw ;)

tfu. sry. nie zauwazylem, ze dotyczy r2e, a tam nie wiem czy istnieje :/

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia tylko jeszcze nikt sie nim nie podzielil :(

Asus powinien zaczac robic biosy osobno dla 4 i 6 rdzeniowcow ;)

 

Ciekaw Jestem w czym tkwi sukces 6cio rdzeniowcow pod wzgledem blck. Tego ze maja 6 rdzeni czy wymiaru technologicznegi.

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niepokojące jest to co zaobserwowali na XS - spadek wydajności w 3D przy wysokim bclk.

 

No teraz wiem czemu przy wyzszym taktowaniu proca via blck mialem nizsze wyniki w markach.

 

PS. Dzwiekowka na mobo naprawde jest w porzadku. Przy nowych sterach ( sciagnalem z realtek ) smiga bardzo fajnie. Nie jeste audiofilem ale nie slysze roznicy miedzy nia a xonarem d2. Oczywiscie ze bajerow ma mniej ale co z tego jak osobiscie malo je kiedy uzywalem.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Jacka, czy na jego Gigabajcie problem wydajność/bclk nie występuje?

 

Wstępna analiza problemu wskazuje na czynnik w postaci wysokich tempratur QPI Bus pod obciążeniem - What we found in our past experience is that LGA1366 processors tend to show this kind of symptom under air cooled conduction when the QPI Link Data is close to or above 8000MT/s.

 

Which, in the case provided is exactly what actually happened, considering the BCLK has been set to 200+ with the UCLK of around 4000, and QPI Frequency of around 4000MHz.

 

 

 

Na LN2 bądź bliżej zera na procku sprawa wygląda troszkę inaczej:

 

bclk 220 - ac

 

Dołączona grafika

 

bclk 223 - ac

 

Dołączona grafika

 

bclk 223 na zimno:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Wedle Chińczyków aby wyciągnąć jakieś wnioski, trzeba byłoby porównać odczyty CPU temperature / Core temperature / IOH temperature.

 

Drążąc temat różnic w chłodzeniu dostałem natomiast takie info:

 

No, it varies between different pieces of MB and CPU even for the same model of components used.

 

By the way, in order to raise above the QPI Link Data of above 8000MT/s, he will have to ensure the CPU is cooled down to less than 20 degrees. - ktoś spotkał się z podobnym zaleceniem ze strony Intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. brak czasu. wieczorkiem :)

........................

 

czas się znalazł :)

Na tym biosie mam rekord BCLK. Płyta butuje nawet na 215   :blink:. Dalej ciemność. jest więc postęp bo na wcześniejszych biosach dało się wycisnąć 212.

Dziwne ... IOH CORE inne niż AUTO lub najniższa wartość ustawiona ręcznie powoduje, że płyta nie wstaje.   :shock:

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. brak czasu. wieczorkiem :)

........................

 

czas się znalazł :)

Na tym biosie mam rekord BCLK. Płyta butuje nawet na 215   :blink:. Dalej ciemność. jest więc postęp bo na wcześniejszych biosach dało się wycisnąć 212.

Dziwne ... IOH CORE inne niż AUTO lub najniższa wartość ustawiona ręcznie powoduje, że płyta nie wstaje.   :shock:

 

a juz myslalem ze go wrzuce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce nie testowalem - brak czasu - ale puscilem 3DVantage i przy BLCK 200 cpu 4200 mem 2000 mam ok 20k . Max jaki mialem to 21k - wiec chyba raczej wporzadku. Bios 9124.

Edytowane przez NuKeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...